Afganistane per bombos sprogimą mečetėje žuvusių žmonių skaičius padidėjo iki 14

 

Afganistano rytinėje Chosto provincijoje sekmadienį per bombos sprogimą mečetėje, kur veikė rinkėjų registracijos centras, žuvusių žmonių skaičius padidėjo iki 14, pranešė pareigūnai.

Nurodoma, kad tarp išpuolio Chosto mieste aukų yra moteris. 

Provincijos gubernatoriaus atstovas Talibas Mangalas sakė, kad aukos yra civiliai, kurie buvo susirinkę maldoms ir, taip pat, užsiregistruoti rinkėjais.

Dar dešimtys žmonių buvo sužeisti. Bomba buvo padėta rinkėjų registravimo palapinėje mečetės teritorijoje, sakė provincijos policijos viršininkas Abdul Hananas Zadranas.

„Užsiregistruoti buvo susirinkusi minia žmonių, išėjusių iš mečetės“, – sakė jis.

Šis naujausias išpuolis užbaigė kruviną savaitę karo draskomoje šalyje.

Atsakomybės kol kas niekas neprisiėmė, bet demokratinius rinkimus atmeta ir išpuolių prieš juos yra surengę Talibanas bei „Islamo valstybės“ vietos padalinys. Nežinoma, kad Choste būtų IS kovotojų, bet ši grupuotė pastaraisiais metais aktyviau veikė kituose rajonuose.

Praėjusį mėnesį IS mirtininkas atakavo rinkėjų registracijos centrą Kabule. Per sprogimą žuvo 60 ir buvo sužeista dar mažiausiai 130 žmonių.

Chostas, Afganistanas, gegužės 6 d. (AP-AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode