Devyni žaidėjai, kuriems „Žalgiris" tapo tramplinu į aukštesnį lygį

Kauno „Žalgirio" komanda per visą gyvavimo laikotarpį yra išugdžiusi ne vieną talentą, ne vieną žaidėją išleidusi į platesnį krepšinio pasaulį ir ne vienam krepšininkui padėjo sugrįžti į anksčiau pasiektą lygį.

Ne tik savo pasiekimais „Žalgiris" yra žinomas pasaulyje. Garsiau skambėti klubo vardui padeda ir „Utenos alaus" palaikomame sirgalių surašyme dalyvaujantys aistruoliai, ir iki šiol su pasididžiavimu apie „Žalgirį" kalbantys buvę klubo žaidėjai.

Šįkart pristatome jums devynis žaidėjus, kuriems laikas „Žalgiryje" tapo tramplinu į aukštesnį krepšinio lygį.

Martynas Pocius

Baigęs studijas elitiniame Djuko universitete 2009 m. gynėjas profesionalo karjerą atvyko pradėti į „Žalgirį". Du solidžius sezonus sužaidęs M.Pocius tada patraukė Madrido „Real" ekipos dėmesį ir išvyko rungtyniauti į Ispaniją. Nors pradžia vienoje geriausių Europos ekipų buvo sėkminga, pavyko iškovoti ir titulų, vėliau sekė traumos, paskatinusios „Karališkąjį" klubą daryti išvadas. Dėl to 2013 m. M.Pocius atsisveikino su „Real" bei sugrįžo į Kauną. Kelionių į „Žalgirį" ir iš jo M.Pociaus karjeroje buvo dar kelios: Kaunas – Stambulas – Kaunas – Mursija. Toks iki šiol buvo gynėjo maršrutas.

Mindaugas Kuzminskas

Šis puolėjas apskritai yra vienas tų, kurių karjera tendencingai ir nuosekliai kilo aukštyn. Pradėjęs nuo mažiau pajėgių Lietuvos ekipų, 2010 m. M.Kuzminskas papildė „Žalgirio" gretas. Čia darbštumu garsėjantis puolėjas metus dirbo ir su treneriu Joanu Plaza, kuris vėliau pasikvietė lietuvį paskui save į Malagą. M.Kuzminskas įrodė, kad trenerio pasitikėjimo sulaukė ne šiaip bei tapo ekipos lyderiu, o tuo tarpu po trejų metų Ispanijoje puolėjas išpildė svajonė ir išvyko į NBA pirmenybes. Kitą sezoną buvusį žalgirietį matysime vilkintį Niujorko „Knicks" marškinėlius.

Darjušas Lavrinovičius

Karjerą Alytuje pradėjęs „brolis" Kauno ekipą papildė būdamas 24-erių. Į pajėgiausią šalies klubą atvykęs aukštaūgis iškart rado savo vietą ir sužaidė du su puse puikaus sezono. Tai leido D.Lavrinovičiui 2006 metais pakelti sparnus į užsienį. Aukštaūgis iškeliavo į Kazanės „Unics" ekipą, vėliau – į Maskvos „Dinamo" bei CSKA komandas, „Real" ir Stambulo „Fenerbahce" klubus. Karjeros pike „centras" atstovavo labai rimtoms komandoms. Nors karjeros pabaiga „broliui" jau artėja, savo paraką jis vis dar demonstruoja ir kitą sezoną tą darys Panevėžyje.

Jonas Mačiulis

Puolėjas į „Žalgirį" užkopė nuo pirmojo laiptelio – dublerių komandos. Pora metų šioje „Žalgirio" sistemos grandyje, sezonas Kėdainiuose, o 2005 m. šansas J.Mačiuliui suteiktas ir pagrindinėje klubo sudėtyje. Tuos ketverius metus puolėjas buvo svarbi „Žalgirio" detalė, tad natūralu, jog jo užsigeidė ir kiti Europos klubai. 2009-aisiais J.Mačiulis papildė Milano „Olimpia" gretas, o vėliau, atsigavęs po traumos, žaidė Sienos „Montepaschi" bei Atėnų „Panathinaikos" klubuose. Dabar J.Mačiulis atstovauja Ispanijos grandei „Real ekipai, su kuria pernai tapo Eurolygos čempionu.

Mindaugas Timinskas

Puolėjas į „Žalgirį" atvyko jau turėdamas nemažai įvairios patirties: studijavo JAV, tuomet rungtyniavo Šilutėje, Prancūzijoje, Vokietijoje bei Italijoje. Patirtis ir sugebėjimai padėjo M.Timinskui tapti vienu iš lyderių „Žalgiryje" ir sužaisti puikų sezoną. To dėka puolėjui pavyko vėl iškeliauti svetur, bet šįkart – į gerokai pajėgesnę komandą – Vitorijos „Tau Ceramica", su kuria lietuviui 2002-aisiais pasisekė tapti Ispanijos čempionu. Į „Žalgirį" M.Timinskas dar buvo sugrįžęs trejiems metams ir net baigęs karjerą pripažino, jog širdyje jaučiasi tikru žalgiriečiu. Sportbačius M.Timinskas pakabino 2008 m.

Saulius Štombergas

Su pertraukomis S.Štombergas „Žalgiriui" kaip žaidėjas atstovavo ketverius metus. Didžiausią lūžį jo karjerai padarė etapas 1997–1999 metais. Po šių dviejų sezonų bei laimėtos Eurolygos lietuvis pasirašė sutartį su Bolonijos „Kinder" ekipa, o vėliau – „Tau Ceramica" bei Stambulo „Efes Pilsen" klubais. Sugrįžęs į „Žalgiris" S.Štombergas buvo skirtinguose vaidmenyse – iš pradžių kaip žaidėjas, o vėliau neilgai stovėjo už komandos vairo.

Tremmellas Dardenas

Durys į aukštesnį lygį „Žalgiryje" prasivėrė ne tik lietuviams, bet ir keliems legionieriams. Į Kauną amerikietis atvyko išbandęs penkių šalių krepšinį ir metus žaidęs Eurolygoje, „Unicaja" ekipoje. „Žalgiryje" T.Dardenas įsitvirtino, tačiau dar nepasibaigus sezonui klubo skolos privertė jį išvykti. Amerikietį iškart noriai pasikvietė „Real" komanda, kurioje jis praleido pusantro sezono, o po to jis apsivilko Pirėjo „Olympiacos" marškinėlius. Pastaraisiais metais T.Dardenas atstovavo Stambulo „Bešiktaš" ekipai.

Sonny Weemsas

Amerikietis 2011 metais į Lietuvą atvyko ne iš bet kur, o iš NBA, nes tuo metu pajėgiausioje planetos lygoje vyko lokautas. Siautėjęs amerikietis Lietuvoje išbuvo iki kovo, kuomet patyrė traumą, privertusią baigti sezoną. Nors anksčiau S.Weemsas buvo sakęs, jog norėtų grįžti į NBA iškart po metų Kaune, vis tik jis susiviliojo CSKA pasiūlymu ir pajėgiausioje Rusijos ekipoje praleido tris sezonus. Pernai amerikiečiui dar pavyko sugrįžti į NBA, tačiau ten jis neįsitvirtino bei kitą sezoną atstovaus Tel Avivo „Maccabi" klubui.

Justinas Dentmonas

Šis amerikietis buvo tikras „Žalgirio" sirgalių numylėtinis, kurio metimus atsispyrus viena koja visi pamena iki šiol. Pasaulio matęs ir per ketverius metus iki „Žalgirio" nemažai komandų atstovavęs J.Dentmonas Kaune prigijo puikiai bei gerokai pasikėlė savo vertę. Tiesą pasakius, sunku pasakyti, ar persikėlimas į Kiniją tapo tramplinu aukštyn, tačiau kad „Žalgiris" padėjo amerikiečiui gauti pelningesnį kontraktą, yra faktas. Nors J.Dentmonas vis minėdavo, jog siekia grįžti į NBA, kurioje yra žaidęs epizodiškai, jam to padaryti nepavyko. Dabar jis yra „Galarasaray" ekipos narys.

Krepsinis.net

Kauno komanda ne vieną žaidėją išleido į platesnį pasaulį (Fotodiena.lt ir Scanpix nuotr.)

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode