Dokumentinis filmas apie dopingo skandalą Rusijoje apdovanotas „Oskaru“

Amerikiečių režisieriaus Bryano Fogelio (Brajeno Fogelio) dokumentinis filmas „Ikaras“ (Icarus) apie olimpinį judėjimą sukrėtusį Rusijos dopingo skandalą sekmadienį pelnė JAV Kino meno ir mokslo akademijos apdovanojimą.

„Oskaras“ skirtas filmui, vaizduojančiam, kaip B. Fogelis stengiasi išnarplioti dopingo sistemas, pasitelkusį į pagalbą autoritetingą rusų mokslininką Grigorijų Rodčenkovą. Jie kartu atliko eksperimentų ir išsiaiškino, kaip galima apeiti patikrinimus dėl dopingo. Šios jų pastangos atsidūrė skandalo, dėl kurio iš daugelio Rusijos sportininkų buvo atimta teisė dalyvauti Rio de Žaneiro ir Pjongčango olimpiadose, centre.

Buvęs Rusijos kovos su dopingu agentūros (RUSADA) vadovas G. Rodčenkovas buvo atleistas iš pareigų pabėgo į Jungtines Valstijas.

Jo suteikta informacija padėjo kanadiečių teisininkui Richardui McLarenui (Ričardui Maklarenui) parengti išsamią nepriklausomą ataskaitą Pasaulinei antidopingo agentūrai (WADA) apie Rusijos sportininkų dopingo vartojimą. Tame dokumente, kuris vietomis priminė romaną apie Šaltojo karo laikų šnipus, buvo detaliai aprašyta, kaip veikė dopingo programa, įskaitant faktus apie tai, kaip valstybės agentai slapta išgabendavo sportininkų šlapimo mėginius iš tyrimų laboratorijų.

„Apdovanojimą skiriu daktarui Rodčenkovui. Tikimės, kad „Ikaras“ taps žadinančiu skambučiu. Taip, tai filmas apie Rusiją, bet dar labiau – apie būtinybę kalbėti tiesą, ypač dabar“, – per ceremoniją Los Andželo kino teatre „Dolby Theatre“ atsiimdamas apdovanojimą sakė B. Fogelis.

Dėl Kino akademijos apdovanojimo taip pat varžėsi Steve'o Jameso (Stivo Džeimso) juosta „Abacus“ apie JAV nekilnojamojo turto paskolų krizę, prancūzų kino veteranės Agnes Vardos (Anjes Vardos) filmas „Faces Places/Visages Villages“, Feraso Fayyado (Feraso Fajado) „Paskutinieji žmonės Alepe“ (Last Men in Aleppo) ir Yance'o Fordo (Jenso Fordo) „Strong Island“.

Maskva, kovo 5 d. („Interfax“-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode