Romas

Neramus laikas

Nauja savaitė ir adventas prasidėjo pasipuošę baltu sniego apdaru. Tiesa, kol kas tik trumpam. O senamiestyje, jau įprastoje sau vietoje, miesto gyventojus ir svečius maloniai pasitinka bei nuteikia simbolinis mūsų miesto advento vainikas. Pamažu pamažu kalėdinės-naujametinės nuotaikos bei šventinis dekoras užpildo ir kitas miesto erdves. Gyventojai taip pat jaučia didžiųjų metų švenčių artėjimą. Būsimos šventės aptarinėjamos tiek darbe, tiek namų aplinkoje, bet dar yra laiko viską gerai apgalvoti ir suplanuoti.

Metams artėjant prie savo finišo tiesiosios, pasaulis vis dar pilnas nenuspėjamų dinamiškų įvykių. Gaila, bet turime pripažinti, kad daug negatyvo susikaupė ir Lietuvoje. Neramų laikotarpį išgyvena ne tik mokytojai, kurių manifestacija (streikas) užsitęse tikrai per ilgai. Savaitės pradžioje jau streikavo apie 100 Lietuvos mokyklų. Vyriausybės ir jos kabineto ministrų nemokėjimas ir nenoras kalbėtis su savais piliečiais bei rinkėjais puikiai iliustruoja, kaip greitai tampama tipišku arogantišku valdininku. Tik laiko klausimas, kada bus panaudota jėga ir kitos poveikio priemonės, kad Švietimo ir mokslo ministerija būtų atlaisvinta nuo protestuotojų.

Vis dažnėjančiuose streikuose, mitinguose ar eitynėse pasigendama vienybės. Per Lietuvos nepriklausomybės metus kiekviena valdančioji dauguma demokratijos stiprinimui nuveikė „didelius“ darbus. Visada lengviau valdyti, kai tauta ir minia suskaidoma į mažesnes grupeles. Su kiekvienais Seimo rinkimais kaskart daugėja naujų (nors ir laikinų) partijų, o neseniai prisidėjo dar ir visuomeniniai komitetai. Miestų savivaldybių tarybose tai pat margumynas. Sunku pasakyti, kiek šiandien tiksliai yra pedagogų ar medikų profsąjungų, federacijų bei konfederacijų. Nors pavėluotai, bet palaikymą bei solidarumą su protestuojančiais mokytojais, prie Mažeikių rajono savivaldybės uždegę žvakutes, išreiškė ir dalis mažeikiškių.

Tokioje palankioje terpėje valstietiškus raumenis demonstruoja Seimo Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis, kuris dėl atleidžiamų trijų ministrų visiškai nejaučia jokios įtampos. Pasak jo, nieko ypatingo neatsitiko. Pasirodo, jis jau anksčiau buvo kalbėjęs su premjeru Sauliumi Skverneliu, kad gali būti pasikeitimų Vyriausybėje. Pasak frakcijos seniūno, nors ministrai ir keisis, bet priimtos reformos Seime bus įvykdytos. R. Karbauskis taip pat pažymėjo, kad ministrams dėl reformų įgyvendinimo pretenzijų neturi. Imi kartais ir pagalvoji, kad valstiečių lyderis yra ne kas kitas, o tikrų tikriausias Mesijas. Jis ne tik pats geriausias kultūros žinovas, televizijos serialų vunderkindas ar politikos virtuozas, bet ir valstybės valdymo genijus.
Kalbėdamas apie savo sprendimus, jo politinis partneris S. Skvernelis teigė matąs ir kitų sričių, kuriose norėtų matyti didesnį proveržį, dinamiką ir ryžtą. Bet plačiau apie tai ir kitus naujus įvykius sužinosime po to, kai jis vėl pasitars su savo kolega R.Karbauskiu.

Beje, jau prognozuojama ir pamažu atsėlina nauja krizė. O štai toks S. Jakeliūnas dar tik tiria 2008 m. krizės pamokas.

Šių metų gruodis ir adventas sutapo su tikrai neramiu laikotarpiu. Tik labai gaila, kad visa našta tenka paprastam Lietuvos žmogui.

Gražaus laukimo!
Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode