Reklama 2

Tvirtinimai apie trukdymą tirti dujų ataką Sirijoje yra „nepagrįsti“, sako Kremlius

 

Kremlius pirmadienį pareiškė, kad tvirtinimai, jog Rusija ir Sirija neleido Cheminio ginklo uždraudimo organizacijos (OPCW) faktų nustatymo misijos ekspertams patekti į Dumą tirti įtarimų dėl dujų atakos šiame Damasko priemiestyje, yra „nepagrįsti“.

„Laikome tokius kaltinimus Rusijai nepagrįstais“, – sakė Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovas Dmitrijus Peskovas. Jis tvirtino, kad Maskva palaiko „nešališką tyrimą“.

Kiek anksčiau Didžiosios Britanijos ambasada Nyderlanduose pranešė, kad Rusija ir Sirija kol kas neleidžia Cheminio ginklo uždraudimo organizacijos (OPCW) faktų nustatymo misijos ekspertams patekti į Dumą, kur balandžio 7-ąją per, kaip įtariama, chloro ir zarino dujų ataką žuvo mažiausiai 40 žmonių.

OPCW generalinis direktorius Ahmetas Uzumcu (Achmetas Iziumdžiu) informavo skubiai sušaukto susitikimo dalyvius apie organizacijos ekspertų dislokavimą. OPCW ekspertų komanda į Damaską atvyko šeštadienį.

Maskva žadėjo nesikišti į šios komandos darbą ir sukritikavo Jungtines Valstijas; Rusija sakė, kad savaitgalį suduoti JAV, Didžiosios Britanijos ir Prancūzijos smūgiai trims objektams Sirijoje buvo bandymas „pakirsti misijos patikimumą“.

D. Peskovas taip pat nesutiko su Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono (Emanuelio Makrono) tvirtinimais, kad savaitgalio aviacijos smūgiai prieš Sirijos režimą įkalė pleištą Turkijos ir Rusijos santykiuose.

Nors ir pripažino, kad Turkija ir Rusija nesutaria „keliais klausimais“, D. Peskovas pabrėžė, jog šie nesutarimai netrukdo abiem šalims bendradarbiauti įgyvendinant stambius ekonominius ir kitokius projektus.

Kaip spėjama, kariniai smūgiai Sirijoje sukėlė Maskvoje pasipiktinimą, tačiau V. Putinas nepaskelbė apie jokias atsakomąsias priemones.

Rusija šeštadienį sušaukė skubų Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos posėdį, tačiau jai nepavyko įtikinti tarptautinės bendruomenės pasmerkti JAV, Britanijos ir Prancūzijos suduotų karinių smūgių Sirijoje.

Maskva, balandžio 16 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode