Kinijos pirmasis savarankiškai pasistatytas lėktuvnešis baigė bandymus jūroje

Kinijos pirmasis savarankiškai pasistatytas lėktuvnešis baigė penkias dienas trukusių bandymų jūroje programą, penktadienį pranešė Pekinas.

Kinijos valstybinė žiniasklaida nurodė, kad pavadinimo dar neturintis laivas įvykdė visas numatytas užduotis ir grįžo į savo gimtąją laivų statyklą šiauriniame Daliano uostamiestyje.

50 tūkst. tonų vandentalpos lėktuvnešis yra antrasis šio tipo Kinijos karinių jūrų pajėgų laivas. Planuojama, kad lėktuvnešis bus priimtas į ginkluotę iki 2020 metų, kai bus sukomplektuotas jo aviacijos sparnas.

Kinijos pirmojo lėktuvnešio „Liaoning“ korpusas buvo nupirktas iš Ukrainos. Aktyviąją tarnybą jis pradėjo 2012 metais.

Kinija stengiasi užtikrinti atsvarą Jungtinių Valstijų jūriniam dominavimui Azijos regione. Pekinas sako, kad lėktuvnešiai reikalingi šalies pakrančių ir laivybos maršrutų apsaugai, tačiau šie laivai taip pat laikomi kariniu argumentu, paremiančiu Kinijos teritorines pretenzijas į Taivaną ir beveik visą Pietų Kinijos jūrą.

Pekinas, gegužės 18 d. (AP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode