Kaune sulaikyti kyšininkavimu įtariami du policijos patruliai

Kaune sulaikyti kyšininkavimu įtariami du policijos patruliai. Jie įtariami iš vairuotojo paėmę ne mažesnį nei 60 eurų kyšį.

Rugpjūčio mėnesį, tikrindami gautą informaciją apie galimą Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Patrulių rinktinės pareigūnų kyšininkavimą, Imuniteto skyrius pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl kyšininkavimo.

Kaip pranešė policija, ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas gavus informaciją iš pilietiškų gyventojų, kurie pastebėjo ne tik galbūt neteisėtą policijos pareigūnų ir kelių eismo taisyklių pažeidėjo veikimą, bet ir nedelsiant apie tai pranešė.

Atliekant ikiteisminį tyrimą, ketvirtadienį tarnybos metu buvo sulaikyti Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Patrulių rinktinės vyriausieji patruliai M.K. (tarnybos stažas 8 metai) ir R.N. (tarnybos stažas 25 metai).

Pareigūnai įtariami tuo, kad rugpjūčio mėnesį Kaune iš automobilio vairuotojo, už šio nepatraukimą administracinėn atsakomybėn dėl galbūt padaryto administracinio teisės pažeidimo, numatyto Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 124 1 str. ( Kelio ženklų reikalavimų nesilaikymas, žmonių vežimo ir Kelių eismo taisyklių pažeidimas), paėmė kyšį.

Asmeniui, papirkusiam pareigūnus pranešta apie įtarimus dėl papirkimo. Pareigūnams skirtos kardomosios priemonės, jie nušalinti nuo tarnybos dviem mėnesiams.

Taip pat dėl pareigūnų veiksmų pradėtas tarnybinis patikrinimas.

Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų skyriaus prokurorai.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Imuniteto skyrius primena, kad valstybės tarnautojas ar jam prilygintas asmuo, savo ir kitų naudai tiesiogiai ar netiesiogiai pažadėjęs ar susitaręs priimti kyšį arba reikalavęs ar provokavęs duoti kyšį arba priėmęs kyšį už neteisėtą veikimą ar neveikimą vykdant įgaliojimus, traukiamas baudžiamojon atsakomybėn.

Taip pat primenama, kad kyšis – tai bet koks atlygis, kuris siūlomas, žadamas ar duodamas policijos pareigūnui už tai, kad šis priimtų jums palankų sprendimą.

Kyšiu laikomi ne tik pinigai, tačiau ir įvairios prekės, paslaugos ar kiti daiktai. Vien siūlymo ar pažadėjimo duoti kyšį pakanka, kad būtumėt patraukti baudžiamojon atsakomybėn.

„Raginame gyventojus būti pilietiškais ir turint žinių arba pagrįstų įtarimų apie policijos darbuotojų padarytus, daromus ar ketinamus daryti neteisėtus veiksmus, arba apie kitų asmenų veiksmus, kuriais siekiama paveikti policijos pareigūnus, prašome informuoti policijos vadovybę“, – sako policija.

Vilnius, spalio 17 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode