Žiemužė

Na štai, pagaliau už langų matome ne šiaip sau kokį murziną gamtos paveikslėlį, o tikrų tikriausios žiemos vaizdus. Baltas apdaras minkštai nuklojo laukus ir namus, o dangus tik retkarčiais pasveikina savo žydrumu. Ne vieną žmogų tai labiau džiugina, negu liūdina. Visus metus lėkėme, kažkur skubėjome, stebėjome besikeičiančią aplinką, vartėme ir plėšėme kalendoriaus lapus, o šių metų rezerve jau liko tik dešimt dienų.

Į pašto dėžutes pamažu keliauja kalėdiniai, naujametiniai sveikinimai, o po visą pasaulį – namiškių ir brangių žmonių siuntinukai gyvenantiems bei dirbantiems užsienyje. Taip jau įprasta, kad šiek tiek anksčiau gautas dovanėles dažnai stengiamasi atplėšti tik tada, kai ateina tikrosios metų virsmo šventės, o iki to laiko reikia pakentėti ir paspėlioti, kas gi slepiasi už to spalvingo, snaigėmis išpuošto įpakavimo.

Per likusias dešimt dienų galima labai daug ką nuveikti. Savaitgalio dienomis galima pasiekti Paryžių ar Dubliną ir aplankyti verslo partnerius. Galima švęsti ir Lietuvoje. Nemažai mažeikiškių įmonių jau organizavo šaunias keliones ir apsilankė koncertuose arba kitokiuose renginiuose. Dalis gyventojų noriai renkasi pramogas netolimose kaimo turizmo sodybose. Galima pajuokauti: „Kiekvienam pagal piniginės storį ir poreikius.“ Gerai, kad šiais laikais yra ne tik paklausa, bet ir pasiūla.  

Jau įpusėjęs gruodis, tai geras laikas ne tik pačiam kažką gauti, bet ir prisiminti vienišus ir sergančius žmones. O gal kažkam kils idėja būti nematomu Kalėdų Seneliu ir pasveikinti bei nudžiuginti šventine atvirute visiškai nepažįstamą žmogų?

Mažeikiuose jau įsibėgėjo ir šventinių renginių bei koncertų maratonas. Tik reikia nepavėluoti ir laiku įsėsti į šventinį pramogų, džiaugsmo bei šurmulio traukinį. Ne bėda, jei jums netinka triukšmas ir kartais jo sukeliamas balaganas. Šiais laikais pabūti vienam jau nėra taip kankinamai sunku, kaip prieš keletą dešimtmečių. Tuomet vienintelė televizija savo programas baigdavo gerokai anksčiau, o laidų ir koncertų pasirinkimas praktiškai buvo nulinis. Jau ankstyvą vakarą namų languose būdavo tamsu ir tylu. Dabar vienatvę gali praskaidrinti milžiniškos mėgstamos muzikos bei dainų pasirinkimo ir klausymosi galimybės, begalės meninių ir dokumentinių kino filmų. Visą parą dešimtys televizijos kanalų neleis liūdėti, per akimirką nukels į bet kurį pasaulio kraštą. Jeigu kažkada mėgote fotografuoti ar filmuoti, tai galite pasirausti savo archyvuose ir taip „susitikti“ su seniai matytais draugais bei artimaisiais. Nesistebėkite, neišsigąskite ir nebijokite, kad viskas taip greitai prabėgo ir pasikeitė.

Nenumaldomai tiksėdamas laikas kažkur nusineša mūsų jaunystę, žavesį, jėgas bei energiją, bet tai juk išgyvena kiekviena karta ir kiekvienas žmogus.

Žiemužė pasakiškai graži ir trumpa, todėl stenkimės atsiriboti nuo pilkos kasdienybės, liūdesio ir nepasitenkinimo. Šypsenos ir juokas gydo nuo visų ligų.

Tad būkite sveiki!

Gražių ir parsmingų šv. Kalėdų!

Powered by BaltiCode