Prancūzijoje mokslas vaikams bus privalomas nuo trejų metų

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas (Emanuelis Makronas) antradienį paskelbė, kad jau 2019-jų mokslas šalyje bus privalomas nuo trejų metų amžiaus. 

Tai numatyta prezidento parengtuose švietimo sistemos reformos planuose. 

Šiuo metu Prancūzijoje mokslas privalomas vaikams nuo šešerių metų amžiaus. 

Šis sprendimas paveiks tik nedaugelį šeimų, nes 97,6 proc. vaikų Prancūzijoje jau dabar priimami į mokyklą sulaukę trejų metų, rodo Švietimo ministerijos duomenys.  

E. Macronas sako, kad pakeitimais siekiama kovoti su nelygybe šalies užjūrio valdose ir skurdžiausiuose žemyninės Prancūzijos regionuose, kur daug tėvų neleidžia savo vaikų į mokyklas.    

„Viliuosi, kad nuo 2019-ųjų mokslo metų įvedus šią prievolę, mes galėsime... panaikinti šį nepriimtiną skirtumą“, – sakė prezidentas konferencijoje, skirtoje aptarti ikimokyklinį ugdymą. 

Jis pabrėžė, kad ikimokyklinis ugdymas jau yra ir bus ateityje Prancūzijos švietimo sistemos pamatas. 

E. Macronas yra paskelbęs švietimą vienu iš savo darbo prezidento poste prioritetų. Jis pavedė neuropsichiatrui Borisui Cyrulnikui (Borisui Siriulnikui) padėti švietimo ministrui Jeanui-Micheliui Blanquer (Žanui-Mišeliui Blankė) parengti ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymo programų pakeitimus.

Paryžius, kovo 27 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode