Ispanijos rinktinė – olimpiados bronzininkė po abejotino teisėjų sprendimo

Rio de Žaneiro olimpiados krepšinio turnyro bronzos medaliai – Ispanijos krepšininkų rankose. Jie mažajame finale po atkaklios kovos 89:88 (23:17, 17:21, 27:26, 22:24) nugalėjo Australijos rinktinę. Rungtynes geriau pradėjo ispanai, kurie sužaidus kelias minutes pirmavo 6:2. Australai vėliau pelnyti taškų negalėjo beveik 4 minutes, tačiau įpusėjus ketvirčiui situacija pasikeitė (5:8). Ispanijos rinktinė kontroliavo, o netrukus įgijo rekordinę pervarą – 16:9. Pervarą ispanai išlaikė iki ketvirčio pabaigos, bet australai juos pasivijo – 17:20. Tuomet Victoras Claveras smeigė tritaškį ir pirmas kėlinys baigėsi 23:17.

Antro ketvirčio metu toliau savo sąlygas diktavo ispanai (30:23), o po Juano Carloso Navarro taškų įgijo rekordinę persvarą (32:23) ir australai prašė minutės pertraukėlės. Netrukus įsisiautėjo Pau Gasolis, po kurio 5 taškų ispanai pirmavo 40:30, tačiau australai nesutriko ir laimėjo atkarpą 6–0 (40:36). Maža to, Okeanijos atstovai dar labiau priartėjo ir po dviejų kėlinių rezultatas buvo 40:38 ispanų naudai.

Jau po didžiosios pertraukos australai įstengė persverti rezultatą savo naudai (43:42). Nuo tuo laiko jau prasidėjo kova taškas į tašką – 49:49 įpusėjus trečiajam kėliniui. Intriga tęsėsi iki pat ketvirčio pabaigos, po kurios priekyje 67:64 buvo Ispanijos krepšininkai. Tuo tarpu lemiamas ketvirtis virto tikra pasakiška krepšinio drama – abi rinktinės keitėsi taikliais metimais ir pernelyg atitrūkti negalėjo nei vieni, nei kiti. Likus žaisti pusketvirtos minutės rezultatas buvo lygus 79:79. Visą tą laiką toliau tęsėsi atkakli kova, o likus žaisti 40 sekundžių 85:84 pirmavo ispanai, bet kitos atakos metu Davidas Andersenas persvėrė rezultatą (86:85). P.Gasolis išvedė ispanus į priekį, bet čia pat Aronas Baynesas sudėtingu metimu išveda australus į priekį – 88:87.  Po minutės pertraukėlės iniciatyvos ėmėsi Sergio Rodriguezas, jis verždamasis link krepšio išprovokavo pražangą ir sumetė abi baudas (89:88). Australams liko 5 sekundės, per kurias jie padarė grubią klaidą ir bronza iškovojo Ispanijos rinktinė.  Pau Gasolis 31 (11/13 dvit., 1/2 trit., 6/9 baud., 11 atk. kam., 31 n.b.), Nikola Mirotičius 14 (7 atk. kam.), Sergio Rodriguezas 11 (1/5 trit., 5 rez. perd.), Rudy Fernandezas 10, Felipe Reyesas 7, Victoras Claveras 6. Australijos rinktinė: Patrickas Millsas 30 (8/14 dvit., 3/9 trit., 5/6 baud.), Davidas Andersenas 15 (6/7 baud., 5 atk. kam.), Ryanas Broekhoffas 13 (3/3 trit.), Brockas Motumas 12 (6/7 dvit., 6 atk. kam.), Aronas Baynesas ir Matthew Dellavedova (8 rez. perd.) .