Reklama 2

Lietuvos vyrų golbolo rinktinė kovos dėl parolimpinių žaidynių aukso

 Nors ketvirtadienį Rio de Žaneiro parolimpinių žaidynių „Future“ arenoje Švedijos sirgalių buvo maždaug 200 kartų daugiau negu Lietuvos, tai nepadėjo švedams pusfinalyje įveikti Lietuvos golbolo (aklųjų riedulio) vyrų komandos. Lietuviai laimėjo rezultatu 7:2 (2:1) ir trečią kartą istorijoje pateko į parolimpinių žaidynių finalą.

Penktadienį finale lietuviai žais su JAV komanda, kuri kitoje pusfinalio dvikovoje 10:1 (4:1) sutriuškino šeimininkę Brazilijos ekipą.

„Manau, kad jau šį tą pasiekėme. Bet pabandysime pasiekti dar šį tą daugiau, negu parodėme šiandien“, - iškart po laimėtų pusfinalio rungtynių sakė golbolo komandos vyr. treneris Karolis Levickis.

„Mes laimingi. Nerealu. Labai geras jausmas. Puikus. Po finalo reikia kalbėti. Kaip pirmam kartui – labai šaunu“, - visi šeši golbolo žaidėjai, išeidami iš arenos, vienu sakiniu apibūdino savo jausmus pasiekus parolimpinių žaidynių finalą.

Šiose pusfinalio rungtynėse ypatingai jautėsi Lietuvos komandos vienybė. Aikštės žaidėjams pelnius įvartį, trys žaidėjai, sėdintys ant suolelio, kaskart atsistodavo ir plodami bei skanduodami „Lietuva!“ sveikino komandą. Žaidžiančioji trijulė tarpusavyje puikiai komunikavo ir keitėsi pagyrimo žodžiais. Visą rungtynių laiką žaidęs centro gynėjas Mantas Brazaukis paplodavo savo komandai net ir tada, kai dėl smulkios pražangos ši prarasdavo kamuolį, pavyzdžiui, kamuoliui kirtus vidurio liniją.

„Pagaliau šiose rungtynėse pamačiau savo svajonės išsipildymą. Tai buvo mano siekiamybė, kad mes visi palaikytume vieni kitus, būtume vieningi. Nesvarbu, ar tu sėdi ant suolelio, ar žaidi aikštelėje – kiekvienas žaidėjas yra reikšmingas. Kiekvienas įneša savo kruopelytę į pergalę“, - susijaudinęs kalbėjo K. Levickis.

Treneris, ne kartą akcentavęs Lietuvos ekipos išskirtinumą dėl išskirtinai stiprių visų šešių komandos žaidėjų, prieš parolimpinį finalą ypač negailėjo pagyrų Lietuvos golbolo vyrams.

„Labai didžiuojuosi savo žaidėjais. Taip jau gaunasi, kad iki šiol daugiausiai žaidžia trys žaidėjai, bet taip yra dėl labai sudėtingos situacijos mūsų grupėje, kur susirinko ypač stiprios komandos. Bet tikrai turiu pabrėžti, kad visi šeši žaidėjai yra padarę labai didelį darbą. Aš manau, kad iš visų šešių žaidėjų galėčiau bet kurį parduoti bet kuriai geriausiai pasaulio komandai“, - pasididžiavimo neslėpė K. Levickis.

Pusfinalio rungtynėse penkis įvarčius Lietuvai pelnė Genrikas Pavliukianecas, du – Justas Pažarauskas, taip pat aikštelėje žaidė M. Brazauskis ir Mantas Panovas. Švedai (Fatmiras Seremetis) pirmąjį įvartį pelnė tik pirmojo kėlinio pabaigoje, likus 29 sekundėms, dar vieną antrajame kėlinyje įrideno Peteris Weichelis.

„Aišku, kad esame nusivylę savo žaidimu šiose rungtynėse. Nesužaidėme geriausių savo rungtynių, kurių pagrindas paprastai yra stipri gynyba. Nors su Lietuvos komanda esame žaidę daugybę kartų, dar niekada taip kruopščiai neanalizavome Lietuvos komandos žaidimo ir nesirengėme šioms rungtynėms. Mes turėjome patį geriausią žaidimo planą prieš Lietuvą, bet rungtynių pradžioje praleidus pirmuosius du įvarčius, pašlijo mūsų gynyba“, - po pusfinalio komentavo Švedijos golbolo rinktinės antrasis treneris Peteris Bjoerkstrandas.

Lietuvos treneris tai pakomentavo: „skautingas yra viena, o išpildymas – kita. Mes ne tik analizavome Švedijos komandą, bet ir išpildėme planą aikštelėje“.

Antrojo kėlinio metu, kai Lietuva jau turėjo solidžią įvarčių persvarą, reguliariai girdėjosi golbolo rinktinės vyr. trenerio Karolio Levickio šūksniai „gynyba!“.

Pasak kitų Lietuvos delegacijos narių, kurie golbolo varžybose buvo aistringais sirgaliais, jiems didžiulį įspūdį daro tai, kad žaidžiant golbolą parolimpiadoje yra nutildomos daugiatūkstantinės žiūrovų tribūnos – tai būdinga tik aklųjų ir silpnaregių sporto šakoms, kuriose sportininkai kamuolį seka pagal garsą.

Penktadienio popietę Švedijos vyrai su brazilais kovos dėl bronzos.

Moterų golbolo varžybose dėl trečios vietos kovos Brazilija ir JAV, dėl pirmos vietos – Turkija ir Kinija.

Ruošdamasis finalui, treneris K. Levickis analizuos nufilmuotas JAV žaistas rungtynes ir paruoš rungtynių planą.

Pirmieji du Lietuvos golbolo rinktinės olimpiniai finalai 2000 metais Sidnėjuje ir 2008-aisiais Pekine buvo nesėkmingi – nusileista atitinkamai Danijos bei Kinijos komandoms.

Rio de Žaneiras, rugsėjo 16 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode