Reklama 2

Uostamiestyje į teisiamųjų suolą sės pastatų niokotojai

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą dėl grupės asmenų, kurie uostamiestyje grafiti užrašais irpiešiniais terliojo pastatų sienas.

Dėl 42-jų apgadintų pastatų bei kitokių objektų, tarp kurių yra ir į Kultūros paveldo objektų sąrašą įtrauktos Eduardo Balsio menų gimnazijos pastatas, tiltas per Smeltalės upelį, įtarimai pareikšti keturiems jaunuoliams. Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad šie vaikinai nusikaltimus vykdė apie dvejus metus (2014 – 2015 metais) įvairiu paros metu.

Įtariamųjų namuose atliktų kratų metu rasti bei paimti purškiamų dažų balionėliai, kompiuteriai, kuriuose rasta nuotraukų su jaunuolių „žygdarbiais“, sąsiuviniai bei atskiri lapai, kuriuose esantys piešiniai atitinka  įvykio vietose aptiktų piešinių ir užrašų braižą.

Nustatyta, jog buvo įvykdytos 56 nusikalstamos turto sugadinimoir viešosios tvarkos pažeidimo veikos, dauguma jų įvykdytos veikiant bendrininkų grupėje. Nusikaltimų padarymo metu įtariamieji buvo 16-17 metų. Vienam iš vaikinų inkriminuojamos net 42 nusikalstamos veikos, jo bendrininkui - 22, dar dviem jaunuoliams - po 2 nusikalstamas veikas.

Vaikinai anksčiau neteisti, ikiteisminio tyrimo metu jie savo kaltę pripažino visiškai, ikiteisminis tyrimas baigtas surašant kaltinamąjį aktą.

Pagal LR BK 187 str. 2 d. numato, kad už turto sunaikinimą ar sugadinimą baudžiama bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 5 metų.

LR BK 284 str. 1 d. numato, kad už viešosios tvarkos pažeidimą baudžiama viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 2 metų.

Klaipėdos apskr. VPK Komunikacijos grupė

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode