Ukraina su NATO pagalba likviduos radioaktyvių atliekų saugyklą

 

Ukraina antradienį pasirašė sutartis, prisidėdama prie NATO projekto dėl radioaktyviųjų atliekų tvarkymo, susijusio su šių pavojingų medžiagų saugykla Kirovohrado srityje.

Projektui dėl Gynybos ministerijai priklausančios Cybulevės radioaktyvių atliekų saugyklos vadovauja Vokietija, o viena iš jo finansuotojų yra Norvegija. Pagrindinė vykdomoji partnerė yra NATO paramos ir pirkimų agentūra (NSPA), atsakinga už projekto valdymą ir užbaigimą.

Būdamas 70 metų mirė F-1 legenda Niki Lauda

 

Eidamas 71-uosius metus mirė legendinis „Formulės 1“ lenktynininkas austras Niki Lauda, rašoma jo šeimos pareiškime, antradienį anksti ryte išplatintame Austrijos žiniasklaidos.  

„Su didžiu liūdesiu pranešame, kad mūsų mylimas Niki pirmadienį ramiai užgeso apsuptas savo šeimos“, – rašoma pareiškime. 

Bagdado „žaliojoje zonoje“ nukrito reaktyvinis sviedinys

 

Vadinamosios „Katiušos“ reaktyvinis sviedinys sekmadienį nukrito Bagdado „žaliojoje zonoje“ – įtvirtintame vyriausybės įstaigų ir ambasadų rajone, sakoma Irako saugumo tarnybų pranešime.

„Žaliojoje zonoje nukrito „Katiušos“ raketa, aukų nėra“, – sakoma trumpame JAV ambasados pranešime, nepateikiant daugiau detalių.

Paaiškėjo visi „Eurovizijos“ finalo dalyviai

 

Tel Avive ketvirtadienį baigėsi antrasis šių metų „Eurovizijos“ pusfinalis, po kurio paaiškėjo visi šio tarptautinio dainų konkurso finalo dalyviai.

Pagal balsavimo rezultatus į finalą, kuris įvyks gegužės 18 dieną, pateko Rusija, Šiaurės Makedonija, Nyderlandai, Albanija, Švedija, Azerbaidžanas, Danija, Norvegija, Šveicarija ir Malta.

Aliaskoje susidūrus dviem vandens lėktuvams žuvo penki žmonės

 

Aliaskoje pirmadienį ore susidūrus dviem vandens lėktuvams žuvo penki žmonės, o dar vienas asmuo dingo, pranešė pareigūnai.

Šiais dviem orlaiviais – plūdiniais lėktuvais „Beaver“ ir „Otter“ – skrido 16 keleivių iš kruizinio laivo „Royal Princess“. Nelaimė įvyko šalia Kečikano apie 13 val. vietos (antradienio vidurnaktį Lietuvos) laiku, skelbiama kruizinio laivo paskelbtame pranešime, kurį išplatino JAV žiniasklaida.

Mianmare nuo slidaus tūpimo tako nuslydus lėktuvui sužeisti pilotas ir dar 3 žmonės

Bangladešo oro linijų „Biman Bangladesh Airlines“ lėktuvas, trečiadienį vakare tūpęs Mianmaro Jangono tarptautiniame oro uoste, nuslydo nuo šlapio tako, buvo sužeisti mažiausiai keturi žmonės, tarp jų pilotas, pranešė oro bendrovės pareigūnas.

Pasak „Biman“ atstovo Shakilo Merajo (Šakilo Meradžo), incidentas įvyko lėktuvui „Bombardier Dash-8 Q400“ prastu oru tupiant po kelionės iš Bangladešo sostinės Dakos.

Meksikoje sudužus privačiam reaktyviniam lėktuvui veikiausiai žuvo 13 žmonių

Privatus reaktyvinis lėktuvas, dingęs pakeliui iš Las Vegaso į Monterėjų šiaurės Meksikoje, pirmadienį buvo rastas sudužęs, ir nepastebėta jokių ženklų, kad kas nors iš jame buvusių 13 žmonių būtų išgyvenęs, pranešė pareigūnai.

Oro dispečerių tarnyba nurodė praradusi ryšį su lėktuvu „Bombardier Challenger 601“ sekmadienio pavakare. Kiek anksčiau buvo užfiksuota, kad orlaivis staigiai nėrė žemyn, skrisdamas virš Koahuilos valstijos Meksikos šiaurėje.

Kubiečių migrantai surengė masinį pabėgimą iš centro Meksikos pietuose

Mažiausiai 1,3 tūkst. migrantų, daugiausia kubiečių, pabėgo iš imigrantų sulaikymo centro prie Meksikos pietinės sienos ir tai yra didžiausias masinis pabėgimas pastaraisiais metais, vėlai ketvirtadienį pranešė pareigūnai.

Nacionalinis imigracijos institutas nurodė, kad 700 pabėgusių kubiečių vėliau savanoriškai grįžo, bet 600 tebesislapsto.

Indijos šiaurės rytuose įvyko 6,1 balo žemės drebėjimas

 

Stiprus 6,1 balo žemės drebėjimas anksti trečiadienį įvyko Indijos šiaurės rytinėje Arunačal Pradešo valstijoje, pranešė JAV Geologijos tarnyba (USGS).

Požeminių smūgių židinys buvo gana arti paviršiaus, o epicentras – maždaug už 40 km į pietryčius nuo Alongo miesto ir už 180 km į pietvakarius nuo valstijos sostinės Itanagaro.

Sprogdinimų Šri Lankoje aukų skaičius padidėjo iki 359

Šri Lankoje per Velykų sekmadienį įvykdytų virtinės sprogdinimų aukų skaičius išaugo iki 359, taip pat buvo suimta daugiau įtariamųjų dėl šių išpuolių, trečiadienį pranešė policija.

Policijos atstovas Ruwanas Gunasekara (Ruvanas Gunasekara) nurodė, kad praeitą naktį buvo areštuota 18 įtariamųjų, tad bendras sulaikytųjų skaičius išaugo iki 58.

Nigerijoje į minią įsirėžus policininko automobiliui žuvo 10 žmonių, dar 30 sužeisti

Šiaurės vakarų Nigerijoje per Velykų procesiją į grupę vaikų įsirėžus policininko vairuotam automobiliui žuvo 10 žmonių, dar 30 buvo sužeisti, o patį užpuoliką įtūžusi minia užmušė, naujienų agentūrai AFP pranešė liudininkai ir šaltiniai policijoje.

Mirtinas incidentas įvyko vėlai sekmadienį, kai policininkas Gombėje ne tarnybos metu nukreipė savo mašiną į Velykas šventusius eitynių dalyvius, sakė policijos atstovė Mary Mallum (Meri Malum).

Dėl smurto bangos atsistatydino Malio premjeras

Malio centrinėje dalyje tebesitęsiant smurtui, ketvirtadienį atsistatydino šalies premjeras Soumeylou Boubeye Maiga (Someilu Bubejė Maiga) ir jo vyriausybė, pranešė prezidentūra.

Prezidento Ibrahimo Boubacaro Keitos (Ibrahimo Bubakaro Keitos) kanceliarija pranešė, kad priėmė premjero atsistatydinimą. 

Powered by BaltiCode