Didysis apsivalymas

Jei ne LR Seimo rinkimų antrasis turas, tai praėjęs savaitgalis būtų buvęs, kaip jau įprasta Lietuvoje – toks pat drėgnas, vėjuotas ir apniukęs.

 Net vienuolika dabartinio Ministrų kabineto narių dėl Seimo nario mandato varžėsi vienmandatėse apygardose, tačiau laimėti pavyko vieninteliam susisiekimo ministrui socialdemokratui Rimantui Sinkevičiui. Nepaisant to, šeši kadenciją baigę ministrai ir premjeras dirbs naujajame parlamente, nes A. Butkevičius, R. Budbergytė, J. Bernatonis, L. Linkevičius ir „auksinių“ šaukštelių herojus J. Olekas į Seimą pateko pagal Socialdemokratų partijos sąrašą. Tokia dviguba rinkimų sistema nuo politinio kracho „išgelbėjo“ ir dalį konservatorių, liberalų, tvarkiečių ir pan. Nors P.Gražulis pralaimėjo Gargžduose, tačiau jau penktą kadenciją sėdės Seime ir toliau galės vystyti koldūnų verslą. Be abejo, įtakos antro turo rezultatams galėjo turėti kai kurių žiniasklaidos priemonių ir jų atstovų „kryptingai“ sufokusuota informacija. Prisiminkim, kad ir konservatoriaus J.Pundziaus keistai „paveldėtus“ milijonus, kuriuos su dideliu entuziazmu ir tam labai tinkamu laiku ištransliavo žurnalistė I.Makaraitytė. Tai sujaukė situaciją Kaune ir netgi labai pablogino visų konservatorių galimybes varžytis dėl pirmos vietos rinkimų lentelėje.

Mažeikiuose antrasis turas vyko taip, kad K. Bartkevičius stipriai atsiplėšė į priekį ir jo varžovė L. Rimkienė šiuose rinkimuose šansų nebeturėjo. Nors pirmo turo rezultatai buvo panašūs, tačiau antrame ture geriau susitelkė ir jam pasiruošė oponentai. Pačios partijos bei politologai dabar turi apšilti ir apsiprasti su visiškai netiksliai prognozuotais rinkimų rezultatais. Šiek tiek daugiau kaip trečdalis rinkėjų išsakė savo valią, bet viltingai nuteikia tai, kad didelė dalis naujų ir jaunų žmonių į Seimą ateina su šviežiomis idėjomis, sumanymais, planais ir jėgomis. Dabar belieka stebėti užkulisinius žaidimus ir dėliones bei stebėti ir laukti, ar pasiteisins bent menki dar likusių gyventi Lietuvoje ir sparčiai senstančių žmonių lūkesčiai.

Kone trečdalis (29,3 proc.) Lietuvos gyventojų pernai gyveno ties skurdo riba, ir tai buvo vienas didžiausių rodiklių Europoje. Palyginti su 2008-aisiais, pernai jų dalis sumažėjo 1 punktu. Skurdo rizikos riba pernai buvo 259 eurai per mėnesį vienam gyvenančiam asmeniui ir 574 eurai – šeimai, susidedančiai iš dviejų suaugusių asmenų ir dviejų vaikų iki 14 metų amžiaus. Štai toks rudeniškai pilkas ir nepagražintas palikimas laukia naujojo Seimo.

Ruduo dar yra vestuvių metas bei naujai gimę kūdikiai. Tai ir visiškai nauji papročiai, tradicijos bei šiose šventėse skambanti muzika, kuri yra tarytum jautrus prisilietimas per atstumą. Kaip rankos paspaudimas, apkabinimas ar paglostymas. Vieni mažeikiškiai pagal savo išgales gana jaukiai ir šiltai vestuves kelia įprastinėje gyvenamojoje vietoje, o kiti gali sau leisti išlaidauti labiau ir pasirinkti egzotišką šalį arba prabangų „medaus“ mėnesį pasirinktoje šalye. Juk laikai keičiasi, nebijokime to pripažinti. Džiaukimės naujomis galimybėmis ir pasiūla, naujais turistiniais maršrutais ir įvairesniu gyvenimu.

Mažeikių rajono savivaldybėje iki lapkričio 25 d. vyksta akcija „Darom ruduo“, kurios metu visos mieste susidariusios žaliosios atliekos bus organizuotai vežamos į Dargių kompostavimo aikštelę. Kiekvienos savaitės ketvirtadienį namų ūkiuose sugrėbtus lapus, žolę ir kitas žalienas, tvarkingai sudėtas į maišus, prašoma pastatyti gatvės pakraštyje prie namų, individualių konteinerių vietoje arba atvežti į atliekų priėmimo aikštelę (Algirdo g. 40 C, Mažeikiai) ar į žalienų kompostavimo aikštelę Dargių sąvartyne.

Biudžetinės įstaigos ir daugiabučių namų gyventojai prašomi sugrėbtus lapus pilti į pastatytus specialius didmaišius žaliosioms atliekoms. Visos įmonės, įstaigos kviečiamos prisidėti prie miesto švarinimo akcijos ir pagal galimybes skirti seniūnijai transportą lapams išvežti.

Tegyvuoja rudeninis apsivalymas!

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode