Ukrainiečių automobilio dugne – tūkstančiai kontrabandinių cigarečių

Vilniaus teritorinės muitinės Medininkų kelio posto pareigūnai trečiadienį darbavosi prie automobilio, kuriuo iš Baltarusijos atvažiavo ukrainiečiai. Pareigūnai ardė mašinos dugną ir iš jo traukė nelegalias cigaretes. Paaiškėjo, kad Lietuvoje registruoto „Mercedes-Benz“ automobilio dugnas tiesiog nuklotas nelegaliai gabentomis cigaretėmis.

Trečiadienį kelios minutės po vidurdienio iš Baltarusijos į Medininkų kelio postą lengvuoju „Mercedes-Benz“ įvažiavę du Ukrainos piliečiai muitininkams žodžiu deklaravo negabenantys prekių, kurioms taikomi draudimai ar būtų skaičiuojami importo muitai ir mokesčiai. Tačiau ukrainiečiai, iš Baltarusijos atvykę automobiliu su lietuviškos registracijos numeriais, muitininkams kėlė įtarimų, todėl jų automobilis buvo nukreiptas rentgeno kontrolės patikrai.

Visai netrukus mobiliųjų grupių rentgenologai pateikė informaciją, kad „Mercedes-Benz Vaneo“ automobilyje specialiai įrengtas dvigubas dugnas, kuris kruopščiai išklotas nelegaliai gabenamomis prekėmis. Pirmuosius cigarečių pakelius pareigūnams pavyko ištraukti netrukus, tačiau išardyti dugną jiems užtruko keletą valandų.

Kaip pranešė Vilniaus teritorinė muitinė, suskaičiuota, kad į Lietuvą ketinta įvežti 2,5 tūkst. pakelių „Winston“ ir „Marlboro“ cigarečių su Ukrainos banderolėmis, kurių vertė – daugiau kaip 8 tūkst. eurų.

Patys Ukrainos piliečiai muitinės pareigūnams fakto, kad jie gabeno kontrabandą, nepripažino ir teigė, kad apie Lietuvoje įsigytame automobilyje esančias paslėptas cigaretes, nors jos ir pažymėtos ukrainietiškais akcizo ženklais, nieko nežinojo.

Transporto priemonės vairuotojui B.S. surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas už kontrabandos gabenimą, jam gresianti piniginė bauda gali siekti beveik 6 tūkst. eurų. Automobilis ir tabako gaminiai sulaikyti.

Beveik tuo pačiu metu dar vienas kontrabandinėmis cigaretėmis pakrautas lengvasis automobilis demontuotas Lavoriškių kelio poste. Lietuvio E.G. „VW Passat“ kuro bake rentgeno sistemos pagalba aptikta daugiau kaip 800 pakelių „NZ Gold“ cigarečių su baltarusiškomis banderolėmis.

Kaip įprasta, į pasienio postą atvykęs pilietis muitininkams deklaravo negabenantis draudžiamų ar apmokestinamų prekių. Vyrui surašytas protokolas už kontrabandos gabenimą.

Vilnius, spalio 13 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode