Reklama 2

Filipinų ugniagesiai surado visų 37 per gaisrą prekybos centre žuvusių žmonių kūnus

Filipinų ugniagesiai surado visų 37 per gaisrą prekybos centre pietiniame Davao mieste žuvusių žmonių kūnus, pirmadienį pranešė miesto merė.

Sara Duterte-Carpio (Sara Dutertė Karpijo) sakė, kad ugniagesiai sekmadienį rado tik vieno žuvusiojo palaikus keturių aukštų parduotuvių centre „NCCC Mall“, o dėl didžiulės kaitros ir dūmų pareigūnai turėjo atidėti likusių žuvusiųjų paieškas iki pirmadienio.

Priešgaisrinės apsaugos biuro regioninis direktorius vyresnysis inspektorius Wilberto Rico Neilas Kwan Tiu (Vilbertas Rikas Nilas Kvan Tiu) pranešė šias žinias žuvusiųjų artimiesiems, kurie, sužinoję apie netektį, puolė į ašaras.

Davao yra didžiausias miestas šalies pietuose. Jis yra už maždaug 1 000 km į pietus nuo Manilos.

Gaisras kilo šeštadienį; dėl jo pastate įstrigo JAV įsikūrusios rinkos tyrimų firmos SSI skambučių centro darbuotojai. Sekmadienį vakare firma savo interneto svetainėje paskelbė, kad per gaisrą neteko 37 iš 500 viršutiniame pastato aukšte dirbusių savo darbuotojų.

Filipinų pareigūnai pirmadienį nurodė atlikti kriminalinį tyrimą, nes iškilo įtarimų apie užrakintus ar neegzistuojančius evakuacinius išėjimus. Pastato administratoriai šiuos įtarimus neigė.

„Nubausdami atsakingus asmenis galime parodyti pavyzdį kitiems, kad šios tragedijos nepasikartotų“, – sakoma teisingumo sekretoriaus Vitaliano Aguirre (Vitaliano Agirės) pareiškime.

„Šie įtarimai neteisingi. Iš tiesų, (sprendžiant) pagal tų, kas ištrūko, pasakojimus, jie galėjo išeiti per evakuacinį išėjimą“, – naujienų agentūrai AFP atsiųstoje SMS žinutėje teigė minimo parduotuvių centro atstovė ryšiams su visuomene Thea Padua (Tėja Padua).

Gelbėtojai kritikuojami

Vienas Davao ugniagesys šį parduotuvių centrą sekmadienį pavadino „uždara erdve be ventiliacijos“, bet kiti vietos pareigūnai sakė, kad gaisro priežastis dar nenustatyta.

Žmonių aukų pareikalaujantys gaisrai Filipinuose įvyksta reguliariai, ypač – lūšnynuose, kur praktiškai nesilaikoma jokių priešgaisrinės saugos standartų.

Korupcija ir išnaudojimas reiškia, kad neva griežti priešgaisrinės saugos standartai dažnai nėra taikomi.

Kai kurie žuvusiųjų giminaičiai anksčiau kritikavo gelbėtojus dėl, jų nuomone, lėto darbo.

„Jie atrodo tokie atsipalaidavę“, – sakė Jolita Basalan (Cholita Basalan), kuri verkdama laukė žinių apie savo 29 metų sūnų, dirbusį minimame skambučių centre.

„Jiems neskauda, nes jų vaikų ten nėra. Jie pasakė mums ateiti čia, bet niekas nejuda“, – naujienų agentūrai AFP sakė ji.

SSI paskelbė organizavusi psichologo konsultacijas savo darbuotojams ir padėsianti surengti aukų laidotuves. Kompanija įkūrė fondą aukų artimiesiems.

„Po šios baisios tragedijos likome skaudama širdimi. Reiškiame savo užuojautą aukų šeimoms ir artimiesiems, ir meldžiamės už juos“, – sakoma SSI vadovo Gary Labeno (Gario Leibeno) pareiškime kompanijos interneto svetainėje.

Filipinuose, kur maži atlyginimai, bet žmonės gerai kalba angliškai, daug tarptautinių kompanijų yra įsteigusios skambučių centrus klientams.

Gaisras prekybos centre buvo dar viena nelaimė iš ištisos virtinės tragedijų, pastarosiomis dienomis sukrėtusių Filipinus. Šalies pietuose siautusi tropinė audra pasiglemžė mažiausiai 240 gyvybių, o dar per 170 žmonių laikomi dingusiais.

Davao, Filipinai, gruodžio 25 d. (AP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode