Euras yra „neteisinga“ valiuta, sako Italijos ultradešiniųjų lyderis

Italijos ultradešiniųjų antiimigracinės ir euroskeptiškos partijos „Lega Nord“ („Šiaurės lyga“) lyderis pirmadienį pareiškė, kad bendroji Europos Sąjungos valiuta euras yra „neteisinga“ ir yra pasmerkta žlugti.

Sekmadienį vykusiuose Italijos visuotiniuose rinkimuose Matteo Salvini (Matėjo Salvinio) vadovaujami kraštutiniai dešinieji pasirodė geriau nei tikėtasi – ši partija surinko beveik 18 proc. balsų, o centro dešiniųjų blokas, kuriam ji priklauso, gavo maždaug 37 proc. visų balsų.

Tačiau tiek balsų nepakanka, kad šis aljansas Italijai vadovautų vienas pats; M. Salvini sakė, kad dabar pradės derybas dėl koalicijos su potencialiais partneriais, kad užsitikrintų parlamentinę daugumą.

M. Salvini pirmadienį dar kartą išreiškė savo nepasitenkinimą euru. Jo nuomone, „tai yra neteisinga valiuta ir neteisingas pasirinkimas (Italijai)“.

Vis dėlto kiek anksčiau jis yra sakęs, kad Italijos konstitucija draudžia rengti referendumą dėl išstojimo iš euro zonos.

Pirmadienį jis taip pat pareiškė, kad sėkmę rinkimuose lėmė jo partijos pasiūlymai ekonomikos srityje, o ne antiimigracinė retorika.

M. Salvini teigimu, migrantai tėra „viena problema“, su kuria susiduria Italija, o „Lega Nord“ turi konkrečių idėjų, kaip ją išspręsti.

Jis tvirtino, kad rinkėjus priviliojo „idėja, kad Italija atsigaus, dirbs; kad kartas nuo karto liks namie sekmadienį pabūti su savo vaikais ir turės senelius, kurie nemirs prie konvejerių“.

„Lega Nord“ lyderis taip pat pakartojo savo partijos priešrinkiminius pažadus atšaukti pensijų reformas, įvesti fiksuotus mokesčius bei sumažinti biurokratiją.

Roma, kovo 5 d. (AP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode