Romas

Spragos

Paprastai ilgus dešimtmečius buvusį ramesnį liepos mėnesį šiemet politikai neatostogavo. Ypač jiems darbinga ši savaitė: vyko Savivaldybės tarybos komitetų posėdžiai. Nors jų darbotvarkės dideliu svarstomų klausimų kiekiu nepasižymėjo, tačiau dėl kai kurių diskutuota. Netrūko ir piktesnių replikų bei pasisakymų.

Vienas didelis darbas – pertvarkyta Savivaldybės administracijos struktūra – lyg ir padarytas. Administracija sumažinta šešiais skyriais, juos prijungus prie kitų. Atstatytas ir anos kadencijos panaikintas neva dėl darbuotojų jame trūkumo Ryšių su visuomene skyrius. Dabar jame dirbs net 4 asmenys. Posėdžių užkulisiuose keliamas klausimas, kam tiek daug reikia darbuotojų. Ir čia pat atsakoma, jog savireklamai. Kaip bebūtų, informaciją visuomenei teikti apie tai, kas vyksta, madinga ir privačiose įmonėse, ir valstybinėse institucijose. Juolab, kad pastarąją turi teisę žinoti visi gyventojai.

Politikams užkliuvo klausimas dėl „Gintarinės vaistinės“ nuomos sutarties, kuri tuoj baigsis, pratęsimo. Nepamatyta. Tačiau diskutuota ne dėl to, o dėl nuomos kainos, kurią norima padidinti. Kilo mintis pasidomėti, kiek Savivaldybei moka kiti nuomotojai, nebūtinai užsiimantys tokia pat veikla. O kalbant apie vaistines, vieno tinklo, įsikūrusio ligoninės bei buvusios naujamiestyje poliklinikos patalpose lyg nuoma tik 1 euras. Tokiu atveju Savivaldybė „daug“ uždirba iš verslininkų. Kaip ir akylam politikui iškilo klausimas dėl nepanaudotų lėšų, kurios skiriamos įgyti mediko kvalifikaciją, grąžinimo. Tik dabar apsižiūrėta, jog jos į Savivaldybės biudžetą negrįžta. Kaip paaiškėjo, grąžinamos (o gal ir ne visos) ligoninei. Kiek darbo broko! O gal tyčinių spragų?

Beje, kažkada kalbėjome apie buvusios vicemerės galimą įdarbinimą (protežė) gydymo įstaigoje. Iškilus viešumon ir įsikišus atsakingiau dirbantiems politikams, to oficialiai nepadaryta. O gal dėl to įsižeidusi ši politikė nedalyvavo Sveikatos komiteto, kurio narė yra, posėdyje? Jau kelintą posėdį tarybos nario pareigų neatlieka ir buvęs meras bei administracijos direktorius. Ar visi trys, negavę to, ko nori, neketina vykdyti įsipareigojimų ir rinkėjams?

Akyli kolegos tyrinėja vienos tarybos narės lėšų panaudojimą. Keisti faktai: kuras pilamas sostinėje ar kituose šalies miestuose, kai rinkėjai gyvena šalia. Nejaugi, tarkim, su Tirkšlių ar Pievėnų gyventojais vykstama susitikti į Vilnių, Kauną ar Klaipėdą? To ankstesnė kadencija taip pat nematė.

Labiausiai įstrigo krepšinio klubo prašymas. Turintis keliolika rėmėjų, tarp jų ir galingą naftos perdirbimo įmonę, kuri skiria šiam tikslui ženklias sumas, kasmet prašo ir gauna po pusšimtį ar daugiau tūstančių iš Savivaldybės, tačiau, kur pinigus išleidžia, Savivaldybei nesako. O ir nebūdavo, greičiausiai, reikalaujama. Keisti keli faktai: įvardijami trys užslėpti dalininkai, skirtingi asmenys, nei rodo Registrų centro duomenys. Vienas iš jų – buvęs praėjusios kadencijos mero patarėjas, klubo vykdantysis direktorius. Tarybos nariams kyla klausimas, kaip jis iš Savivaldybės pinigų mokėdavosi sau algą už klube atliekamas pareigas ir tuo pačiu gaudavo darbo užmokestį iš Savivaldybės už darbą joje. Posėdyje garsiai įvardinta ši Mažeikių sporto įstaiga ir jos komanda ne tik kad neblizga pasiekimais, bet tikrinęs auditas rado ir finansinių pažeidimų, susijusių su „Sodra“, ir kitokių. Skirtos baudos. Kalbama, jei ne buvusių rajono vadovų įsikišimas, kai kuriems klubo atstovams liūdnai galėjo baigtis laisvės prasme. Net ir vyriausiasis treneris buvo atsistatydinęs. Neblizga Mažeikių „Mažeikiai“ nei Mažeikių „Ereliai“. Rėmėjų pinigai kaip į balą. Kad ir kaip dėjo visas pastangas bandydama apginti vicemerė, nepavyko. Teks juodu ant balto pateikti visas ataskaitas. Tik tada bus išgirstas politikų verdiktas.

Nepavyko Ekonomikos narių „teismui“ „pramušti“ ir „Šilko kelio“ su Kinija. Sulaukta net netaktiškų pastebėjimų ir pastebėjimų dėl vieno Mažeikių verslininko suinteresuotumo šiuo klausimu.

Nepamiršome dar rusų, o dabar jau mokysimės kinų kalbos? Ar tikrai ta, mums naudinga, kryptimi žvalgomės?

Gražių Oninių!

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode