Reklama 2

Pasaulio čempionate jaunimo rinktinė tikisi išsaugoti pernai išsikovotą vietą

Gruodžio 9 dieną, šeštadienį, 21 val. Lietuvos laiku šalies jaunimo iki dvidešimties metų (U-20) ledo ritulio rinktinė rungtynėmis su Norvegija startuos pasaulio ledo ritulio čempionato IB divizione Bledo mieste Slovėnijoje.  

Po šešerių metų pertraukos į IB divizioną grįžusi Lietuvos U-20 rinktinė gavo šansą kautis su pajėgiais Norvegijos, Slovėnijos ar Italijos bendraamžiais.

Komandos vadovybė tikina, kad darys viską, jog galimybė tobulėti aukštesniame lygyje išliktų ir kitais metais.

Asociacija „Hockey Lietuva“ šiam čempionatui priėmė netradicinį sprendimą ir pasiruošimas čempionatui vyks Slovėnijoje, Blede, tame pačiame mieste, kur ir vyks IB diviziono kovos.

„Kadaise, dar būdamas žaidėjas, turėjau svajonę iškart ruoštis čempionatui ten, kur jis ir vyks. Tačiau tai ir liko svajone, visada ruošdavomės namie, o vėliau autobusu dardėdavome į čempionatą. Dabar svajonė išsipildė, tik trenerio poste.

Sprendimo logika nesudėtinga – jaunimas ir taip iš visų pasaulio kampelių skristų namo, vėliau vėl reiktų keliauti į Slovėniją. Tiesiai nuvykti į čempionato vietą bus kur kas geriau“, – apie pasiruošimą pasaulio čempionatui sakė vyriausiojo trenerio poste debiutuojantis Mindaugas Kieras.

Didžioji dalis komandos atskris lėktuvais gruodžio 3 dieną į Slovėnijos sostinę Liublianą, iš kur autobusu keliaus į Bledą. Ten komandos jau lauks iš Suomijos keliomis valandomis anksčiau atskridę gynėjas Christianas Volodinas, vartininkas Laurynas Lubys ir iš JAV atvykęs gynėjas Arvidas Domeika.

Gruodžio 4 dieną, pirmadienį, pirmąją pasiruošimo dieną prie komandos prisijungs Kostas Gusevas, Vilius Bučys, Ignotas Ragas ir Dominykas Bogdziulis.

Tik gruodžio šeštą dieną dėl įtempto klubų grafiko prie rinktinės prisijungs dar du „amerikonai“ Denisas Kuzminovas ir Tomašas Krukovskis.

Paskutinis prie komandos gruodžio 7 dieną prisijungs iš Maskvos tiesiai į Liublianą skrendantis puolėjas Markas Kaleinikovas.

„Aišku, norėtųsi ir daugiau laiko pasiruošimui nei nepilna savaitė, tačiau taip mes įpratę, ir taip ruošiamės ne pirmi metai. Komandoje bus vienu kitu žaidėjų daugiau, atkritę keliaus namo į Lietuvą.

Prie rinktinės Blede prisijungs ir vartininkas Tadas Ramanauskas, norim būti visiškai tikri dėl vartininko pozicijos, tad čia bandysime daugiausiai kandidatų“, – apie pasiruošimą sakė Mindaugas Kieras.

Gruodžio 7 dieną Lietuvos U-20 rinktinė sužais draugiškas rungtynes su Slovėnijos bendraamžiais ir tai bus vienintelės kontrolinės rungtynės pasiruošimo etape.

Čempionate laukia penki varžovai, o lietuviai pagrindiniais konkurentais kovoje dėl išlikimo divizione mato dvi rinktines.

Kadaise, dar būdamas žaidėjas, turėjau svajonę iškart ruoštis čempionatui ten, kur jis ir vyks

„Pagal sudėtis labai galingai atrodo norvegai, slovėnai. Pagrindiniai mūsų varžovai kovoje teisės ir po metų žaisti IB divizione bus italai, ukrainiečiai. U-18 čempionate taip pat IB divizione prieš porą metų žaidėme su italais, pralaimėjom 3:5, nors buvom geresni ir turėjom visus šansus laimėti.

Ukrainiečių dalį rinktinės matėm visai neseniai Klaipėdoje, organizuota, gera komanda, bus nelengva. Žinoma, tai nereiškia, jog ir su kitomis rinktinėmis nežaisim, kovosim su visais varžovais. Bus tikrai įdomus čempionatas“, – sakė naujasis vyriausiasis treneris.

Be minėtų rinktinių, čempionate dar žais Lenkijos U-20 rinktinė. Praėjusiais metais į šį divizioną iš IA diviziono nukrito Norvegija, o lietuvių vietą IIA divizione užėmė Didžioji Britanija.

Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Vilnius, lapkričio 29 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode