Reklama 2

Čilėje įvykęs 5,5 balo žemės drebėjimas supurtė pastatus sostinėje

 

Gana stiprus 5,5 balo žemės drebėjimas trečiadienį supurtė pastatus Čilės sostinėje Santjage, bet pranešimų apie padarytą žalą arba nukentėjusius žmones kol kas nebuvo.

JAV Geologijos tarnybos (USGS) duomenimis, požeminių smūgių, pasklidusių 14 val. 12 min. vietos (19 val. 12 min. Lietuvos) laiku epicentras buvo už 8 km į pietvakarius nuo Ramiojo vandenyno pakrantės miesto San Antonijaus. Pastarasis yra maždaug už 100 km į pietvakarius nuo sostinės.

Naujas parazitas naikina moliuskus Viduržemio jūroje

Paslaptingi parazitai sparčiai naikina tik Viduržemio jūroje gyvenančius stambius dvigeldžius moliuskus ir jei mokslininkai neras būdo šiems parazitams greitai sustabdyti, kilniosios pinos gali visai išnykti.

Tūkstančius metų šie moliuskai yra neatsiejami nuo žmonių civilizacijos. Didžiausi Viduržemio jūros dvigeldžiai gali užaugti iki daugiau nei 1 m ilgio ir yra valgomi bei teikia vieną rečiausių medžiagų pasaulyje: jūros šilką (visoną), verpiamą iš bisuso gijų, kuriomis moliuskai prisitvirtina prie uolų jūros dugne. Be to, šie moliuskai, filtruodami organines daleles, prisideda prie vandens švarinimo.

Prie Libijos krantų žuvo mažiausiai 14 migrantų

Mažiausiai 14 migrantų žuvo netoli Libijos krantų, mėgindami perplaukti Viduržemio jūrą ir pasiekti Europą, antradienį pranešė kariškiai.

Misratos saugumo pajėgų pulkininkas Hishamas Aldwaini (Hišamas Aldvainis) sakė, kad netoli šio uostamiesčio buvo aptiktas medinis laivas, kuriame buvo du lavonai. Pasak kariškio, dar 12 kūnų anksčiau buvo išmesti į jūrą.

Australijoje dėl krūmynų gaisrų evakuojasi tūkstančiai žmonių

 

Australijos šiaurės rytuose tūkstančiai žmonių trečiadienį vakare evakavosi iš namų Kvynslando valstijoje per kaitros bangą įsiplieskus dideliems krūmynų gaisrams.

Apie 8 tūkst. žmonių buvo liepta palikti savo namus Greismyro miestelyje, esančiame netoli pajūrio miesto Rokhamptono, nes sparčiai plintančios liepsnos sukėlė pavojų statiniams.

Per išpuolį prieš Britanijos saugos tarnybos padalinį Kabule žuvo mažiausiai 10 žmonių

 

Mažiausiai 10 žmonių žuvo ir dar 19 buvo sužeisti per Talibano ataką, trečiadienį vakare surengtą prieš Didžiosios Britanijos privačios saugos tarnybos G4S padalinį Kabule, pranešė pareigūnai.

Afganistano vidaus reikalų ministerija ir policija nurodė, kad prie sostinės rytinėje dalyje esančio komplekso, kuriame įsikūręs G4S padalinys, buvo detonuotas sprogmenų prikrautas automobilis.

Mirė „Kempiniuko Plačiakelnio“ kūrėjas Stephenas Hillenburgas

Stephenas Hillenburgas (Stivenas Hilenburgas), kuris pasinaudodamas savo piešimo ir jūrų biologijos pomėgiais sukūrė absurdišką povandeninį „Kempiniuko Plačiakelnio“ (SpongeBob SquarePants) pasaulį, mirė, antradienį paskelbė JAV kabelinė televizija „Nickelodeon“.

S. Hillenburgas mirė pirmadienį, nuo Lou Gehrigo (Lu Gerigo) ligos (šoninės amiotrofinės sklerozės), sakoma televizijos pranešime. Jam buvo 57 metai.

Vakarų Irane po 6,4 balo žemės drebėjimo sužeistųjų skaičius perkopė 400

Vakarų Iraną, netoli sienos su Iraku, sekmadienio vakarą supurčius 6,3 balo žemės drebėjimui buvo sužeista daugiau nei 400 žmonių, pranešė pareigūnai.

Žemės drebėjimas po 20 val. 37 min. vietos (18 val. 37 min. Lietuvos) laiku įvyko netoli Sare Pole Zahabo miesto Kermanšaho provincijoje. Šią vietovę pernai taip pat supurtė žemės drebėjimas, nusinešęs daugiau kaip 600 gyvybių ir sužeidęs 9 tūkst. žmonių. Dalis namų netekusio šio regiono gyventojų tebėra prisiglaudę laikinuose būstuose.

Indijoje traukinys pervažiavo ant bėgių nukritusią mažylę, bet ji nenukentėjo

 

Indijoje traukiniui ketvirtadienį pervažiavus ant bėgių iškritusį kūdikį, šis nepatyrė nė įbrėžimo.

Šis dramatiškas incidentas buvo ketvirtadienį nufilmuotas mobiliuoju telefonu vienoje stotyje Utar Pradešo valstijoje. Įraše matyti, kaip traukinys pervažiuoja prieš kelias akimirkas ant bėgių nukritusį kūdikį, šalia ant platformos stovintiems keleiviams klykiant iš siaubo.

Egipto policija Sinajaus pusiasalyje nukovė 12 islamistų

 

Egipto policija šiaurinėje Sinajaus pusiasalio dalyje įsiveržusi į tris apleistus pastatus, kurie buvo naudojami kaip kovotojų slėptuvės, nukovė 12 islamistų, pranešė pareigūnai.

Vidaus reikalų ministerijos ketvirtadienio pareiškime sakoma, kad kovotojai pirmi pradėjo šaudyti į policininkus, apsupusius minėtus pastatus Viduržemio jūros pakrantėje esančiame Arišo mieste.

Pasviręs Pizos bokštas šiek tiek atsitiesė

Pasviręs Pizos bokštas dabar yra stabilus ir net kiek atsitiesė, atlikus inžinerijos darbus, kuriais siekta išgelbėti šį daugybės turistų aplankomą statinį, trečiadienį paskelbė ekspertai.

Restauracijos darbus prižiūrinti Stebėsenos grupė, remdamasi 17 metų vykdytais statinio stebėjimais, savo pareiškime nurodė, kad „Pizos bokštas yra stabilus, o jo pasvirimas labai lėtai mažėja“.

Gaisrų Kalifornijoje aukų padaugėjo iki 86

Kalifornijoje siaučiančių miškų gaisrų aukų padaugėjo iki 86, o daugiau kaip pusė tūkstančio laikomi dingusiais, trečiadienį pranešė pareigūnai.

Valstijos šiaurinėje Bjuto apygardoje dėl gaisrų žuvo 83 žmonės, dar trys aukos buvo rastos Los Andželo ir Venturos apygardose.

Nugaišusio banginio skrandyje rasta 115 plastikinių puodelių

Rytų Indonezijoje į krantą išmesto nugaišusio banginio skrandyje rastas didelis kiekis plastikinių atliekų, tarp jų plastikinių puodelių ir net paplūdimio šlepečių, antradienį pranešė parko pareigūnas, sukeldamas šalies aplinkos apsaugos ir vyriausybės pareigūnų susirūpinimą.

Indonezija yra viena daugiausiai plastikinių atliekų paliekančių pasaulio valstybių.

Powered by BaltiCode