Baigiantis savaitei

Darganotas vėlyvo rudens savaitgalis mažeikiškiams prailgti neturėjo. Be šventinių renginių kai kuriose seniūnijose, Mažeikių naujojoje bažnyčioje vyko baigiamasis Tarptautinio meno festivalio koncertas. Pasak vieno maestro, klausantis Kauno valstybinio choro atliekamų kūrinių, tarsi prasivėrė dangus ir pats Dievas nusileido į bažnyčią. Būtent tokį ar panašų įspūdį paliko choro solistai ir meno vadovas klausytojui. O šis atsidėkoti mokėjo išreikšta pagarba ne kartą atsistojus bei gausiais ir ilgai netylančiais aplodismentais. Ir net ant skruosto išriedėjusia ašara...

 

Gražus tarpusavio supratimas ir bendravimas. Ir tai ne vien šiame koncerte. Visi Tarptautinio meno festivalio koncertai Mažeikiuose sulaukia gausaus ir mokančio klausyti bei suprasti žiūrovo dėmesio. Vadinasi, nedvejotinai to mažeikiškiams reikia. Ir todėl tai ketinama tęsti kitais metais. Bereikia tik palaukti. Ir, žinoma, dėkoti sumanytojams, organizatoriams, kuratoriams, palaikytojams ir tiems patiems žiūrovams, be kurių neįvyktų tai, kas įvyksta dabar.

Nors artėja didžiosios metų šventės – šv. Kalėdos ir Naujieji, įvairiems renginiams ir koncertams bei spektakliams šiemet sąlygos kur kas prastesnės dėl Kultūros centro renovuojamos didžiosios salės. Tenka tenkintis tik mažąja, kuri talpina mažiau žiūrovų, o ir scena ne visada tinkama pasirodymui. Tačiau prisiminus laikus, kai Mažeikių kultūros centras teturėjo salę senamiestyje ar vėliau „Oruvos“ pastate, šiandieninė situacija vis tik geresnė, be to – ir laikina.

Savaitės pabaiga buvo ypatinga ir verslo atstovams bei visiems mažeikiškiams. Garbūs Mažeikių svečiai ir verslo srities profesionalai, ekonomistai ir bankininkai Verslo dieną diskutavo apie Mažeikių ateitį. Ekspertai įžvelgė, jog Mažeikiai yra užkampis tik geografine prasme. O kokia bus ekonominė ir socialinė padėtis, priklauso nuo čia gyvenančiųjų ir išskirtinio sėkmės recepto nesą. Tai pačių mažeikiškių, kuriais rūpinasi ir Savivaldybė, reikalas. Vis tik Mažeikiai pripažinti turintys gerą infrastruktūrą ir gerą potencialą. Reikia tik noro. Mūsų visų.

To ir linkėtume!

Powered by BaltiCode