Imitacijos

Labai gali būti, kad žiema jau tik imituoja sau būdingus ženklus ir tai paskutinis žiemos pasispardymas, vėjuotu oru ir lietumi visgi labiau primenantis rudenį.

 

Tačiau praėjusi savaitė savyje turėjo kažkokį energetinį užtaisą, kuris bylojo, kad laukiame ne tik pavasarinių permainų, bet ir naujos gyvenimo kokybės, išmintingesnio valdymo „savame kieme“ ir šalyje. Vis blyksteli kažkokios nei naujos, nei senos iniciatyvos, dirbtinai sukuriamos kažkokios (pvz., įvaizdžio kūrimo) darbo grupės, kurios rinksis kas mėnesį ir kažką „gimdys“ bei aptarinės. Kadangi rezultatai turėtų būti matomi apie 2020 metus, tai tiesiog galima palūkėti.

Valdininkus paprastai labai piktina kitokia nuomonė, nes jie tai vadina kritika ir sako, kad kritikuoti lengviausia, tačiau tiems, kurie jau ne pirmą kadenciją sėdi rajono Taryboje, reikėtų susivokti, kad rajono šeimininkai yra gyventojai ir bendruomenės, todėl bet kokia kitokia nuomonė yra dialogo, galimybių arba glaudaus bendravimo pradžia. Tik reikia mokėti tinkamai komunikuoti, o ne nuolatos demonstruoti išminčių pozas.Permainos gali įvykti, jei bus bandoma ne imituoti, o ką nors realiai įgyvendinti, bet viskas turi eiti logikos keliu.

Panaši situacija šiuo metu klostosi ir Seime. Valstiečių programoje nelabai kas parašyta apie ekonomiką, todėl šiandien daug kas (siekiant rinkėjų reitingų ir palankumo) paprasčiausiai imituojama. Socialinę, kultūrinę, švietimo sritis ir mediciną gali tvarkyti kiek nori, bet pinigai iš dangaus nenukris. Reikia kurti patrauklią investicinę aplinką (tai pasakytina ir apie mūsų rajoną) ir ji turi būti patrauklesnė nei aplinkinėse valstybėse, kitaip nieko nebus. Žmonės ir toliau masiškai išvažiuoja. Darbo vietas sukurti gali verslas, bet ne politikai ar savivaldybių darbo grupės. Jei nebus tam sukurtos palankios sąlygos, nereikia tikėtis, kad bus ekonomikos šuolis ar verslo atgimimas Lietuvoje.

Socialinė politika, vaikų ir našlaičių apsauga, antialkoholinė propaganda pavirto lygiai tokia pačia veiklos imitacija, kasdieniu televizijų ir žiniasklaidos šou. Atrodo, kad sveikatos apsaugos ministro ir kelių seimūnų apsilankymas Stintų šventėje Palangoje taip pat buvo šio šou sudėtinė dalis.

Visgi mūsų rajone praėjusi savaitė nepagailėjo tikrų ir gražių renginių, skirtų Valstybės atkūrimo dienai. Dvidešimtą kartą įvyko rajono rankų lenkimo sporto čempionatas, atidarytos kelios reikšmingos parodos, įteiktos nominacijos ir rajono Garbės piliečio regalijos, įvairūs koncertai ir renginiai sujudino ir suvienijo rajono bendruomenę.

Vasario 16-ąją pirmą kartą Mažeikiuose vyko masinis renginys „Bėgame už laisvę“, subūręs bėgimo mėgėjus ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio. Bėgo per 500 įvairaus amžiaus žmonių iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Mažeikių ir kitų kaimynystėje esančių rajonų, taip pat Latvijos Respublikos Saldus rajono. Tarp bėgančiųjų buvo ir Savivaldybės mero pavaduotoja Sigutė Bernotienė. Deja, tik viena iš daugelio rajono politikų, dažnai tik imituojančių vienybę su rajono bendruomene.

Šio bėgimo iniciatorė – bėgikų klubo „Penki kalnai“ prezidentė Milda Zubavičienė – visiems įrodė, kad norint suorganizuoti tokį šaunų renginį užtenka paprastos iniciatyvos. Štai jums ir miesto patrauklumas, ir svečiai, ir infrastruktūros panaudojimas, ir informacija Lietuvos žiniasklaidoje.

Žiema baigiasi ir tai jau nėra jokia imitacija. Džiaukimės pokyčiais ir sugrįžtančiomis jėgomis.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode