Reklama 2

Po ketverių metų pertraukos lietuviai prarado Baltijos šalių čempionato nugalėtojų titulą

Savaitgalį Estijoje, Põlva apylinkėse, vyko Baltijos šalių orientavimosi sporto čempionatas, kuriame varžėsi Lietuvos, Estijos, Latvijos, Baltarusijos ir svečių teisėmis Sankt Peterburgo rinktinės. Prieš tai čempionate trejus metus iš eilės nugalėjusi Lietuvos rinktinė šiemet turėjo tenkintis trečiąja vieta.

Šeštadienį sportininkai varžėsi dėl čempionų vardų ilgoje trasoje, o sekmadienį buvo varžomasi trijų etapų estafetėse.

Po pirmosios varžybų dienos pirmavę lietuviai estafečių varžybose neišlaikė turėtos persvaros. Susumavus dviejų dienų rezultatus nugalėjo Estijos rinktinė, aplenkusi Latvijos ir Lietuvos komandas. Ketvirtąją vietą užėmė baltarusiai, o penktąją – Sankt Peterburgo rinktinė.

Jaunimo įskaitoje nugalėjo latviai, aplenkę antroje vietoje likusius lietuvius ir estus.

Pirmąją varžybų dieną vykusiose ilgos trasos varžybose moterų elito grupėje čempione tapo Sandra Paužaitė, greičiausiai įveikusi 8,9 kilometro su 24 kontroliniais punktais trasą. Antrąją vietą Inga Kazlauskaitė, o trečiąją – latvė Aija Skrastina.

Moterų ilgos trasos rezultatai:

1.

Sandra Paužaitė (Lietuva)

1:15:05

 

2.

Inga Kazlauskaitė (Lietuva)

1:18:30

+3:25

3.

Aija Skrastina (Latvija)

1:20:04

+4:59

4.

Indrė Valaitė (Lietuva)

1:20:19

+5:14

5.

Evely Kaasiku (Estija)

1:22:14

+7:09

6.

Laura Vike (Latvija)

1:22:38

+7:33

Moterų grupėje startavo 34 dalyvės.

Vyrų elito grupėje pirmas tris vietas užėmė Estijos atstovai. Greičiausiai 14,5 kilometro trasą su 34 kontroliniais punktais įveikė Kenny Kivikas, aplenkęs Lauri Sild ir Sander Vaher. Iš lietuvių geriausiai pasirodė Simonas Krėpšta ir Jonas Vytautas Gvildys, atitinkamai užėmę 7-ą ir 10-ą vietas.

Vyrų ilgos trasos rezultatai:

1.

Kenny Kivikas (Estija)

1:30:15

 

2.

Lauri Sild (Estija)

1:35:47

+5:32

3.

Sander Vaher (Estija))

1:35:50

+5:35

4.

Andrey Salin (Baltarusija)

1:36:07

+5:52

5.

Rudolfs Zernis (Latvija)

1:36:48

+6:33

6.

Artūrs Paulinš (Latvija)

1:37:43

+7:28

7.

Simonas Krėpšta (Lietuva)

1:38:40

+8:25

     

10.

Jonas Vytautas Gvildys (Lietuva)

1:41:57

+11:42

Vyrų grupėje startavo 36 dalyviai.

Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos informacija

Šiaulių apskrities gyventojai jau deklaravo 8,3 mln. eurų grynaisiais gautų dovanų ir paskolų

Šiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Šiaulių AVMI) informuoja, kad jau sulaukė 343 pranešimųPRC911, kuriais Šiaulių apskrities gyventojai informavo mokesčių administratorių apie grynaisiais gautas paskolas ir dovanas, kurios neprivalėjo būti deklaruojamos, o sandoriai nepatvirtinti notaro, ir kurios buvo ar bus panaudotos brangiam turtui įsigyti. Per 300 apskrities gyventojų deklaravo daugiau kaip 6,2 mln. eurų dovanojimo būdu gautų pajamų, dar 75 gyventojai deklaravo per 2 mln. eurų pasiskolintų piniginių lėšų.

Šiaulių AVMI primena, kad informaciją apie grynaisiais gautas paskolas ir dovanas gyventojai turi pateikti iki š. m. birželio 30-osios, todėl ketinantys tai padaryti kviečiami nelaukti paskutinės dienos ir suskubti jau dabar. Verta atminti, jog teikdamas patikslintą pranešimą po 2016 m. birželio 30 dienos, mokesčių mokėtojas galės tikslinti tik informaciją, susijusią su jau nurodytais šaltiniais, t. y. tuo atveju, kai teikiamas patikslintas pranešimas po 2016 m. birželio 30 dienos, į patikslintą pranešimą naujų šaltinių nebus galima įrašyti.

„Pranešimas PRC911 abipusiai naudingas tiek mokesčių mokėtojams, tiek mokesčių administratoriui. Gyventojams pateikus teisingus duomenis apie grynaisiais gautas paskolas ir dovanas, apie kurias mokesčių administratorius neturėjo duomenų, ateityje mokesčių mokėtojui kils mažiau rūpesčių pagrindžiant brangaus turto įsigijimo šaltinius, o VMI galės tiksliau identifikuoti rizikingus mokesčių mokėtojus, netrukdydama sąžiningų gyventojų“, – akcentuoja Šiaulių AVMI l. e. Mokestinių prievolių departamento direktoriaus pareigas Vitalija Kublickienė, pažymėdama, kad iki šiol nemaža dalis rizikingų mokesčių mokėtojų, dėl kurių įsigyto turto šaltinių teisėtumo Mokesčių inspekcijai kildavo daug klausimų, bandydavo įrodinėti, kad pinigus gavo kaip įvairiausias paskolas ar dovanas, pateikdavo (neretai ir fiktyvius, notaro nepatvirtintus) įvairius paskolų ar dovanų raštelius, tad nepateikęs tokios informacijos, t. y. PRC911 formos, gyventojas vėliau negalės VMI įrodinėti paskolų ar dovanų rašteliais savo įgyto turto teisėtumo.

Šalyje iš viso jau sulaukta apie 4 tūkst. pranešimų PRC911. Apie 3 tūkst. gyventojų deklaravo beveik 76 mln. eurų dovanojimo būdu gautų pajamų, dar apie 1 tūkst. gyventojų deklaravo apie 48 mln. eurų pasiskolintų piniginių lėšų. Analizuojant gyventojų jau iki nustatyto termino pateiktą informaciją apie grynaisiais gautas dovanas ir paskolas, matyti, jog daugiausiai paskolų ir dovanų gauta litais – atitinkamai 111,5 mln. ir 185 mln. Antroji pagal populiarumą valiuta – eurai: gyventojai deklaravo per 12 mln. eurais gautų paskolų ir beveik 19 mln. eurų dovanojimo būdu gautų pajamų. Dar apie 110 gyventojų nurodė gavę daugiau apie 3,5 mln. paskolų ir apie 3,7 mln. dovanų JAV doleriais. Gyventojai taip pat deklaruoja Didžiosios Britanijos svarais sterlingais, Norvegijos kronomis, Rusijos rubliais, Baltarusijos rubliais, Vokietijos markėmis grynaisiais gautas paskolas ir dovanas.

Nors dauguma pranešimų PRC911 pateikiama be klaidų, tačiau Mokesčių inspekcija pastebi, kad kai kurie gyventojai, pildydami pranešimą, įrašo nežinomą (klaidingą) Lietuvos gyventojo asmens kodą, kurio nėra Gyventojų registre, ar įrašo Lietuvos gyventojo asmens kodą, kuris neatitinka vardo ir pavardės pagal Gyventojų registrą. Dalis gyventojų neužpildo privalomų laukelių: „Šaltinio kodas“, „Šaltinio davėjo Asmens vardas ir pavardė (pavadinimas), „Valiuta“, „Valstybės kodas“ arba pastaruosius du laukelius užpildo ne iš sąrašo, pavyzdžiui, vietoj LTL įrašo LT ar LTU ir kt.

Šiaulių AVMI norėtų priminti, kad tikrindamas gyventojų pajamas mokesčių administratorius gali analizuoti ir kitų žmonių, iš kurių gautos paskolos ar dovanos, finansinę būklę, t. y. aiškintis, ar tie žmonės turėjo pakankamai pinigų dovanoms ir paskoloms teikti. Todėl labai tikimasi, kad mokesčių mokėtojai pateiks teisingą informaciją apie paskolas ir dovanas, o ne fiktyvius duomenis, bandant formaliai „pasiskiepyti“ nuo galimų rūpesčių dėl įsigyto turto iš nepamokestintų pajamų.

Vienkartinį pranešimą PRC911 apie dovanas ir paskolas, gautas po 2004 metų, pateikti reikia iki šių metų birželio 30 d. tik tuo atveju, jeigu gyventojas atitinka visas 5 sąlygas:

  1. gautos iš nuolatinių Lietuvos gyventojų, užsienio fizinių asmenų arba užsienio juridinių asmenų;
  2. pačiam mokesčių mokėtojui nebuvo privaloma šaltinių deklaruoti Metinėje pajamų mokesčio deklaracijoje, Metinėje gyventojo (šeimos) turto deklaracijoje, Nuolatinio Lietuvos gyventojo pranešime apie sudarytus sandorius arba Privačių interesų deklaracijoje;
  3. paskolos ir / ar dovanos yra panaudotos (arba numatoma panaudoti) turtui, kurio įsigijimo vertė viršija 15 000 eurų (iki 2014-12-31 – 50 000 litų), įsigyti nuo 2011 m. sausio 1 d.;
  4. sandoriai nėra notarinės formos;
  5. paskolos ir dovanos yra gautos grynaisiais pinigais.

Pranešimą lengviausia ir greičiausia pateikti per VMI Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS) arba galima pristatyti į bet kurį Šiaulių AVMI poskyrį. Jį gali pateikti pats mokesčių mokėtojas ar jo įgaliotas asmuo.

Šiaulių AVMI primena, kad svarstantys, ar jiems reikia pateikti minėtąjį pranešimą, atsakymus į rūpimus klausimus gali rasti atnaujintoje dažniausiai užduodamų klausimų (DUK) apie PRC911 skiltyje, kuri yra VMI interneto svetainėje adresu http://www.vmi.lt/cms/pranesimas-prc911-pagalba-mokesciu-moketojams-ir-vmi. Pasikonsultuoti su VMI specialistais mokesčių klausimais galima paskambinus telefonu 1882 arba +370 5 255 3190. Telefonu suteikta konsultacija yra lygiavertė rašytinei, nes pokalbiai yra įrašomi bei saugomi 5 metus.

Lietuvos orientavimosi sporto federacijos informacija

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode