Paaiškėjo Lietuvos dailiojo jojimo žiemos čempionato nugalėtojai

2016 metų balandžio 30 dieną, Rudaminoje (Vilniaus rajonas) įvyko Lietuvos dailiojo jojimo žiemos čempionato ketvirtasis etapas, kurio metu paaiškėjo 2016 metų įvairių amžiaus grupių čempionai. UAB „Žirgų pasaulio“ ir Lietuvos žirginio sporto federacijos (LŽSF) organizuojamose varžybose iš viso startavo virš 50 duetų.
„Labai džiugu, kad dailiojo jojimo varžybose dalyvių skaičius nuolatos didėja, organizuojama vis daugiau varžybų, atsiranda rėmėjų. Mes jau turime net tris duetus pačioje sudėtingiausioje Didžiojo prizo rungtyje, o to neturėjome nuo 1990 m. Džiaugiamės dėl vaikų, jaunių ir jaunimo bei tikimės, kad jie garbingai atstovaus Lietuvą ne tik Lietuvoje, bet ir Tarptautinėse dailiojo jojimo varžybose“, – teigė Sandra Sysojeva, varžybų organizatorė ir dailiojo jojimo komiteto narė.


Mėgėjų I grupės čempione tapo Ginta Alisevičiutė su žirgu Alondra. G. Alisevičiūtę treniruoja S. Sysojeva. Mėgėjų II grupėje čempiono titulą iškovojo Albertas Šmitas, treniruojamas Rūtos Sabonienės.
Vaikų grupėje čempionės titulą pelnė Barbora Jakilaitė su žirgu Alondra, o su žirgu Havanna ši dalyvė tapo ir ponių čempione. Jaunučių čempione tapo Silvija Bubulytė su žirgų Dream come true. Abi dalyves treniruoja S. Sysojeva.
Jaunių čempiono titulą iškovojo Kasparas Kaminskas su žirgu Rechola. K. Kaminską treniruoja Laimutė Šilalienė. Tuo tarpu jaunimo čempionės titulą pelnė Viktorija Kundrotaitė ir jos žirgas Hefaistas. Dalyvę treniruoja Elena Šulskaja.
Mažojo ir Didžiojo rato čempionės titulą iškovojo S. Sysojeva su žirgais King Vikont ir Forvater.
Taip pat buvo vykdomos dvi papildomos rungtys. Vieną jų nugalėjo Liudmila Karpenko su žirgu Preffer-G, o P4 pradinukų rungtyje geriausiai pasirodė Emilė Mikalaitė su žirgu Alondra.
Raimondos Palionytės, Lietuvos žirginio sporto federacijos generalinės sekretorės teigimu, žiemos metu vykdomos dailiojo jojimo varžybos yra gera praktika pasiruošti ateinančiam vasaros sezonui, kurio metu raiteliai dažnai dalyvauja ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje vykstančiose varžybose.
„Paprastai žiema nėra populiarus metas dalyvauti dailiojo jojimo varžybose, nes dažnai oro ir pasiruošimo varžyboms sąlygos būna ne itin palankios, o tai sukelia daugybę nenumatytų nesklandumų raiteliams. Tačiau kiekvienais metais atsiranda vis daugiau varžybų organizatorių, kurie imasi šios atsakingos užduoties – surengti Lietuvos dailiojo jojimo žiemos čempionato finalą. Puiki aplinka, palankus oras, tarptautinės kategorijos teisėjai ir didelis kiekis dalyvių byloja apie tai, kad varžybos buvo įvykdytos sėkmingai“.  
Lietuvos dailiojo jojimo žiemos čempionatas apima keturių etapų varžybas skirtinguose sporto klubuose: pirmasis etapas įvyko Šalčininkų rajone esančiame sporto klube (s/k) „Pasaga“, antrasis – Marvelėje (Kauno rajonas), trečiasis – s/k „Mustangas“ (Šalčininkų rajonas), ketvirtasis – minėtame s/k „Žirgų pasaulis“ (Rudamina, Vilniaus rajonas). 

Laura Pranaitytė
„vipcommunications“

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode