Sulaikytas nelegalius migrantus iš Vietnamo gabenęs latvis

 

Šeštadienį Lietuvos pasieniečiai sulaikė keturis nelegalius migrantus iš Vietnamo ir juos gabenusį latvį, pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Kalvarijos pasienio užkardos pareigūnai kelyje Marijampolė – Suvalkai prie pat sienos su Lenkija vykdė pasirinktinį automobilių ir jų keleivių patikrinimą.

Pasieniečiai stabdė į kaimyninę šalį važiavusį automobilį „Saab 9-5“ latviškais numeriais, tačiau jo vairuotojas, įtariama, apsimetė nepastebėjęs šalia kelio prie tarnybinio visureigio stovėjusių uniformuotų pasieniečių ir jų aiškiai išreikšto nurodymo sustoti, pravažiavo pro pasieniečius, tačiau greičio nedidino.

Maždaug už 300 metrų nuo stabdymo vietos Kalvarijos pasieniečiai tarnybiniu visureigiu „Mitsubichi Pajero“ automobilį „Saab 9-5“ prisivijo ir užblokavo jam kelią.

Paaiškėjo, kad vairuotojas yra 24-erių Latvijos pilietis. Kartu važiavo keturi vyrai, turėję 17-os, 23-ejų, 27-erių ir 31-erių Vietnamo piliečiams išduotus pasus. Juose nebuvo Šengeno vizų ir teisėtą atvykimą į šią erdvę patvirtinančių sienos kirtimo spaudų.

Varėnos rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną, už tai gresia laisvės atėmimas iki aštuonerių metų. Vairuotojas uždarytas į areštinę.

Latviui teks administracine tvarka atsakyti ir už nepaklusimą uniformuoto Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūno teisėtam, aiškiai išreikštam reikalavimui sustabdyti transporto priemonę. Už tai numatyta bauda nuo 850 iki 1,2 tūkst. eurų.

Pasieniečiai į areštinę uždarė ir tris suaugusiuosius nelegalius migrantus, nepilnametis vietnamietis apgyvendintas Ruklos pabėgėlių priėmimo centre.

2012 metais VSAT pareigūnai sulaikė 123 Vietnamo piliečius, bandžiusius neteisėtai patekti į Lietuvą, 2014 metais pasieniečiams įkliuvo 301, 2015 metais – 382, 2016 metais – 226, 2017 metais – 87 Vietnamo piliečiai. Šiemet pasieniečiai sulaikė 62 vietnamiečius.

VSAT duomenimis, pastaraisiais metais Lietuvoje sulaikomi vietnamiečiai ją pasiekia iš savo šalies lėktuvais atskridę iki Maskvos, tada automobiliais jie gabenami iki Baltarusijos. Iš jos migrantai bando neteisėtai pereiti sieną į Lietuvą ir pasiekti tikslą – automobiliais kartu su gabentojais nuvykti į Vakarų Europą.

Antras maršrutas – Vietnamo piliečiai iš savo šalies atskrenda į Maskvą, tada su gabentojais vyksta iki sienos su Latvija, kur  neteisėtai pergabenami į Latvijos teritoriją. Iš čia į Vakarų Europą jie gabenami tranzitu per Lietuvą.

Tarp šiemet VSAT pareigūnų sulaikytų užsieniečių dauguma į Lietuvą bandė patekti antruoju maršrutu.

Vilnius, liepos 16 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode