Reklama 2

Tyloje galima išgirsti

Viltis ir baltas gerumas nusileidžia ant miesto, o ryto aušra pradeda rašyti naujos savaitės posmą. Tyloje galima išgirsti netgi širdies plakimą. Adventas tam yra labai tinkamas laikas. Bet galima ir nieko neišgirsti.

Prasidėjo svarbių švenčių laukimo metas. Tai vienas įspūdingiausių laikotarpių, kuris primena gerą seną pasaką, atkeliavusią iš vaikystės. Įvairaus dydžio ir grožio eglės jau papuošė pasaulio miestų aikštes bei mėgstamas turistų traukos vietas. Žmonės kaip maži skruzdėliukai zuja ieškodami dovanų ir planuodami, kaip sutiks Kalėdas bei Naujuosius metus. Toks savotiškas chaosas yra įdomi ir žaisminga pramoga. Ji tęsiasi daugelį metų. Tai šen, tai ten gali sutikti seniai matytą draugą, išgirsti linksmų bei liūdnų naujienų. Gali ir save, vaikus ar anūkus parodyti. Pasėdėti prie kavos, pasišnekučiuoti, nes laikas mūsų nelaukia. Jis tiksi jau taip greitai, kad dažnai nebespėjame žengti kartu su juo.

Metų pabaigoje mieste pagausėjo įdomių kultūrinių renginių. Žmonės pastebėjo, kad Mažeikių bibliotekoje, muziejuje ir Savivaldybės kultūros centre jie tiesiog keičia vienas kitą. Lankytojų taip pat netrūksta. Gerai, kad yra galimybės žmonėms „pasikultūrinti“ nemokamai, toli neišeinant iš namų.

Kiekvienų metų pabaigoje žmonės tikisi geresnio gyvenimo, sveikatos ir daugiau pinigėlių. Naujasis Seimas kol kas aiškinasi, „kas ir kaip“, bet žada nuo žmonių nenusisukti. Palinkėkime ir tikėkime, kad tai pasiseks. Gal ne iš karto.

„Jei šio pasaulio žmonės, šalių lyderiai ir politikai būtų tyri, nebūtų žudynių, karų ir nusikaltimų. Nebeliktų, kas šiandien kelia didžiausią pavojų pasauliui, šalims, šeimai, individui. Tada įsivyrautų taika ir laimė pasaulyje, šalyje, šeimoje ir žmogaus širdyje“, – yra sakęs žymus dvasinis lyderis Mahatma Gandhi. Jo teigimu, norint sukurti gerovę pasaulyje, pirmiausia ją reikėtų sukurti savo viduje. Vertėtų pradėti nuo minčių. Jei jos šviesios, kuriame tobulesnį ir šviesesnį pasaulį.

Mes kiekvienas trokštame būti laimingas, pasijusti reikalingu žmogumi. Šie troškimai suka niekada nesustojančių žmogaus gyvenimo ciklų ratus. Kad to pasiektume, kiekvienam iš mūsų reikia atsisakyti kažko seno, kad gautum taip trokštamų naujų dalykų. Toks apsisprendimas reiškia aukojimąsi ir jis yra kaip neišvengiama metų pabaiga, kuri jau visai netrukus padovanos naują pradžią. Dabar pats geriausias laikas tam pasiruošti: išsivalyti mintis, atsiprašyti savęs ir kitų bei paruošti vietą kitų metų magijai.

Nedažnai mus aplanko tokia balta su puriu apdaru žiema. Džiaukimės ir gėrėkimės ja.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode