Per kratą Pravieniškių pataisos namuose rasti raugas, alkoholis, telefonai

 

Pareigūnai ketvirtadienį atliko kratas Pravieniškių pataisos namų 2-ajame sektoriuje, kur bausmę atlieka apie tūkstantis nuteistųjų.

Preliminariais duomenimis, kratų metu rasti 55 litrai raugo, litras alkoholio, aštuoni mobiliojo ryšio telefonai, viena laisvų rankų įranga ir dvi SIM kortelės.

Nustačius, kuriems nuteistiesiems priklausė draudžiami daiktai, jiems grės drausminė atsakomybė.

Viešojo saugumo tarnybos, Kalėjimų departamento ir pačių Pravieniškių pareigūnai kratą vykdė viename 2-ojo sektoriaus padalinių – čia gyvena apie 200 nuteistųjų, kurie, pataisos namų vadovų teigimu, laikosi kalėjimo subkultūros.

„Besilaikantys subkultūros, nenorintys dirbti, teisti už rezonansinius nusikaltimus, darantys įtaką kitiems nuteistiesiems“, – šio sektoriaus gyventojus žurnalistams apibūdino Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos laikinasis vadovas Dainius Sušinskas.

Kratos metu nuteistieji turėjo susirinkti visus savo daiktus ir išeiti į kiemą, kur juos po vieną apžiūrėjo pareigūnai, tikrinę, ar jie neturi draudžiamų daiktų ir ar jų turimų daiktų svoris neviršija leistinos 30 kilogramų ribos.

Kratos taip pat atliktos gyvenamosiose patalpose, kurias apžiūrėjo kinologas su tarnybiniu šunimi bei pataisos namų pareigūnai.

Pareigūnais pasitiki

Kratos vyko naujienų portalui delfi.lt ketvirtadienį pranešus apie teisingumo ministrą Elviną Jankevičių pasiekusį laišką, kur anksčiau rugpjūtį kratas tame pačiame padalinyje vykdę pareigūnai liudija, kad jame dalis nuteistųjų tikrinti nesilaikant nustatytų taisyklių, pavyzdžiui, netaikant 30 kilogramų ribos turimiems daiktams.

Žiniasklaidą į kratą ketvirtadienį pakvietę Kalėjimų departamento atstovai siekė parodyti, kad nuteistiesiems nuolaidžiaujama nėra.

„Pareigūnai niekada nebuvo valdomi nuteistųjų. Galbūt, neatmetu galimybės, kad kažkuris pareigūnas nėra principingas, sutinku, gali būti, bet tikrai ne valdomas“, – kalbėjo Pravieniškių pataisos namų vadovas.

Pasitikėjimą pareigūnais išreiškė ir ketvirtadienį Pravieniškėse apsilankęs teisingumo ministras.

„Mūsų pareigūnai, kurie atlieka kratas, nusipelno didelės pagarbos, ypatingai pastaruoju metu, kadangi darbo padaugėjo“, – kalbėjo E. Jankevičius.

Jo ir Kalėjimų departamento vadovybės vizitas vyko pareigūnams bandant suvaldyti padėtį šioje įkalinimo įstaigoje, kur jiems nepavyksta užkardyti smurto tarp nuteistųjų.

Didins prižiūrėtojų skaičių

Naujienų portalas delfi.lt šią savaitę paviešino vaizdo įrašą, kur matyti, kaip liepos pabaigoje prieš Pravieniškių kalėjimo naujokus smurtavo kiti kaliniai.

Portalas taip pat paskelbė, kad praėjusį savaitgalį kilus konfliktui dėl nužudymo kalinamas nuteistasis buvo seksualiai išprievartautas. Dėl abiejų šių atvejų vyksta ikiteisminiai tyrimai.

Pasak Pravieniškių pataisos namų pareigūnų, jie neturi pakankamų priemonių, kurios leistų užtikrinti saugumą patalpose. Pavyzdžiui, sektorius, kuriame ketvirtadienį vykdytos kratos, buvo stebimas vienos vaizdo kameros, tačiau ir ši prieš kelias savaites sugedo.

„Nėra galimybės nuolat užtikrinti priežiūrą su dabartinėmis pajėgomis“, – sakė Pravieniškių pataisos namų vadovas.

Šią savaitę teisingumo ministras paskelbė apie planus sustiprinti Pravieniškių pataisos namų vadovybę ir kriminalinę žvalgybą.

Ketvirtadienį jis taip pat pranešė, kad prižiūrėtojų skaičius pamainoje Pravieniškių pataisos namuose, kur kali 987 nuteistieji, bus didinamas nuo devynių iki kelių dešimčių pareigūnų.

Kalėjimų departamento teigimu, visiškai išspręsti kalėjimo subkultūros ir nuteistųjų smurto problemas pavyks pertvarkius įkalinimo įstaigas į kamerinio tipo, kur nuteistieji bus laikomi po kelis.

Autoriai: Austėja Masiokaitė, Saulius Jakučionis

Pravieniškės, rugpjūčio 9 d. (BNS). 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode