LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė: „Visi norime, kad vaikai sportuotų“

 

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentės Dainos Gudzinevičiūtės manymu, vaikai šiais laikais nori sportuoti ir jų pagrindinis pomėgis nėra vien tik naršymas socialiniuose tinkluose, tačiau labai svarbu, kad jų aplinka būtų skatinanti: „Įstaigų vadovų, mokyklų bendruomenių ir mokytojų entuziazmas, teigiamas požiūris į sporto programas taip pat motyvuoja vaikus stengtis”, – pabrėžia ji.

O kuo šiame procese svarbios Lietuvos mokyklų žaidynės? Anot prezidentės D. Gudzinevičiūtės, dalyvaudami žaidynėse laimi visi – mokiniai, jų tėvai, mokytojai. „Mums svarbu ne tik tai, kad visi pamato, kaip gyvena, svarbioms pergalėms ruošiasi olimpiečiai, bet ir vaikų motyvacija. Juk visi norime, kad jie sportuotų”, – pozityviomis mintimis dalinasi D. Gudzinevičiūtė ir priduria, kad intrigą mokyklų varžybose didina galimybė pasirinkti įvairias naujas sporto šakas: „Nuolat stengiamės atsižvelgti į vaikų poreikius, įtraukti įdomesnes sporto šakas, kurios sparčiai populiarėja jaunimo tarpe.”

Olimpinė šaudymo į skriejančius taikinius čempionė tikina, kad sportas ne tik gerina sveikatą ir padeda vystytis jaunam organizmui, bet prisideda ir prie moralinio ugdymo – lengvina sprendimų priėmimą, greitina reakciją, didina savarankiškumą, pasitikėjimą savimi, pagarbą varžovui. „Jūs suprasite, kad sportas gyvenime gali duoti labai daug, o dabar tiesiog dalyvaukite”, – motyvuoja D. Gudzinevičiūtė.

Tuo tarpu olimpietis Henrikas Žustautas pasakoja apie netikėtą karjeros posūkį ir dar vaikystėje užgimusią meilę sportui. „Pirmiausia atėjau į sporto salę ir norėjau tiesiog užsiauginti raumenų masės, kaip tuomet buvo madinga, bet treneris vieną dieną pasiūlė išbandyti irklavimą”, – linksmą istoriją prisimena jis ir priduria, kad motyvacijos niekada netrūko: „Man visuomet patikdavo varžytis, stengdavausi dalyvauti visose įmanomose tarpklasinėse, o vėliau ir tarpmokyklinėse žaidynėse. Pabandęs irkluoti taip pat vis susirasdavau draugą, kurį norėdavau aplenkti. Tai įkvėpdavo.”

Kanojininkas sako, kad smagiausia sporto dalis jam – euforija, kuri užlieja lipant ant nugalėtojo pakylos: „Visiems linkiu patirti tą pergalės skonį, kai net ašaros kaupiasi

žiūrint į Lietuvos trispalvę ir būna sunku suvokti, ką padarei. Man turbūt pasisekė, kad gyvenime jau esu pasižymėjęs ir žinau to jausmo svarbą.”

Vaikams pasiteiravus, kokios spalvos kanojos greičiausios, 23 metų sportininkas teigia, jog svarbiausia, kad irkluojančiam ji būtų artima ir nuteiktų pozityviai: „Man dabar labiausiai prie širdies žalia, turbūt norėčiau tokios valties. Kažkada buvau ir pasaulio rekordą su tokia pagerinęs, tad tikiu, kad ši spalva sėkminga.”

H. Žustautas teigia kanojų sporte įžvelgiantis daug pliusų – gamta, grynas oras, draugai, pasak jo, visa tai kasdien džiugina. Aišku tik tada, kai jau sugebi tvirtai klūpėti valtyje ir išlaikydamas pusiausvyrą mėgautis plaukimu. Pozityvumo nestokojantis žemaitis linki mokyklų žaidynių dalyviams niekada nepasiduoti, kovoti iki galo ir parodyti, ką gali geriausio.

Apdovanojimai ir naujo sezono startas

Rugsėjo 18 dieną daugiau nei du šimtai mokinių iš visos Lietuvos dalyvavo 2016–2017 m. Lietuvos mokyklų žaidynių nugalėtojų apdovanojimuose ir naujo sezono atidaryme.

Švietimo ir mokslo ministerijos kancleris Tomas Daukantas ne tik įteikė apdovanojimus geriausiai žaidynėse pasirodžiusioms mokykloms, bet ir pasidžiaugė naujo sezono pradžia: „Pamatęs laidos rengėjų komandą pagalvojau, kaip džiugu, kad vėl turėsime, ką pažiūrėti. Linkiu vaikams atrasti save ir bendraminčių būrį, galbūt kažkurie iš jų taps mūsų pažibomis – tais, į kuriuos visi norėsime lygiuotis.”

Jam antrino ir „Lietuvos mokyklų žaidynių“ dalyviai. „Labai laukiau naujo sezono pradžios, vasarą stengiausi neapleisti sporto, neprarasti formos. Šis projektas jau tapo mano gyvenimo dalimi – čia atsipalaiduoju, daug laiko praleidžiu su draugais, išmokstu džiaugtis mažais dalykais”, – patirtimis dalijosi Mažeikių Pavasario pagrindinės mokyklos mokinė, net penkis kartus Lietuvos mokyklų žaidynių nugalėtoja, Austėja Milevičiūtė.

Daugiau LTOK prezidentės D. Gudzinevičiūtės ir olimpiečio H. Žustauto minčių, džiugių renginio ir apdovanojimų akimirkų turėsite galimybę išvysti jau šį šeštadienį 10.30 val. „Lietuvos mokyklų žaidynių“ laidoje per TV6 kanalą.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode