Lietuviškos sportinės aprangos tradicijas Rio de Žaneire tęs parolimpiečiai

Lietuvą apėmusi olimpinių žaidynių karštinė dar neketina trauktis. Lietuvos parolimpiečiųrinktinėssportininkai jaugyvena rugsėjo 7–ąją Rio de Žaneire prasidėsiančios parolimpiados nuotaikomis.Į Braziliją kartu su sportininkais oficialiai išlydėta 34 asmenų delegacija, pasipuošusi bendrovės „Audimas“kurtomis aprangomis. Nors iš pirmo žvilgsnio olimpiečių ir parolimpiečių aprangos atrodo identiškos, tačiau parolimpinėse žaidynėse, kaip ir neįgaliųjų sporto šakose, yra specifinių reikalavimų, susijusių su sportine apranga.

„Parolimpiečių aprangoje negali būti naudojama jokia kita, su parolimpinėmis žaidynėmis nesusijusi, simbolika, taip pat yra specifinių parolimpinio sporto šakų, pavyzdžiui, aklųjų riedulys (golbolas), kur visai komandai siuvama specialiai šiam žaidimui pritaikyta sportinė apranga“, – pasakojo „Audimo“ generalinė direktorė Jurgita Būdienė.

Visa parolimpiečių apranga yra griežtai sužiūrima ir iš anksto patvirtinama žaidynių organizatorių. Dalis aprangų jau dabar yra patvirtinta nuotoliniu būdu, o likusi bus patvirtinta tik nuvykus į žaidynių vietą ir atlikus patikrinimą.

„Tokio masto renginyje, kai mus stebi visas pasaulis, sportinė apranga yra ypatingas akcentas – ji pati savaime yra ją vilkinčių sportininkų, o kartu ir visos šalies vizitinė kortelė. Neabejoju, kad toksrinktinių aprangų spalvinis vientisumasne tik sustiprins Lietuvos, kaip vieningos šalies, įvaizdį tarptautinėje erdvėje, bet irsuteiks daugiau pasitikėjimo patiems sportininkams bei įkvėps siekti pergalių tiek prieš save, tiek prieš varžovus. To jiems ir linkiu“, – sakė J. Būdienė.

Pasak parolimpiečių rinktinei atstovaujančiolengvaatlečio Mindaugo Biliaus, norssportinė apranga nenulemia galutinio rezultato, tačiau yra gana reikšminga žaidynių sudedamoji dalis.

„Esame tokie pat sportininkai kaip ir olimpiečiai, tik turime tam tikrasfizines negalias.Taigi, galimybė vilkėti aprangomis, kurias skiria tik nežymūs niuansai, priverčia suvokti, kad savo šaliai atstovaujame kaip lygūs su lygiais, – teigė M. Bilius. – Toks jausmas lyg esi labiau vertinamas“.

Antrą kartą parolimpiadoje dalyvausiantis M. Bilius sau ir kitiems rinktinės sportininkams linkėjo, kad per svarbiausią startą pavyktų pademonstruotigeriausią sportinę formą ir pasiekti kuo aukštesnių rezultatų.

Parolimpinės žaidynės vyks rugsėjo 7–18 dienomis Rio de Žaneire. Lietuvai atstovaus 13 sportininkų, kurie rungsis irklavimo, plaukimo, dziudo, lengvosios atletikos beigolbolo – aklųjų riedulio, rungtyse. Iš viso tikimasi sulauktiper 4 tūkst. sportininkų iš daugiau kaip 170 šalių, kurie varžysis 23 parolimpinio sporto šakose.

                                                                                                                                                      

Giedrius GALDIKAS

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode