Šveicarijos Alpėse sniego lavinos pražudė tris alpinistus

 

Šveicarijos Alpėse per pastarąsias tris dienas kilus sniego lavinoms, žuvo trys alpinistai iš Šveicarijos ir Prancūzijos, pranešė policija.

Pirmadienį Valė regione lavina užgriuvo penkių alpinistų grupę netoli 2844 metrų aukščio Hofatorno viršūnės, vieną jų nusinešė lavina; šį 39-erių vietinį gyventoją nelaimės draugai rado greitai, bet kiek vėliau gelbėtojai patvirtino, kad jis negyvas,

Per kitą nelaimę trys alpinistai į sniego griūtį pateko šeštadienį Valė regione, pasitraukę iš maršruto 2700 metrų aukštyje Šv. Luko regione.

Gelbėtojams pavyko greitai surasti du šios grupės narius, bet trečioji – 29-erių šveicarė, sunkiai sužeista, mirė sekmadienį.

Trečias nelaimingas atvejis buvo Graubiundeno (Grisono) kantone Šveicarijos rytuose, kur kopdamas į 2376 metrų Glatvango kalną sekmadienį žuvo 31-erių prancūzas. Jo kūnas rastas po kelių valandų palaidotas trijų metrų storio sniego sluoksniu. Pasak policijos, sniego masė užgriuvo jo pasirinktą taką ir nusinešė jį žemyn daugiau kaip vieną kilometrą.

Ženeva, gruodžio 26 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode