Reklama 2

Britų naikintuvai padės užtikrinti saugumą per 2022-ųjų futbolo čempionatą Katare

 

Kataro pernai įsigyti britų naikintuvai „Typhoon“ bus pristatyti laiku, kad padėtų užtikrinti saugumą per 2022 metų pasaulio futbolo čempionatą, antradienį pranešė Didžiosios Britanijos ambasadorius Dohoje.

„Tikimės, kad „Typhoon“ naikintuvai bus paruošti pasaulio futbolo čempionatui“, – Ajay'us Sharma (Adžajus Šarma) sakė žurnalistams savo rezidencijoje Kataro sostinėje.

„Negalime nurodyti tikslios datos, tačiau galime pasakyti, kad iki pasaulio futbolo čempionato Kataras turės lėktuvus „Typhoon“, – patikino jis.

Gruodžio mėnesį Kataras su Jungtine Karalyste pasirašė 6,5 mlrd. eurų vertės sutartį dėl 24 naikintuvų įsigijimo.

Tuomet abi šalys taip pat sutarė kartu formuoti Bendrų operacijų eskadrilę.

Ši eskadrilė turės užtikrinti oro erdvės saugumą per 2022 metų pasaulio futbolo čempionatą Katare. Kataras bus pirma Artimųjų Rytų šalis, organizuosianti šias pasaulines futbolo varžybas.

„Mes, suprantama, laikome naikintuvus „Typhoon“ viena iš pasaulio čempionato saugumo užtikrinimo priemonių, ir aš manau, kad Kataro valdžia galvoja taip pat“, – kalbėjo A. Sharma.

Ši gynybinė sutartis buvo pasirašyta sudėtingu abiem šalims metu.

Pastaruosius 10 mėnesių Kataras patiria politinę ir ekonominę Saudo Arabijos vadovaujamos grupės šalių izoliaciją.

Saudo Arabija ir jos šalininkai Bahreinas, Jungtiniai Arabų Emyratai bei Egiptas praėjusį birželį paskelbė nutraukiantys ryšius su Kataru dėl jo teikiamos paramos ekstremistinėms grupuotėms ir pernelyg artimų ryšių su Saudo Arabijos ilgamečiu varžovu regione Iranu.

Doha savo ruožtu kaltinimus įnirtingai neigia. Ji tvirtina, kad ją boikotuojančios šalys svarsto karinės intervencijos galimybę krizei išspręsti.

Naikintuvų įsigijimas Katarui yra vienas iš virtinės jo gynybinių sutarčių, kurias, prasidėjus krizei, jis pasirašė su daugeliu šalių, tarp jų JAV, Rusija, Prancūzija ir Italija.

Britanijai ši sutartis taip pat yra svarbi, nes jai reikalingos tarptautinės prekybos sutartys, artėjant pasitraukimui iš Europos Sąjungos.

Doha, balandžio 11 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode