Reklama 2

Sukurtas tinklalapis apie Gedimino kalno tvarkymą

 

Bandant gelbėti avarinės būklės Gedimino kalną, Vilniaus savivaldybė su Kultūros ministerija sukūrė tinklalapį, kuriame pateikiami dokumentai apie kalne daugiau nei per dešimtmetį atliktus darbus, išleistus pinigus.

Kaip BNS sakė mero Remigijaus Šimašiaus patarėjas informacinėms technologijoms Povilas Poderskis, tinklalapyje publikuoti archyviniai dokumentai nuo 2005 metų apie atliktus darbus kalne, taip pat yra lėšų panaudojimo ataskaitos, pridėtas ir naujai parengtas bei įgyvendinamas šiaurės vakarinio šlaito tvarkybos darbų projektas. Jis sako, kad tinklalapis sukurtas siekiant paneigti mitą, kad iki šiol kalne nieko nebuvo daroma.

„Bet daroma buvo daug, įvairiai, visa tai buvo, kaip įprasta įstaigose, dokumentuojama: susitikimai, darbo grupės, išvados įsakymai, apžiūros. Norime parodyti, kad tas procesas vyko, kad situacija keitėsi, bet ji buvo stebima, kad nei Vilniaus miesto savivaldybė, kuri dalyvavo tokiuose procesuose, nei Kultūros ministerija neturi ko slėpti. Pateiksime visuomenei tiek, kiek turime, o ne tiek, kiek įstatymai įpareigoja“, – BNS sakė P.Poderskis.

Prie publikuojamų dokumentų suteikta galimybė lankytojams palikti komentarus. Anot P.Poderskio, jau sulaukta „gerų ir logiškų klausimų“ į kuriuos reaguojama.

P.Poderskio teigimu, artimiausiu metu bus bandoma padaryti tinklalapį patrauklesniu, patogiau sudėlioti informaciją.

Informaciją galima rasti adresu http://atviras.vilnius.lt/gedimino-kalnas.

Vyriausybė šią savaitę skyrė beveik 3 mln. eurų skubiems kalno tvarkymui. Be skubių avarijos likvidavimo darbų, šiuo metu iš esmės tvarkomas kalno šiaurės vakarinis šlaitas, ekspertai reiškia susirūpinimą dėl pietrytinio šlaito, kuriame besiformuojančios nuošliaužos kelia pavojų ant jo atstatytoms Aukštutinės pilies sienoms.

Autorius: Ignas Jačauskas

Vilnius, liepos 16 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode