Reklama 2

Kitokia prabanga

 

 

   Liepos mėnuo Lietuvoje pridarė daugybę rūpesčių. Nors tai jau buvo pats vidurvasaris, tačiau laimėjo tie, kurie šilumos bei vasaros pramogų susieškojo kitose šalyse arba keliaudami po šiltesnius kraštus. Atrodo, kad paskutinė šio mėnesio savaitė palankiais orais taip pat nenudžiugins. Dėl kaprizingo oro nereikia kažko kaltinti ir liūdėti, nes mūsų gyvenimai vis tiek eina sava vaga.

   Jau plika akimi darosi matomos akivaizdžios mūsų šalies bėdos. Žiniasklaidos internetiniuose portaluose komentuodami įvykius ir situaciją, gyventojai jau ne pyksta, o tiesiog niršta. Todėl nenuostabu, kad dabartinė padėtis dviem trečdaliams gyventojų atrodo blogėjanti. Birželio mėn. apklausoje tokios pozicijos laikėsi 64 proc. respondentų.

   Seimo valdantieji net neraudonuodami trimituoja, kad gyventojų pajamos auga, nedarbas mažėja, ekonomika aukštumoje, pragyvenimas europietiškas ir pan.

Mažeikiškiai pagrįstai piktinasi, kad prekybos centruose, paslaugas teikiančiose įmonėse ar net turguje, kainas „sugaudyti“ yra „misija neįmanoma“. Biudžetinių įstaigų, švietimo ir kultūros darbuotojų algos, gyventojų pensijos liko beveik nepakitusios, o kainomis jau senokai lenkiame ne vieną gerokai labiau išsivysčiusią valstybę.


   Jei ir toliau taip viskas brangs, o gyventojų atlyginimai tik vysis vėją laukuose, tai taps ne tik didžiausia šalies problema, bet ir privers žmones pamiršti savo perdėtą mandagumą.
   Šiandien atliktais tyrimais konstatuojama, kad Lietuva yra prasčiausia visoje Europos Sąjungoje pagal pastangas sumažinti turtinę nelygybę. Paskutiniame tyrime Lietuva užėmė 83 vietą iš 152 tirtų valstybių. Estija šiame sąraše atsidūrė 38 vietoje, Latvija – 46 vietoje, o Lenkija – 35 vietoje. Nurodoma, kad geriausiai pasaulyje su turtine nelygybe kovoja Švedija, Belgija, Danija, Norvegija ir Vokietija, o prasčiausiai – Panama, Albanija, Mianmaras, Bahreinas ir Nigerija. Kažkur netoliese esame ir mes.
Matant tokią situaciją, nereikėtų stebėtis, kad Lietuva gyvena tiesiog per daug „prabangiai“, o žmonės kasdien patiria nepilnavertiškumo ir emocinį šoką. Kas turėtų prisiimti atsakomybę ir kaip reikėtų bausti tuos, kurie šalį stumia į pasaulio užribį?

   Lietuvoje kasmet parduodama apie 72 mln. vaistų pakuočių. Pagal suvartojamų vaistų vidutinę paros dozę mūsų šalis priskiriama prie daugiausiai vaistų suvartojančių Europos Sąjungos (ES) valstybių. Reiškia ir šioje srityje esame lyderiai! Tačiau dar yra ir visokie papildai. Jų vartojimo skatinimas kelia didelį susirūpinimą toksikologams, pagal statistiką kiekvieną dieną fiksuojami trys – keturi apsinuodijimai. Kitas dalykas – maisto papildai – šiandien parduodami laisvai, be šeimos gydytojo konsultacijos ir be jokių apribojimų.

   Visiškai neseniai pasibaigė stojimo į aukštąsias mokyklas vajus, jis sutapo su švietimo įstaigų pertvarka. Ir, ką gi, stojančiųjų į aukštąsias mokyklas šiemet buvo apie 2 tūkst. mažiau nei pernai. Kas čia labai benorės studijuoti Lietuvoje, jei naujoji Seimo dauguma nieko daugiau nedarė, kaip tik kritikavo savo valstybės švietimo lygį. Nors aukštosios mokyklos sustabdė priėmimą į 64 studijų programas, tačiau bendrajame priėmime į aukštąsias mokyklas šiemet dalyvavo 19 universitetų ir 21 kolegija. Iš viso buvo vykdomas priėmimas į maždaug 700 studijų programų aukštosiose mokyklose. Argi tai ne prabanga?

   Dažnai žmogus susigundo pagerinti savo gyvenimą įsigydamas loterijos bilietą ir naiviai tikėdamas, kad „auksinės žuvelės pasaka“ skirta būtent jam. Sprendžiant pagal Lietuvoje vykdomų  loterijų skaičių, taip pat turėtume būti tarp pirmaujančių valstybių pasaulyje, o pagal prizinį laimėjimų fondą taip pat pirmautume, tik jau kitoje pozicijoje. Didžiųjų prekybos centrų kasose ir didesnėse parduotuvėse rasime virš 20 pavadinimų loterijos bilietų, o laimėjimų dydis nurodomas tūkstančiais litų. (Visą gyvenimą svajojau būti lakūnu, pagalvojo asilas, krisdamas į bedugnę). Vienas mažeikiškis pasakojo, kad bičiuliui jubiliejinio gimtadienio proga, ne Mažeikiuose, bet įvairiose Šiaulių miesto vietose (kad būtų didesnė tikimybė) nupirko 45 vienos loterijos bilietus. Optimistų nusivylimui, o pesimistų džiaugsmui, visi bilietai buvo... tušti.

   Praėjusį savaitgalį, grupė mažeikiškių išsiruošė dviračiais nukeliauti į pajūrį. Jie turbūt aplankys ir vieną brangiausių pasaulio kurortų – Palangą. Tie, kurių tokia lietuviška prabanga nevilioja ir neįtikina, paprasčiausiai susikrauna lagaminus ir iš artimiausio oro uosto ramia sąžine iškeliauja į nežinią.

   Linkėkime nepasiklysti ir tikėtis, kad Lietuva kažkada sugebės išdidžiai atsistoti ant kojų.

Tai nėra privilegija ir nėra prabanga.

Geros šiltos savaitės!

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode