Artūras Visockas: garbė prieš niekingumą

 

Rugpjūčio 23 d. Šiaulių miesto garbės piliečio vardo suteikimo komisija rinko miesto garbės pilietį. „Šią dieną pasirinkome neatsitiktinai.  Molotovo-Rybentropo paktą laikau niekingu, o komisijos darbas yra garbė prieš niekingumą“, – sakė Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

40-asis Šiaulių miesto garės pilietis renkamas iš keturių kandidatūrų.  Tai Lietuvos fotomenininkas, žurnalistas Ričardas Dailidė, Lietuvos pasipriešinimo sovietiniam okupaciniam režimui veikėjas (po mirties) Mečislovas Jurevičius, vaikų ir jaunimo tautinių šokių ansamblis „Šėltinis“ ilgamečiai vadovai, šokių mokytojai-ekspertai Violeta ir Romualdas Laugaliai, Stačiatikių cerkvės protojerėjus Oleg Shtelman.  Išrinktam garbės piliečiui regalijos bus įteiktos rugsėjo 8-9 dienomis vyksiančio Šiaulių 781-ojo gimtadienio metu.

Taigi vakar posėdžiavusi Garbės piliečio vardo suteikimo komisija apsisprendė, ką iš kandidatų siūlys tvirtinti rugsėjo 7 dienos Šiaulių miesto savivaldybės tarybos posėdyje. Šiais metais, kitaip nei anksčiau, miesto politikai balsuos ne už vieną, o už du kandidatus. Komisijos nuomone, švenčiant 781-ąjį Šiaulių gimtadienį, Šiaulių miesto garbės piliečio vardą derėtų suteikti Violetai Laugalienei ir Romualdui Laugaliui, vaikų ir jaunimo tautinių šokių ansamblio „Šėltinis“ ilgamečiams vadovams, šokių mokytojams-ekspertams.

Nors pastaraisiais metais toks vardas būdavo suteikiamas tik vienam asmeniui, Šiaulių miesto garbės piliečio vardo suteikimo nuostatai nedraudžia išrinkti ir kelis garbės piliečius. 2012 metais buvo inauguruoti net trys miestui nusipelnę asmenys. Komisijos apsisprendimą, matyt, lėmė ir tai, kad šalies ir tarptautinį pripažinimą kolektyvas „Šėltinis“ pelnė Violetai ir Romualdui Laugaliams dirbant kartu bendroje komandoje.

2000 metais Violeta ir Romualdas Laugaliai tapo Šiaulių miesto metų mokytojais.

„Kiekvienas politikas, kur jis nedirbtų, turėtų prisiminti, kad jo pagrindinis uždavinys yra saugoti taiką, o paprasčiau kalbant – siekti, kad žmonės gyventų taikiai. Kaip politikas kiek išgaliu stengiuosi dirbti taikos labui. Tai yra svarbiausias tikslas, iš kurio išauga visi kiti tikslai, – teigia Šiaulių meras. – Dažniausiai garbės piliečiais tampa kultūros žmonės.  Manau, visi pritars, kad pagrindinė priemonė siekiant taikos yra kultūra. Tad nieko stebėtino, kad ir dabar  miesto Garbės piliečio vardą komisija nusprendė suteikti kultūros žmonėms.“

Miesto meras pabrėžia, kad Šiauliai šiuo metu išgyvena ypatingą demokratijos vystymąsi. „Kadangi esu jokiai partijai nepriklausantis žmogus, dirbti ir parodyti, kas ką gali yra suteikta absoliučiai visoms politinėms jėgoms. Iš pradžių buvo dešinieji, bet jie savo koaliciją sugriovė. Dabar – tarsi į koalicijos pozicijas užima socialdemokratai, bet oficialiai nesudaryta jokia koalicija. Mano susitarimas yra žodinis ir patvirtintas rankos paspaudimu. Esamą situaciją vertinu kaip aukščiausią demokratijos lygį. Kokia parašų prasmė, jei paskui ieškoma priežasčių, kaip tą parašą atšaukti, kuriant niekingas istorijas  Geriau nesirašykime, paspauskime rankas ir dirbkime visi, kiek kas galime ir kiek kas norime“, – svarsto A. Visockas.

Pasak jo, vykstantys kiek netradiciniai demokratijos vystymosi pokyčiai neigiamos įtakos Šiaulių miestui neturi. 2016 m. beveik už tas pačias lėšas, kaip ir ankstesniais metais, atlikta keturis kartus daugiau infrastruktūros darbų. „Šiemet ne tik nesumažėjo  infrastruktūros darbų, bet ir surasta pinigų visų darželių remontui. To niekada nėra buvę. Visų darželių vedėjos sudarė būtinų darbų sąrašą ir „sirgo“ už visus, kad taryba patvirtintų sąrašą ir būtų skirtas finansavimas absoliučiai visų darželių remontui, – patirtimi dalijasi meras. – Suteikiant galimybes kuo platesniam šiauliečių ratui dalyvauti miesto gyvenime,  susibūrė galinga bendruomenė. Tik Šiauliuose pirmą kartą partija išdrįso viešai pareikšti siūlymą savo veikla miesto taryboje jų netenkinančių bendrapartiečių. Ir tik Šiauliuose 500 gyventojų savo parašais pasakė: mes tų politikų taryboje nenorime. Štai ką reiškia leisti vystytis demokratijai tikrąja to žodžio prasme. Nebeišskaidyta sporto bendruomenė ir  dabar jie „serga“ vieni už kitus.. Kai leidžiama žmonėms reikštis, vyksta nuostabūs dalykai.“

Mero teigimu, šiauliečiai, gerbdami žmonių turtą, nes viskas, infrastruktūra, transportas, šilumos ūkis yra miestiečių turtas ir jie yra tikrieji to turto akcininkai, pavyko pasiekti, kad Šiauliuose mažiausios šilumos, važiavimo miesto transportu bilieto kainos. „Jei gerbi žmones, tikrai sugebėsi pasamdyti protingą direktorių, kuris efektyviai valdys tą turtą. Žmonės sako, kad mums nereikia pelno, svarbu įmonė išsilaikytų, atsinaujintų, tad ir pelno dydis gali būti vos keli procentai. Kadangi įmonė nesiekia didžiulio pelno, automatiškai pinga jos teikiamos paslaugos. Nesuprantu siūlymų veikiančias įmones, kurios yra visų miesto gyventojų, perduoti vienam ar dviem žmonėms, siekiantiems kuo didesnio pelno, – teigia A. Visockas. –Šiaulių šilumos kaina ne tik mažiausia šalyje, bet ir uždirba nemažą pelną žmonėms. Mes turime milžinišką potencialą šilumos kainai mažinti. Tačiau per kainų komisiją, konkurencijos tarnybą norima tą  idėją užgniaužti. Viskas siejasi su garbe. Arba tu, matydamas skaičius, elgiesi garbingai, arba kitaip. Viskas išauga iš garbės lauko. Ir kai bus sukurtas garbės laukas, nekils noras elgtis negarbingai, tyčia žalojant sistemą.“

Parengė Genovaitė Paulikaitė

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode