Reklama 2

Filipinų bankui tenka raudonuoti dėl „beveidžių“ banknotų

 

Filipinų centrinis bankas ketvirtadienį paskelbė atsitiktinai išleidęs brokuotus 100 pesų (1,7 euro) banknotus, kuriuose nėra vieno buvusio prezidento veido.

„Bangko Sentral ng Pilipinas“ (BSP) pareigūnai tai pripažino socialiniame tinkle „Facebook“ išplitus vienos moters paskelbtai brokuotų banknotų, išimtų iš bankomato, nuotraukai.

Didžiausia klaida ant šių banknotų yra tuščia vieta ten, kur turi būti ankstesnio prezidento Manuelio Roxaso (Manuelio Rochaso) portretas. Taip pat trūksta dviejų žodžių oficialiame šalies pavadinime.

BSP direktorė Carlyn Pangilinan (Karlin Panchilinan) sakė, kad klaidos atsirado dėl spausdinimo mašinos gedimo.

„Anksčiau kokybės kontrolę vykdydavome rankiniu būdu. Dabar visur mašinos, tad kai ko praslysta“, – sakė ji žurnalistams.

Kol kas aptikti tik 33 brokuoti 100 pesų banknotai, pridūrė ji.

Pareigūnai paprašė žmonių grąžinti brokuotus banknotus, bet pripažino, kad kai kas gali norėti pasilaikyti juos kaip galimus kolekcinius egzempliorius.

Tai ne pirmas kartas, kai Filipinuose pastebimos tokios pinigų klaidos. 2005 metais į apyvartą atsitiktinai buvo išleista 100 pesų banknotų su klaidingai užrašytu tuometinės prezidentės Glorios Arroyo (Glorijos Arojo) vardu, o 2010 metais buvo išleisti pinigai su retu šalies paukščiu, kurio spalvos buvo parinktos klaidingai, ir netiksliu žemėlapiu.

Manila, gruodžio 28 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode