Reklama 2

Pavasario simboliai

Daug kas iš mūsų net nepajuto, kaip greitai prabėgo trys šių metų mėnesiai, o šią savaitę jau laukiame ir šv. Velykų. Dažną dieną, prieš išeidami į lauką, turime pasukti galvas, kaip čia tinkamai apsirengti. Jaunimas šiuo klausimu mažiau susikaustęs ir stengiasi kuo greičiau ištrūkti iš šiltų gremėzdiškų rūbų. Pavasarį galbūt labiau simbolizuoja jaunystės klegesys, jo įvairiaspalviškumas ir trykštanti energija. Vyresnioji miesto karta nei po šv. Mišių bažnyčiose, nei po didesnių renginių tokio žavesio kažkodėl nekelia. Apie sumenkusias bočių ir senjorų viešųjų akcijų galimybes byloja skurdokas miesto velykinis papuošimas Laisvės gatvėje ir prie rajono Savivaldybės. Galima ginčytis, ar tai gražu, ar ne, bet tai tebūtų bereikalingas laiko gaišimas. Jokios alternatyvos vis tiek nėra.

Užtat dabar labai rėžia akis miesto gatvių ir šaligatvių nešvara. Kadangi mūsų krašte nuo seno vyrauja vėjuoti orai, tai pamažu kažkas kažkur išsisklaidys. Masinių švenčių nėra, užsienio ir Lietuvos turistai bei Savivaldybės ponai renkasi visiškai kitus maršrutus, tai tiek čia tos bėdos. Tačiau Laisvės gatvė ir kitos miesto erdvės atrodo tiesiog apgailėtinai.

Tiesa, reiktų pasidžiaugti, kad iš senamiesčio erdvių pagaliau buvo pašalinti griozdiški metaliniai vazonai, kurie buvo nesusipratimas ir mažosios architektūros „puošmena“. Tęsiant miesto erdvių temą, panašu, kad Žemaitijos gatvė pamažu turėtų tapti viena nedraugiškiausių. Joje jau tiek daug visokio niekalo, skurdi reklama, mažėja žaliųjų plotų, bet dar prisidėjo ir nauji, ne pirmo būtinumo statiniai. Nežinia, kuo dabartinė politinė dauguma galės didžiuotis pasibaigus dar vienai eilinei ir pilkai kadencijai. Mažeikiuose, ko gero, pavėluotai buriasi judėjimas „Mažeikių pavasaris“, bet gal tai bus kažkokio naujo bendruomenės atgimimo pradžia. O taip norėtųsi sulaukti kažko gaivaus ir siautulingo, kažko nušluojančio puvėsius ir senienas. Mes visi pamatysime, ar atsiras nauji pavasario simboliai ir ar išsilaisvins naujos idėjos.

Prasidėjus pavasariui jau matyti ir kita mūsų „gerėjančio“ gyvenimo pusė. Kalnus žadėjusiems nuversti „valstiečiams“, peržengus parlamento slenkstį, nebeliko jėgų – artimiausiu metu nebus nei Seimo narių atostogų, nei kuklesnių išeitinių kompensacijų, nei mažesnio būrio padėjėjų. Sveikatos reforma prasideda ir baigiasi alkoholio vartojimo draudimais, atlyginimai „kyla“ sapnuose, o tautinio kostiumo idėja nesulaukė jokio palaikymo ir atrodo, kad numirė. Kažkokius didelio triukšmo ir visuomenės rezonanso sulaukusius rezultatus greitai pamiršime, o dabartines pergales galima įžiūrėti nebent tik pro mikroskopą. To šiandien aiškiai per mažai.

Tikrieji pavasario simboliai paukščiai jau sugrįžo, o netrukus gyvybinga žaluma padabins ir unikalų mūsų krašto augalijos rūbą. Gamta ir miestas pasipildys dar įvairesniais garsais, spalvomis, o gyventojai nuoširdžiai puoselės visa tai.

Ši skiltis jokiu būdu nėra pesimistinė ar minorinė. Pamatyti negerumus, padiskutuoti apie tai, visada gerai. Kai pasitempiame ir apsivalome, tai tuo pačiu įgyjame daugiau motyvacijos, idėjų, stimulo bei jėgų.

Didžiausia pavasario šventė jau laukia. Atidarykime langus ir duris, įsileiskime į savo namus džiugesį.
Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode