Reklama 2

Penki emociniai poreikiai, puoselėtini santuokai išsaugoti

Tuokiamės tam, kad būtume laimingi ir pasiektume savo pačių ir savo gyvenimo pilnatvę. Absurdiška ir neatsakinga manyti, kad santuokinis ryšys turi galiojimo datą. Meilė yra ne jausmas, o valios aktas, kurį reikia nuolat atnaujinti. Negalima įsipareigojimo laikytis tik tol, kol ką nors „jausime“.

Meilės poreikis mus lydi nuo mažų dienų iki pat mirties. Tokia jau mūsų prigimtis. Be to, žmogus turi tam tikrų emocinių poreikių. Gera naujiena ta, kad santuokoje galime visavertiškai ir abipusiškai juos patenkinti. Dėl to turėtų stengtis ne tik sužadėtiniai, bet juolab tai turėtų daryti sutuoktiniai. Nors jų laiką ir dėmesį nuolat vagia vaikai, darbas ir kiti užsiėmimai, jie privalo suvokti, kad pirmoji ir svarbiausia jų santuokinio gyvenimo užduotis – siekti pilnatvės su sutuoktiniu, o ne su vaikais ar kitais dalykais.

F. Harley‘is Jaunesnysis savo knygoje „Tai, ko reikia jam ir tai, ko reikia jai“ teigia, kad vyrai ir moterys santuokoje turi skirtingų poreikių. Tam, kad sutuoktinių ryšys tvirtėtų, būtina juos pažinti ir stengtis į juos atsakyti. Daugybė sutuoktinių išgyvena sunkumus, kadangi nepažįsta ir nesupranta antrosios pusės poreikių. Šiandien psichologai labiau nei apie komunikaciją poroje turėtų kalbėti apie meilę poroje, apie meilės raišką. Jie turėtų mokyti porą, kad meilė yra valios aktas, gyvenimo nuostata ir egoizmo nugalėjimo įrankis, todėl dėl sutuoktinio reikia išmokti daryti net herojiškus aktus. Tokia linkme kreipiama terapija kiekvienam, o kartu ir visai visuomenei, padėtų laužyti nusistovėjusias egocentrizmo, hedonizmo, egoizmo schemas. Štai kokius bendro pobūdžio jos ir jo emocinius poreikius Harley‘is išskiria savo knygoje:

Pirma

JI: Jausmai

Moteriai reikia jaustis mylimai, vertinamai, ypatingai ir nuolat girdėti tai patvirtinančius žodžius. Vyrai, sakykite moterims gražius žodžius ir pamatysite, kaip jos išsiskleis. Nepamirškite, kad mylėjimasis prasideda nuo pat dienos pradžios moterį maloninant mažomis mielomis smulkmenomis.

JIS: Seksualinė pilnatvė

Tiesa, kad vyras tuokiasi galvodamas apie išspręstą intymumo poreikį. O kas nutinka po medaus mėnesio? Jis pamato, kad susituokė su moterimi, kuriai nuolat skauda galvą! Daug moterų daro didelę klaidą bausdamos sutuoktinį ir atmesdamos intymius santykius dėl nereikšmingų priežasčių. Reikia suprasti viena: seksas nėra gyvybiškas poreikis ir nėra būtina jį tenkinti kaskart, kai to užsimanai. Ar matėte ką nors, atsidūrusį greitosios pagalbos skyriuje dėl sekso trūkumo? Ne, nes tai nėra būtinas tenkinti poreikis. Seksas yra instinktyvus apetitas, meilės raiška. Jo negalima sutapatinti tik su biologija, kadangi pati jo esmė yra meilės perdavimas, jos ištransliavimas kitam žmogui. Moteris visa tai supranta ir gali pradėti manipuliuoti seksu vyro atžvilgiu. Tačiau tai yra didelė klaida, kadangi šitaip ji tiesiog sukuria ydingą ratą. Ji mąsto: „Jis manęs nemyli, nes nerodo man švelnumo.“ Jis mąsto: „Ji manęs nemyli, nes nenori su manimi mylėtis.“ Kaip tai išspręsti? Tiesiog galvoti apie tai, ko reikia kitam. Moterie, jei neturi noro mylėtis, tiesiog turėtum jo surasti. Vyrui galioja tas pats moters atžvilgiu.

Antra

JI: Pokalbis

Vyre, tavo žmonai reikia kažką daryti su dešimt tūkstančių žodžių, kuriuos ji privalo pasakyti per dieną. Taigi jei ji kalba, tu privalai klausyti. Kai ji kalba, dažniausiai tai daro būtent tam, kad jos klausytum, o ne aiškintum jai, kaip išspręsti problemas. Leisk jai kalbėti ir rodyk susidomėjimą. Ir tik tada, jei ji prašo patarimo, duok jį.

JIS: Laiko/laisvalaikio leidimas kartu

Žmona, tavo vyrui labai patinka leisti laiką su tavimi, daryti ką nors kartu, jam patinka, kai tu šalia. Vyrui sunku būti vienam, jam patinka kompanija. Jis taip nesimėgauja vienatve kaip moteris. Jei jis ieško tavo artumo, tiesiog būk su juo, palydėk jį ten, kur jam patinka būti. Prisimink, kad skirti laiko kitam yra meilės išraiška. Ieškokite bendrų užsiėmimų, eikite į kiną, o paskui kartu aptarkite matytą filmą. Jei jam patinka konkretus užsiėmimas, kuris nepatinka tau, pabandyk pabūti bent jau šalia ir palydėti jį, pasidalinti įspūdžiais.

Trečia

JI: Atvirumas ir nuoširdumas

Didžiausią žalą moteriai padarai jai meluodamas, net jei tai darai norėdamas išvengti problemų. Geriausia yra siekti atvirumo ir niekada nieko neslėpti. Kita vertus, moteriai reikia lavinti savo sugebėjimą priimti viską, ką sako vyras, net jei tai ji tam ir nepritartų.

JIS: Patrauklumas ir grožis

Vyras myli akimis ir jam reikia moters, kuria galėtų žavėtis ir pasigirti. Nors moterys prisikuria kompleksų ir skundžiasi svoriu, celiulitu, strijomis, suglebusiu kūnų, patikėkite, vyrai mato ne vadinamuosius trūkumus, o savo moterį kaip visumą, kurią gali mylėti. Moterie, tu neprivalai būti kaip skulptūra. Neturi būti panaši į seks bombą, grožis yra ne tik išvaizda, o ir gyvenimo nuostata. Tavo grožis yra tavo protingumas, pasitikėjimas savimi, integralumas, meilumas, tyrumas. Tavo rūpinimasis savimi yra sugebėjimo save vertinti kaip moterį išraiška. Tau nereikia būti Mis Visata, tačiau taip, būk geriausia savo pačios versija, patraukli savo vyrui.

Ketvirta

JI: Finansinis saugumas

Tai jai svarbu ne dėl to, kad būtų prasisiekėlė. Tai nesąmoningas, bet labai realus poreikis. Net ir gyvūnų pasaulyje patelės instinktyviai renkasi stipriausius patinus. Panašiai nutinka su moterimi. Jai reikia jaustis saugiai ir žinoti, kad vyras sugebės pasirūpinti ja ir vaikais. Vyrui svarbu būti šeimyniškam ir užtikrinti moteriai, kad tai, ką jis uždirbs, būtų investuojama iš esmės į šeimos reikalus.

JIS: Ramybė

Vyrui reikia ramaus šeimos židinio. Jam reikia grįžti namo jaučiant, kad juose karaliauja taika ir šiluma, kad žmona jo laukia, kad kitiems jo grįžimas yra svarbus. Ne tik šuniui, bet visai šeimai turi rūpėti, kad jis grįžo į namus. Moterys, nustokite vaikus gąsdinti tokiais žodžiais: „Pamatysi, kas tau bus, kai grįš tėtis.“ Jei taip elgsitės, išugdysite tėvo grįžimo bijančius vaikus bei pakenksite ir vyrui, ir vaikams.

Penkta

JI: Įsipareigojimas šeimos gyvenimui

Moteriai reikia garantijos, kad ji tuokiasi su geru tėvu, kuris visą šeimą ves vertybių ir meilės keliu. Jai reikia žinoti, kad vyrui svarbiausias ir pirmasis įsipareigojimas bus jo šeima ir ypač ji pati.

JIS: Žavėjimasis

Vyrui reikia jausti, kad juo žavimasi ir kad ji, jo žmona, nevengia to parodyti. Jam reikia jausti pripažinimą dėl to, ką jis padarė dėl jos, dėl jų šeimos. Moterie, stenkis mažiau skųstis ir daugiau pasidžiaugti kad ir menkais vyro pasiekimais. Tegul tavo elgesys ir kalba patvirtina, kad tikrai jį vertini ir pastebi, ką jis dėl jūsų daro.

Žinodama(s) savo antrosios pusės pagrindinius poreikius jau nuo dabar pamėgink išeiti iš savo egoizmo ir pirmasis(oji) pradėti atsiliepti į juos. Jokia poros terapija nebus veiksminga ir jokia komunikacijos poroje metodika nebus veiksminga, jei pora neatras savyje meilės, kurią ir turėtų komunikuoti pagal kito poreikius. Meilę reikia maitinti ir auginti, tačiau negilinsite jos, jei galvosite tik apie save. Tuokdamiesi mes įsipareigojame daryti laimingą kitą, mylėti jį, todėl pirmiausia galvokite apie savo pačių įsipareigojimą ir atlikite jį pilnai. Pasidalinkite su sutuoktiniu ir savo emociniais poreikiais, tačiau kantriai ir su atleidimu žiūrėkite į vienas kito klaidas. Santuoka yra kelias ir sunkus darbas, todėl niekas nepavyksta iškart. Daug sutuoktinių vienas kitą atranda ir giliai supranta tik po daugelio mokymosi metų.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode