Nieko naujo

Praėjusi savaitė pasibaigė visą pasaulį sukrėtusio tragiško įvykio paminėjimu. Praėjo 15 metų, kai 2001 metų rugsėjo 11-ąją „Al Qaeda“ teroristai JAV žemyninėje dalyje įvykdė išpuolius ir tai buvo pirmoji per beveik du šimtmečius užsienio ataka. Po jos šalyje daug kas pasikeitė. Saugumas tapo labai trapus, o Vakarų valstybės įsitraukė į naujus karus, kurie tebesitęsia ir šiandien. Gerai suplanuotos atakos metu daugiau kaip 2 750 žmonių žuvo, kai du keleiviniai lėktuvai įsirėžė į Pasaulio prekybos centro bokštus dvynius, Niujorko finansinės sėkmės ir pasitikėjimo simbolius. Kitas lėktuvas trenkėsi į Pentagoną, o ketvirtasis sudužo Pensilvanijoje, kai buvę lėktuve žmonės pabandė neutralizuoti užpuolikus. Tokia būtų sausa statistika, bet ji iki šiol pildoma naujomis detalėmis, sąmokslo teorijomis ir ieškoma įvairių atsakymų į neatsakytus klausimus.

 

2001m. „Mažeikių naftą“ jau buvo perėmusi amerikiečių kompanija „Williams“. Po tragiško įvykio naftininkai administracijos pirmame aukšte įrengė užuojautos kampelį, uždegė žvakeles, paliko įrašus užuojautos knygoje. Prieš 15 metų informacija Lietuvoje sklido truputį lėčiau. Vienam mažeikiškiui, tuo metu turėjusiam nedidelę kavinukę, iš Amerikos paskambino brolis ir nerimo pilnu balsu pranešė: „Ameriką puola arabai.“ Ši žinia greitai pasklido po miestą ir daugeliui tai buvo tikras šokas, išgąstis ir nežinia dėl tolesnių atsakomųjų įvykių, nors JAV nuo mūsų labai toli.

Kai kurie pasaulio astrologai šį įvykį netrukus susiejo su mistiniu skaičiaus 11 deriniu.Tragiškų įvykių kodas „Rugsėjo 11-oji“ (amerikiečiai jį dar trumpina: 9/11) ir 11 sutapimų šiandien žinomas visam pasauliui: New York City – miesto pavadinimą sudaro 11 raidžių; Afghanistan – valstybės pavadinimą sudaro 11 raidžių; George W Bush – JAV prezidento vardą ir pavardę sudaro 11 raidžių; Niujorkas yra 11-oji JAV valstija; pirmo lėktuvo, įsirėžusio į dangoraižius, skrydžio numeris buvo 11; pirmu įsirėžusiu į dangoraižius lėktuvu skrido 92 žmonės (9+2=11); antru įsirėžusiu į dangoraižius lėktuvu skrido 65 žmonės (6+5=11); tragedija įvyko rugsėjo 11-ąją, arba 9/11 (9+1+1=11); bendras aukų skaičius visuose užgrobtuose lėktuvuose buvo 254 (2+5+4=11); rugsėjo 11 yra 254 kalendoriaus diena (2+5+4=11), iki metų pabaigos buvo likę 111 dienų; atakų data atitiko JAV pagalbos telefono numerį 911.

Viena jauna mažeikiškė šio rugsėjo 11 dieną turėjo skristi iš Malagos į Dubliną, o jos viešbučio kambarys buvo 911. Moteris paskambino namiškiams ir sakė, kad šiek tiek nerimauja dėl būsimo skrydžio. Nors skrydis dėl audros buvo sunkus, tačiau jis baigėsi sėkmingai. Toks faktas tik įrodo, kaip svarbūs lemtingi įvykiai veikia žmonių sąmonę ir savisaugos pojūčius.

O Lietuvoje ir toliau karaliauja skandalai. Įvertinę susidariusią situaciją po paviešintos „auksinių šaukštelių“ istorijos, pulkininkų asociacijos nariai, turėdami didelę patirtį ir ekspertizę apie kariuomenės, ypač finansinių resursų, valdymo procesus, vienareikšmiai pritaria, kad atsakomybę dėl susidariusios situacijos, kuri žemina kariuomenės vardą visuomenės akyse, turėtų prisiimti krašto apsaugos ministras.

Premjeras Algirdas Butkevičius teigia, kad prekybos vietose dokumento reikia reikalauti tik iš tų alkoholį perkančių asmenų, dėl kurių amžiaus kyla abejonių. A. Butkevičius sakė, kad pirmadienį (rugsėjo 5 d.) ryte kalbėjo su Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vykdančiuoju direktoriumi Laurynu Vilimu. „Prašiau, kad būtų vadovaujamasi protu, išmintimi, bet ne reikalaujant kiekvienos kasininkės, kad ji reikalautų dokumento, matant, kad žmogus tikrai vyresnis nei 18 metų. Aišku, pokalbis buvo sunkus, bet sutarėme, kad artimiausiu metu dar susitiksime ir šį klausimą irgi aptarsime“, – sakė premjeras.

252 karabinai už 7 tūkstančius eurų, VSTT pirko įvairią turistinę įrangą: palapines, stalus, termosus, kompasus, žibintuvėlius ir t. t. Visas pirkimas siekė 34 982 eurus.

Tai tik dar viena istorija, o konservatoriai prieš pat Seimo rinkimus inicijuoja apkaltas.

Kiekvienas politinis skandalas yra tik „dūmų“ uždanga kitoms krečiamoms šunybėms pridengti.

Gamtoje viskas paprasčiau. Rudeninis rūkas, nors ir koks tankus ir nepermatomas būtų, pamažu išsisklaido pats. Mes turime galimybę grožėtis tokiu rudens vyksmu ir niekieno nerežisuojamu gamtos stebuklu. Dėl to verta mylėti ir mėgti vis kitokį rudenį.

Mėgaukimės gyvenimu!

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode