Reklama 2

Indijos chirurgai pacientui pašalino „sunkiausią žinomą“ smegenų auglį

 

Indijos chirurgai ketvirtadienį pranešė per sudėtingą operaciją pacientui pašalinę didžiulį smegenų auglį, kurio svoris, jų nuomone, buvo rekordinis.

Kaip informavo vienas neurochirurgų Trimurtis Nadkarnis (TrimurtisNadkarnis), operacijai prireikė septynių valandų. Jos metu pacientui buvo perpilta 11 kraujo vienetų (maišelių), pranešė naujienų agentūra AFP.

Pacientas, 31 metų parduotuvės savininkas Santlalas Palas, iki vasario 14 dieną atliktos operacijos turėjo beveik dviejų kilogramų svorio auglį.

„Tai buvo labai nelengva ir sudėtinga operacija“, – prisiminė Mumbajaus ligoninės „BYL Nair“ neurorochirurgijos skyriaus vadovas T. Nadkarnis.

„Pacientui atgavus sąmonę mes atlikome tyrimą ir priėjome išvados, kad tai buvo sunkiausias kol kas žinomas auglys“, – sakė jis.

1,87 kilogramo svorio smegenų navikas kenkė paciento regėjimui ir kėlė nuolatinį galvos skausmą.

„Tai buvo reta operacija, bet pacientas ją išgyveno. Prieš operaciją jo regėjimas buvo minimalus, tačiau dabar jis gali pagerėti“, – kalbėjo chirurgas.

Mumbajus, vasario 22 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode