Reklama 2

Stipriausio šalies mažylio treneris: „Dar tik pratinamės prie taisyklių“

 

Egidijus Valčiukas iškeliauja į Meksiką, kur jau gruodžio 2-8 d. dalyvaus pasaulio neįgaliųjų sunkiosios atletikos čempionate. 19-mečio 133 cm ūgio sportininko tikslas – pagerinti rezultatą, pasiektą šių metų gegužę vykusiame pasaulio taurės etape Vengrijoje. Čia E. Valčiukas išspaudė 115 kg sveriančią štangą, bet Meksikoje norėtų bent 10 kg geresnio rezultato.

Dar didesnius lūkesčius atskleidė atleto treneris Antanas Gricius, kuris įsitikinęs, kad jo auklėtiniui Meksikoje gali pasiduoti 130 kg sverianti štanga. Anot A.Griciaus, panašų rezultatą E.Valčiukas galėjo užfiksuoti dar Vengrijoje vykusiame neįgaliųjų pasaulio taurės etape, kuris atletui buvo debiutinis, tačiau koją pakišo ne jėgų, o tokių varžybų patirties stoka.

„Neįgaliųjų sunkiojoje atletikoje taisyklės yra žymiai griežtesnės. Mes prie jų dar tik pratinamės. Jėgos trikovėje esu nuo 1981 metų, bet, stebėdamas sportininkų pasirodymus pasaulio neįgaliųjų taurės etape Vengrijoje, dažnai nesuprasdavau, kodėl kai kurie bandymai būdavo neįskaitomi. Prieš varžybas Meksikoje turėsime seminarą, kuriame tikimės gauti atsakymus į mums rūpimus klausimus. Tikiuosi, kad vis tvirčiau jausimės neįgaliųjų varžybose ir su laiku tik stiprėsime“, – sakė E.Valčiuko treneris.

A.Gricius kol kas dar nesiryžta prognozuoti, į kurią vietą svorio kategorijos iki 54 kg varžybose Meksijoje taikysis jo auklėtinis. Pasak trenerio, jo ir sportininko planus sujaukė dar rugsėjį Meksiką supurtęs žemės drebėjimas, dėl kurio turnyras buvo nukeltas dviems mėnesiams – į gruodžio pradžią.

„Kai tu artėji prie sportinės formos piko, bet pakeičiama varžybų data, tu prarandi tą piką. Dabar yra šioks toks atoslūgis, bet tikiuosi, kad pasaulio čempionate sugebėsime pakilti. Sunku kalbėti apie galimybes, nes pastaruoju metu nedirbom su maksimaliais svoriais. Nevalia visą laiką žmogaus organizmą laikyti apkrautą maksimaliais svoriais.

Nuvažiuosime į Meksiką ir žiūrėsime. Turėsime ten dvi savaites ir matysime, kokios galimybės. Aišku, norėtųsi 130 kg rezultato, kuris leistų pakilti aukštyn. Vis dėlto pagrindinė mūsų užduotis – pagerinti Vengrijoje pasiektą rezultatą. Vilčių yra ir norisi pasirodyti kuo geriau“, – sakė A.Gricius.

Ne sykį įsitikinau, kad jis gali susikaupti, kai tik to prireikia

Treneris įsitikinęs, kad bilieto į parolimpiadą siekiančiam E.Valčiukui 2020 m. Tokijo žaidynės bus tikrai ne paskutinės, o didžiausios pergalės jo lauks 2024 m. Paryžiuje ir 2028 m. Los Andžele. A.Gricius tiki savo auklėtinio galimybėmis, nors E. Valčiukui sportą tenka derinti ir su studijomis, ir su darbu šeimos ūkyje.

„Atsimenu varžybas Danijoje, kur Egidijus dėl aukso su japonu ir kazachu varžėsi pasaulio jaunimo rekordo režimu. Egidijus sugebėjo atlaikyti įtampą ir paskutiniu stūmimu aplenkė savo oponentus. Tai labai daug pasako apie sportininko charakterį, jo kovotojo savybes.

Žinoma, gal reikėtų kiek pasitempti kažkur, kaip ir kiekvienam. Pavyzdžiui, disciplinoje. Tačiau gyvenimas viską dėlioja savaip. Negauname tiek pinigų, kad galėtume susitelkti vien tik į sportą. Egidijus padeda ūkyje mamai, o tai irgi atima ir laiko, ir jėgų. Ir aš jį suprantu. Be to, žmogus nori save išreikšti ir lengvojoje atletikoje, taip pat studijuoja. Egidijus valingas. Ne sykį įsitikinau, kad jis gali susikaupti, kai tik to prireikia“, – apie auklėtinį sakė A.Gricius.

E.Valčiukas savo svorio kategorijos pasaulio reitinge yra 17 vietoje, bet Meksikoje pasiryžęs pademonstruoti, jog yra vertas aukštesnės pozicijos.

„Nenoriu prisikalbėti, bet pasaulio čempionate norėčiau patekti į aštuntuką ar septintuką. Treniravausi kaip įprastai, tik pastaruoju metu šiek tiek sumažinau krūvius. Žinote, varžybose visko nutinka. Bet manau, kad išspausti 125 kg svorį būtų labai gerai. O gal kiek daugiau“, – sakė E.Valčiukas.

Pasaulio neįgaliųjų sunkiosios atletikos čempionatas Meksikoje – svarbiausias E. Valčiuko metų startas. Kitąmet laukia sunkiosios atletikos ir lengvosios atletikos Europos čempionatai. Sportininkas neslepia, kad didžiausiose 2018 m. varžybose norėtų pakovoti dėl apdovanojimų.

Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Vilnius, lapkričio 24 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode