Karalaitee

Pertvarkos

 

Liepa. Štai ir persivertė vasara į antrąją pusę. Atrodo, ką tik šventėme Jonines, Petrines, ką tik į gyvenimą išlydėjome abiturientus. Dabar vėl su nerimu laukiame rudens – naujų darbų, patirčių, permainingų orų. O juk taip nenorime, kad dabartinė šiluma pasitrauktų...

Su rudeniu ateina ir naujovės. Nuo 2018 m. rugsėjo 1 d. keičiama mokytojų darbo apmokėjimo tvarka, įvedamas etatinis darbo apmokėjimo modelis, mokytojų darbo užmokesčiui papildomai skiriama 17,4 mln. Eur. Bus finansuojamos darbo valandos, už kurias neatlyginama dabar, ir tai pirmasis etatinio darbo užmokesčio įvedimo etapas. Švietimo įstaigų vadovai bus priimami į darbą vadovaujantis nauja tvarka. Švietimo įstaigos vadovo pareigas bus galima užimti viešojo konkurso būdu 5 metams. 2018 m. atnaujinamos visų dalykų bendrojo ugdymo programos, bus tęsiamas informatikos turinio išbandymas pradinėse klasėse. Nuo 2020 m. informatikos mokysis visi mokiniai, neišskiriant priešmokyklinukų ir pradinukų. Žinoma, yra ir daugiau naujovių, pradėtų vykdyti jau nuo 2018 metų pradžios.

Liepa – atostogų mėnuo. Žinoma, geriausias laikas atostogauti, kažkur vykti, yra vidurvasaris. Kai mokslo metai baigėsi, renginių beveik nėra, o ir darbe sėdėjimas per tokius karščius – savęs alinimas. Dėl to šiuo metu viskas lyg sustoję. Nėra jokių renginių, švenčių, svarbių įvykių, net neturime, už ką papriekaištauti valdininkams. Juo geriau nuo to visiems.

Toliau kalbant apie naujoves, pamažu einama link to, kad atsisakysime globos namų Lietuvoje. Tai reiškia, jog vaikas iš probleminių tėvų perduodamas ne į globos namus, o laikiniems globėjams. Toks modelis priimtas Norvegijoje. Tuo tarpu laikini globėjai gauna atlyginimą, o jiems tereikia sėdėti namuose ir prižiūrėti vaiką. Budinčiuosius globėjus reglamentuojantys įstatymai įsigaliojo šiemet. Politikai tikisi, kad jie suvienys valstybės pastangas užtikrinti ir iki šiol egzistavusią laikinąją vaikų globą šeimose. Laikinieji globėjai kol kas užsiregistravę mažiau nei pusėje Lietuvos savivaldybių. Prieš priimdami vaikus jie turi praeiti tris mėnesius trunkančius mokymus. Laikinai globoti vaiką galima iki metų.

Taigi, pertvarkos. Niekada visai visuomenei neįtiksi: vieniems labiau patinka priimtas sprendimas, kiti jį smerkia. Vis tik džiugu, kad bent kažkas daroma. Nesvarbu, kam iš to didesnė nauda bus, bet juk nėra to blogo, kas neišeitų į gera.

Džiaukimės vasara, atostogomis ir nesukime galvos, kaip gauti daugiau naudos sau.

Powered by BaltiCode