Sporto klubų patikrinimo rezultatai nedžiugina

Vadovaujantis Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijomis suaugę žmonės (18-64 metų) per savaitę turėtų užsiimti ne mažiau kaip 150 minučių vidutinio aerobinio intensyvumo veikla. Siekiantiems sustiprinti raumenis treniruotis reikėtų bent dvi dienas per savaitę, atlikti pratimus, įtraukiant kuo didesnes raumenų grupes. Fizinis aktyvumas yra naudingas sveikatai, mažina žmonių mirtingumą nuo širdies kraujagyslių ligų, 2 tipo cukrinio diabeto, metabolinio sindromo, storosios žarnos ir krūties vėžio. Taip pat mažina klubo ar stuburo lūžių riziką, depresijos atvejus, padeda palaikyti pastovią kūno masę. Tačiau sporto klubų paslaugos turi būti teikiamos saugiai. Lietuvos higienos normoje HN 123:2013 „Sporto klubo paslaugų sveikatos saugos reikalavimai“ yra nustatyti reikalavimai, kurių privalo laikytis kiekvienas sporto klubo paslaugos teikėjas.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamentas informuoja, kad Kauno apskrityje sporto klubų veiklai vykdyti leidimus-higienos pasus turi 64 įstaigos. Per 2017 metus patikrinta 16 sporto klubų. Didžiausią patikrinimų dalį sudarė planiniai patikrinimai – 81 proc., grįžtamoji kontrolė – 19 proc., operatyviųjų patikrinimų, pagal skundus, nebuvo.

Nors apie Valstybinę periodinę visuomenės sveikatos saugos kontrolę sporto klubai buvo informuoti iš anksto, tačiau daugiau negu pusėje įstaigų (56 proc.) nustatyti pažeidimai.

Dažniausiai nustatoma, kad sporto klubo paslaugų teikėjas neatlieka higienos normoje HN 123:2013 „Sporto klubo paslaugų sveikatos saugos reikalavimai“ reglamentuojamų tyrimų. Taip pat nustatomi patalpų, įrengimų pažeidimai. Darbuotojai neišklauso higienos įgūdžių ir pirmosios medicinos pagalbos teikimo mokymo kursų. Rečiau, bet dar pasitaiko atvejų kai darbuotojai neturi jų kvalifikaciją patvirtinančių dokumentų ir teikia nekvalifikuotas paslaugas.

Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vyriausiasis specialistas Aurimas Petrauskas pabrėžia,  kad sporto klubai privalo kiekvienais metais atlikti geriamojo vandens (šalto ir karšto) mikrobiologinį tyrimą legionelėms nustatyti. Taip pat kas 3 mėnesius karšto vandens tiekimo sistemoje vandens temperatūrą būtina profilaktiškai pakelti iki ne žemesnės kaip 66 °C temperatūros ir išlaikyti ne trumpiau kaip 25 min.

Belieka pasidžiaugti, kad nustatytų pažeidimų skaičius sporto klubuose 2017 metais sumažėjo, lyginant su praėjusiais 2016 metais. Pernai iš viso buvo atlikti 33 patikrinimai ir net 79 proc. patikrinimų buvo užfiksuoti pažeidimai.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode