Trumpas atleido Tillersoną, naujuoju valstybės sekretoriumi paskyrė CŽV direktorių Pompeo

 

JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) atleido iš valstybės sekretoriaus pareigų Rexą Tillersoną (Reksą Tilersoną), skelbia dienraštis „The Washington Post“, cituodamas Baltųjų rūmų pareigūnus.

R. Tillersoną valstybės sekretoriaus poste pakeis Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) direktorius Mike'sa Pompeo (Maikas Pompėjas).

„CŽV direktorius Mike'as Pompeo taps mūsų naujuoju valstybės sekretoriumi. Jis atliks fantastišką darbą!“ – sakoma D. Trumpo „Twitter“ žinutėje.

„Rexai Tillersonai, ačiū už tavo tarnybą!“ – pridūrė jis.

Tuo tarpu į atsilaisvinantį CŽV vadovo postą prezidentas nurodė paskirsiantis profesionalią žvalgybininkę Gina Haspel (Džiną Haspel). Ji yra pirmoji į šias pareigas pasiūlyta moteris.

D. Trumpas gyrė M. Pompeo, buvusį JAV armijos karininką ir Kongreso narį, vadovavusį CŽV beveik 14 mėnesių, vadino jį „tinkamu asmeniu darbui tokiu kritišku metu“.

„Jis toliau tęs programą, kuria siekiama atkurti Amerikos vietą pasaulyje, stiprinti mūsų aljansus, kovoti su mūsų priešininkais ir siekti Korėjos pusiasalio denuklearizavimo“, – pažymėjo prezidentas.
.

D. Trumpas ėmėsi esminių pokyčių savo nacionalinio saugumo komandoje Vašingtonui pradėjus trapias derybas su Šiaurės Korėja.

„Prezidentas norėjo įsitikinti, kad jo komanda jau surinkta, artėjant deryboms su Šiaurės Korėja“, – pridūrė pašnekovas.

Ši administracijos pertvarka atliekama praėjus kelioms dienoms nuo įspūdingo paskelbimo apie D. Trumpo derybas su Šiaurės Korėjos lyderiu Kim Jong Unu (Kim Čen Unu); tiesa, derybų data ir dienotvarkė dar nenustatyta.

D. Trumpas ragino kuo greičiau patvirtinti M. Pompeo naujoms pareigoms, kai administracijai reikia ruoštis svarbioms deryboms.

Tačiau jis pagailėjo pagyrų R. Tillersonui, kuris lankosi Afrikoje tuo metu, kai D. Trumpas praėjusią savaitę apsisprendė priimti Kim Jong Uno pasiūlymą susitikti.

Paskelbus tą žinią, R. Tillersonas apkarpė savo kelionių dienotvarkę, nes esą „sunegalavo“, ir galiausiai nutraukę kelionę ir grįžta į Vašingtoną.

„Noriu padėkoti Rexui Tillersonui už jo tarnybą, – sakė D. Trumpas. – Daug kas nuveikta per pastaruosius 14 mėnesių; linkiu jam ir jo šeimai gerovės“.

Buvusiam firmos „Exxon“ vadovui vyriausiojo JAV diplomato poste nelabai sekėsi, ir senokai sklando gandai, kad jo paslaugų bus atsisakyta.

R. Tillersonui vis tekdavo neigti, kad esąs susipykęs su D. Trumpu, ir sakydavo liksiąs poste, net ir po sensacingo pranešimo, kad jis kartą pavadinęs prezidentą silpnapročiu („moron“).

Gerbiamas žmogus naftos versle, 65-erių teksasietis dėl savo tarnybos Valstybės departamente susilaukė paniekos iš D.Trumpo oponentų, buvusių diplomatų ir Vašingtono politikos elito.

Vadovaudamas departamentui jis susidūrė su didžiausiu pluoštu užsienio politikos iššūkių: nuo Šiaurės Korėjos grėsmės iki Rusijos ardomosios veiklos ir išpuolių prieš JAV diplomatus Kuboje.

Jo pastangas užtemdydavo nediplomatiškas D. Trumpo stilius ir tarptautinę įtampa keliančios pastarojo pašaipios žinutės socialiniame tinkle „Twitter“.

Vašingtonas, kovo 13 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode