Blynų tortas su varškės kremu ir uogomis

Blynų tortą galite iškepti bet kada ir bet kur. Jį maloniai sutinka ir vaikai, ir suaugusieji. Kai aplink gausu įvairiausių uogų – blynų tortas yra geriausia dovana.

Reikės:

Lietiniams:

2 kiaušinių

2 nubrauktų šaukštų cukraus

2 šaukštų mėgstamo aliejaus

4 šaukštų pieno

200 g persijotų miltų

400 ml šalto vandens

žiupsnelio druskos

Varškės kremui ir uogų pertepti:

400 g pusriebės 9 proc. varškės

100 g miltelinio cukraus

100 g riebios grietinės ar plakamosios grietinėlės

300 g aviečių ar kitokių uogų

200 g cukraus

Uogoms sakome taip, ruošiamės savaitgaliui ir blynus kepame penktadienį. Šiaip jau šis tortas tikras džiaugsmas, ne sykį esu tokį nešusi per gimtadienį dovanų. Tai tik apsidairykite, kieno čia šventė kokia nors artėja rugsėjį ir jau raitokitės rankoves. O ir rugsėjo 1-oji jau matuojasi kuriais – gelsvais ar rausvais lapais pasisveikinti, tai tikrai nudžiuginsite bet kokį mokyklos lankytoją, jei rytą šiuo blynų tortu pradėsite. Jau kad blynų ir varškės mėgėjai šio torto ateina valgyti nė nekviesti, pasakoti turbūt nereikia. Tai papasakosiu, kad šis receptas yra iš mano 2014 m. „Šeimos kalendoriaus“ ir kaip jį pasigaminti.

Tortui reikės 15–20 blynų:

Kiaušinius, cukrų, aliejų ir pieną lengvai išplakame, pasūdome. Beriame persijotus miltus ir išmaišome, išeis labai tiršta tešla. Įpilame 320–350 ml vandens, išmaišome. Geriausia tešlą plikti pastovėti 30 minučių, kad miltai gerai išbrinktų, tada masė bus tirštesnė ir galėsite dar įpilti vandens.

Tešlą gerai išsukame ir kaitiname keptuvę. Keptuvė turi būti geresnio būdo ir netraukti blynų prie savęs. Aš keptuvę popieriniu rankšluosčiu sudrėkinu aliejumi. Liejame blyną ir apkepame abi puses.

Pasiruošiame varškės kremą: elektriniu plakikliu gerai išplakame varškę su milteliniu cukrumi ir grietine ar grietinėle. Uogas su cukrumi gerai pertriname maisto smulkintuvu ar šakute. Šiek tiek uogų pasilikite tortui papuošti. Tepame lietinius uogų ir varškės kremais pakaitomis. Tortą uždengiame maistine plėvele ir leidžiame bent valandą pailsėti šaldytuve. Bet čia jau toks trumpiausias laikas, iš tiesų tas tortas skaniausias, kai pratūno šaldytuve per naktį, tikrai laimėsite iš vakaro jį pasidarę. Ištraukę puošiame uogomis ir smeigiame žvakutes!

Beatosvirtuve.lt

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode