Reklama 2

Macronas perspėja nebūti silpniems dėl Putino

 

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas (Emanuelis Makronas) valstybinio vizito Jungtinėse Valstijose išvakarėse perspėjo nerodyti jokio silpnumo Vladimiro Putino atžvilgiu, nors tvirtino, kad nori dirbti su Rusijos lyderiu.

„Jis stiprus ir nuovokus. Tačiau nebūkite naivūs – jis užsibrėžęs kištis į mūsų demokratijas“, – televizijai „Fox News“ sekmadienį sakė E. Macronas, prieš išvykdamas į JAV, kur Rusija yra kaltinama kišimųsi į 2016 metų prezidento rinkimus.

„Štai kodėl manau, kad niekada neturėtume būti silpni prezidento Putino atžvilgiu. Kai esate silpni, jis tuo naudojasi“, – interviu anglų kalba sakė E. Macronas.

„Ir nieko tokio. Tai žaidimas, kad jis prikūrė daug netikrų naujienų. Jo labai stipri propaganda ir jis kišasi visur, ... kad susilpnintų mūsų demokratijas. Nes jis galvoja, kad tai gerai jo šaliai“, – sakė E. Macronas.

„Galvoju, kad jis labai stiprus žmogus, jis stiprus prezidentas. Jis nori didžios Rusijos. Jis itin griežtai elgiasi su mažumomis ir savo oponentais, (turi) demokratijos idėją, kuriai nepritariu“, – pridūrė Prancūzijos vadovas.

„Gerbiu jį. Pažįstu jį. Kalbu aiškiai. Noriu dirbti su juo, viską apie tai žinodamas“, – sakė E. Macronas, kuris teigė „nuolat diskutuojantis“ su V. Putinu, nors jų nuomonės „dėl daugelio dalykų nesutampa“.

Santykiai su Rusija bus tarp svarbiausių E. Macrono šios savaitės vizito JAV darbotvarkės klausimų. E. Macroną priimantį prezidentą Donaldą Trumpą (Donaldą Trampą) persekioja įtarimai, kad jo rinkimų kampanija slapta susimokė su Rusija pakreipti rinkimų baigtį jo naudai. Be to, klausimų kėlė ir paties JAV prezidento dvilypis požiūris į Maskvą.

E. Macrono komentarai pasirodė Didžiojo septyneto (G-7) šalių užsienio reikalų ministrams susirinkus Toronte siekti bendros pozicijos prieš tai, kas laikoma Rusijos agresija Ukrainoje, taip pat prieš Rusijos vaidmenį remiant Sirijos lyderio Basharo al Assado (Bašaro Asado) režimą ir prieš įtariamą bandymą Didžiosios Britanijos teritorijoje nužudyti buvusį dvigubą rusų agentą.

Vašingtonas, balandžio 23 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode