Reklama 2

XX-ajame sezone varžysis 40 komandų

Jubiliejinis XX-asis Mažų miestelių krepšinio lygos sezonas prasidės jau šį penktadienį, o jame šiemet kausis net 40 komandų. Ir tai dar neįskaičiuojant Veteranų 35+ čempionato dalyvių. 16 komandų šiemet pareiškė norą rungtyniauti tarp pajėgiausių ir žais A divizione, o dar 24 komandos kausis B diviziono varžybose.

Pasikeitusi vykdymo sistema – trys pajėgumo divizionai

Šiemet keičiasi ir čempionato vykdymo sistema, pirmiausia visos 40 komandų yra suskirstytos į dvi konferencijas – Rytų ir Vakarų, konferencijos svarbios komandų skirstymui į grupes antrajame etape.

A divizionas

Pajėgiausių komandų divizione 16 komandų yra suskirstytos į 4 grupes po 4 komandas, grupėse komandos rungtyniaus dviejų ratų sistema, o į antrąjį čempionato etapą pateks 1-3 vietas grupėse užėmusios komandos. 4 ketvirtąsias vietas užėmusios komandos iš pirmenybių neiškris, jos pateks į B diviziono antrąjį etapą.

Antrajame A diviziono etape pagal konferencijų skirstymą bus sudarytos dvi naujos 6 komandų grupės. Komandoms bus įskaityti tarpusavio rungtynių pirmajame etape rezultatai, o antrajame etape teks dviem ratais varžytis tik su komandomis iš kitos grupės. Po antrojo etapo po 4 geriausias kiekvienos grupės komandas pateks į atkrintamąsias, kur nuo ketvirtfinalio etapo bus rungtyniaujama iki 2 pergalių. Sezono pabaigą kaip jau įprasta vainikuos finalinio ketverto renginys, kuriame bus žaidžiama dėl pirmosios ir trečiosios vietų. Čempionato nugalėtojai bus apdovanoti sidabro žiedais.

Dar viena naujovė, kad A divizione nuo šiol rungtyniaujama tik sporto salėse su pilna tritaškio linija, anksčiau šis reikalavimas galiojo tik nuo atkrintamųjų.

B divizionas

B divizione 24 dalyvaujančios komandos yra suskirstytos į 6 grupes po 4 komandas, grupėse rungtyniaujama dviejų ratų sistema, o į B diviziono antrąjį etapą pateks 1-2 vietas grupėse užėmusios ekipos. Prie jų antrajame etape prisijungs iš pirmojo A diviziono etapo iškritusios komandos su kuriomis pagal konferencijas vėl bus sudarytos 4 grupės po 4 komandas. Antrojo etapo grupėse rungtyniaujama taip pat dviem ratais su visais varžovais, o į ketvirtfinalį patenka 1-2 vietas grupėse iškovojusios komandos. Visuose atkrintamųjų varžybų etapuose iki finalinio ketverto rungtyniaujama iš dviejų rungtynių skirtumo. Čempionatas užbaigiamas finaliniu ketvertu, kuriame kovojama dėl pirmosios ir trečiosios vietų.

C divizionas

B diviziono pirmajame etape 3-4 vietas grupėse užėmusios komandos sudarys naują C divizioną, kuriame kovos dėl pirmojo C diviziono nugalėtojo titulo. Į C divizioną patenka iš viso 12 komandų, kurios pagal konferencijas suskirstomo į 4 grupes po 3 komandas, grupėse žaidžiami du ratai, po kurių 1-2 vietas grupėse užėmusios ekipos patenka į ketvirtfinalį. Ketvirtfinalis ir pusfinalis žaidžiamas iš dviejų rungtynių skirtumo, o finalinės rungtynės vyksta vienoje salėje iš vienerių rungtynių.

Naujokai, sugrįžusieji ir nauji čempionai

Palyginus su praėjusiu sezonu lygoje šiemet nerungtyniaus pastarųjų dviejų metų čempionai Kazlų Rūdos krepšininkai, tad šiemet nugalėtojų titulas atiteks neabejotinai kitai komandai. Be Kazlų Rūdos čempionate neišvysime Šeduvos, Beižionių, Birštono, Raudeniškių, Senosios Varėnos, Kalvarijos, Lukšių ir Kegų krepšininkų, tačiau kaip įprasta turėsime ir krūvą naujokų.

Palyginus su praėjusiu sezonu matysime net 15 komandų, kurios pirmą kartą dalyvaus čempionate arba yra sugrįžusios po sezono ar kelių pertraukos. Pirmą kartą MMKL varžybose dalyvaus Kietaviškių (Elektrėnų sav.), Perekšlių (Panevėžio raj.), Pakalnių (Utenos raj.), Skudutiškio (Molėtų raj.), Švenčionėlių (Švenčionių raj.), Visagino (Visagino sav.) ir Vydmantų (Kretingos raj.) ekipos.

Startas – spalio 20 dieną Kėdainiuose

Pirmosios naujojo sezono rungtynės vyks Kėdainiuse, kur susitiks gerai pažįstami varžovai. Savo aikštelėje žaisiantis Keleriškių Laumetris ir iš Kaišiadorių rajono atvykstantys Kruonio Žaibo krepšininkai. Praėjusiame sezone komandos nebuvo susitikusios, o 2015/2016 čempionate pasidalino po pergalę.

Šeštadienį ir sekmadienį lygos kovos startuos dar trylikoje miestų ir miestelių.

Mažų miestelių krepšinio lyga visoms komandoms linki gero ateinančio sezono, sveikų žaidėjų ir džiuginančių emocijų!

Mažų miestelių krepšinio lygos informacija

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode