Ruduo ir politika

 Po kojomis švelniai šiurena vėjo plaikstomi medžių lapai. Jų – dar pakankamai daug, todėl norint pasigrožėti gamta, tereikia praverti namų duris ir išeiti. Savaitgalis tam buvo tikrai palankus. Aukštai giedras dangus, o aplink daug aukso spalvos bei kitokios rudeninės prabangos atspalvių. Visa tai ramina, gerina emocinę būseną ir palankiai nuteikia naujos savaitės darbams. 
  Daugelis aktyvių piliečių dar gyvena Seimo pirmojo rinkimų turo nuotaikomis. Jau matyti kažkoks apytikslis politinių jėgų išsidėstymas ir karštligiškai prognozuojami galimi variantai po antrojo turo. Dėlionės dėlionėmis, bet žmonės vėl tikisi pokyčių, permainų, gyvenimo pagerėjimo ir lūkesčių išsipildymo. Vargu, ar tam pasitarnaus skubomis ruoštas, Prezidentės vetuotas, bet Seime vis tiek priimtas Darbo kodeksas, nes darbo vietų nedaugėja, atlyginimai niekaip neprisiveja augančių kainų ir brangstančio pragyvenimo lygio. Tiesiai šviesiai pasakyta – ką tik priimtas ir nuo kitų metų turintis įsigalioti Darbo kodeksas bus keičiamas. Bent tiek gerai. Žinant, kad ir konservatoriai balsavo prieš priimtą Darbo kodeksą, beveik nebelieka abejonių, kad jis bus pakeistas. Rinkimų batalijų metu nuskambėjo ir dar vienas pareiškimas, šį kartą apie švietimo sistemos finansavimą. Atsisakysime krepšelių sistemos tiek aukštųjų, tiek bendrojo lavinimo mokyklų finansavime. Bet finansavimas krepšelių principu yra vienintelis rinkos elementas valstybiniame švietimo finansavime. Mokinio krepšelis gyvuoja jau nuo 2002 metų, beje, priimtas valdant socialdemokratams. Studijų krepšelius sukūrė dešinieji. Net buvusi kairuoliška valdžia jų nepuolė naikinti. Būtų apmaudu, jei tokios nesąmonės, imtųsi „savotiškais“ pagrindais veikianti R. Karbauskio vadovaujama partija. Beorėje erdvėje sklandė ir kandidato į valstiečių ir žaliųjų finansų ministrus pareiškimas, kad gal ir pensijų fondus reikės naikinti. Vėliau jis pats teigė buvęs ne taip suprastas.

 Neaišku, ko žmonės tikisi ir nori iš praktiškai be jokios rinkiminės kovos į lyderius įsiveržusios partijos, bet jie tokią apsisprendimo teisę turi. Pirmasis turas parodė, kad mažeikiškiai ant naujųjų Lietuvos „gelbėtojų“ jauko neužkibo.
Gerai tai, kad į naująjį Seimą nepateko jame per ilgai užsisėdėję politikai ir „nacionalinės vertybės“. Gal tikrai būtų geriau ir išmintingiau, jei „vertybės“ būtų kokiame muziejuje, o ne Seime.
 
Spalio 12 d. Pagėgių rinktinėje įvyko pirmoji Lietuvos istorijoje iškilminga ceremonija, kurios metu pasieniečiai atsisveikino su savo belgų aviganiu Ramziu, žinia apie įvykį pasklido po pasaulį. Ją publikavo dešimtys visame pasaulyje puikiai žinomų portalų, tokių kaip „Daily Mail“, „Fox News“, „New York Times“. Ramzis buvo kremuotas, o urna su jo palaikais bus saugoma rinktinės muziejuje. Čia įrengtoje ekspozicijoje bus galima sužinoti apie šio vieno geriausių pasieniečių keturkojo tarnybą. Prieš dvi savaites Ramzis buvo nušautas medžiotojo, kai Pagėgių savivaldybės miške, netoli sienos su Rusija, sekė įtariamų kontrabandininkų pėdsakais.

  Atsisveikinimo su Ramziu ceremonijoje ne vienas braukė ašarą, kalbėjo apie itin svarbų ryšį tarp šuns ir žmogaus. Toks ryšis – besąlygiškas, o tarnybinis šuo šeimininkui ištikimas ne dėl skanesnio kąsnio, o dėl to, kad šeimininkas yra jo draugas.

  Šia tema Lietuvoje tuoj pat pasigirdo įvairių atsiliepimų bei vertinimų, o kai kam netgi nepatiko parodyta per didelė pagarba.
  Į paskutinę kelionę šuo buvo palydėtas aidint salvėms, rašo „The New York Times“ ir atrodo, kad civilizuoto pasaulio toks iškilmingumas nė kiek nenustebino.
Tarnybinio šuns žūtis sukrėtė Lietuvos žmones. Šiuo metu vykdoma akcija, kurios metu surinktos lėšos bus skirtos šuns Ramzio žygdarbį priminsiančios skulptūros statybai.

Ruduo ir politika turi labai daug įvairiausių atspalvių, pagundos bei laikinumo. Galima mėgautis ir žavėtis vyksmo nenuspėjamumu, nes kiekvienas ruduo vis kitoks, kaip ir... rinkimai.

 Išsirinkime gražiausią rudens spalvą ir paslėpkite ją savo širdyje!

 

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode