Reklama 2

Masalas

Paskutinės dienos, kai dar galime rimtai pasvarstyti, kokį kandidatą norėtume palaikyti rinkimuose į merus, kurie šiemet pirmą kartą renkami tiesiogiai, ir kokiai partijai ar judėjimui patikėtume spręsti rajono gyventojų reikalus, o dar geriau – norėtume iškelti Savivadybės tarybos pozicijon. Klausimas, gal kam taip ir neatrodo, tikrai sunkus, reikalaujantis išankstinio apmąstymo, svarbią pilietinę pareigą neatliekant ekspromtu. Nors atrodytų vieno ar kad ir keleto mūsų asmeniniai sprendimai nelabai ir gali turėti ženklios įtakos, vis tik pilietinę pareigą privalome atlikti atsakingai. Jau nekalbant apie pasilikimą pasyvioje pozicijoje visiškai nebalsuojant, paliekant terpę tuščius biuletenius pažymėti kitiems savo nuožiūra, taip, kaip kažkieno nurodyta ar turint prijaučiamybę vienam ar kitam kandidatui ar partijai.

Šios mintys gimė neatsitiktinai. Seniai visuomenėje kalbama, jog rinkimai, nors ir demokratiniai, pakreipiami norima ar reikiama linkme. Žinoma, kalbų pagrįstumu galima ir netikėti. Tačiau nutekėjus informacijai (ir ne kartą) iš balsų skaičiavimo komisijų narių, kad suskaičiuotus biuletenius liepiama žymėti tik pieštuku, kad būtų galima pakeisti įrašą, o nepanaudoti biuleteniai ne visi sugadinami, žmonių kalbos lyg ir pasitvirtina. Tai galbūt štai kodėl valdžios, visuomenės ir netgi Bažnyčios atstovai, o ir patys kandidatai ragina aktyviai eiti į rinkimus, kad nepaliktų terpė laviruoti nepanaudotais biuleteniais.

Naivesnieji, o ir atsakingieji tvirtins, jog taip nedaroma ir neįmanoma, nes dedami žmonių parašai ir tikrinami asmens dokumentai. Bet ar daug buvo tokių, kurie nėję balsuoti, vėliau eitų tikrinti sąrašų, kad įsitikintų, jog niekas už juos „nenubalsavo“? O kartais ir to nereikia. Šiais, išprususių žmonių, laikais neįmanomų dalykų nėra. O ypač norint sukčiauti. Apeinami visi įstatymai. Netgi ir moralės normos. Menkinami ir šmeižiami konkurentai visais įmanomais būdais ir telkiantis visas, netgi nepriimtinas ir kartais nusikalstamas, priemones, duodant darbo teisėsaugai, įtraukiant į politinius žaidimus ir mulkinant visuomenę. Kiek tik pajėgiama, lipama per kitų galvas, kad tik būtų aukščiau. Rizikuojama lipti į pačią aukščiausią, nors ir netvirtos, piramidės viršūnę... Tik kad kartais noras užvaldyti politinę visatą nesibaigtų pagal posakį: „Kuo aukščiau lipsi, tuo skaudžiau krisi.“

Ir dar – ar visi kandidatai žino, kur jie kandidatuoja? Redakciją pasiekė signalas, kad bus renkamas Mažeikių miesto meras. Gera žinia – Mažeikiai tapo miestu?! Tik kažkaip tyliai, net mes, žiniasklaida, to nežinome. Na, o jei rimtai, tokios klaidos būsimų merų reklaminių plakatų tikrai nepuošia ir neprisideda prie jų prestižo.

Tačiau grįžkime prie tų, kurie eisime atlikti pareigą Tėvynei. Neproteguojame nė vieno pasirenkamo kandidato nei partijų ar judėjimų. Norime tik perspėti pasyviau dalyvaujančius visuomenės gyvenime, jog daugumoje sąrašų įrašytos žinomų ir visuomenės gerbiamų žmonių pavardės. Neužkibkime ant tokių kabliukų. Tai tik masalas privilioti rinkėjus balsuoti už tą partiją ar judėjimą. Dažniausiai, ką jau daugelio metų rinkimų patirtis parodė, tokie kandidatai ir toliau ramiai dirba savo tiesioginį darbą, net neketindami imti Tarybos nario mandato, jį perleisdami pagal sąrašą esančiam žemesnėje pozicijoje, nors ir neišrinktam politikui.

Būkime budrūs, sąmoningi, atsakingi ir aktyvūs. Gero pasirinkimo!

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode