Gaujos nariai bus teisiami dėl nužudymo, sukčiavimo, reketo

 

Vilniaus policijos kriminalistai baigė organizuotos grupės nusikaltimų tyrimą – iš viso išaiškinti 43 nusikaltimai, tarp jų – vienas galimas nužudymas.

Kaip pranešė Vilniaus apskrities policija, byloje įtariamaisiais pripažinti penki asmenys, jiems pateikti kaltinimai dėl galimo nužudymo, sukčiavimo įgyjant didelės vertės svetimą turtą, didelės vertės turto prievartavimo ir kitų nusikaltimų.

Byla perduota nagrinėti Vilniaus apygardos teismui, joje proceso dalyviais pripažinti 183 asmenys.

Per ikiteisminį tyrimą pareigūnai nustatė, kad Kaune registruotoje skolų išieškojimo bendrovėje „Turtuvos grupė“ dirbantys ir su jais susiję asmenys gaudavo skolų išieškojimo bendrovės klientų duomenis, taip pat duomenis apie jų skolų išieškojimo procesus. Disponuodami šia informacija ir panaudodami įvairias sukčiavimų schemas kaltinamieji dažniausiai iš vyresnio amžiaus asmenų apgaule išviliodavo ir užvaldydavo jų lėšas.

Pasak policijos, surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad sukčiavimu kaltinami asmenys organizavo areštuoto žemės sklypo Trakų rajone pardavimą skolų išieškojimo procese dalyvaujantiems asmenims, imdami iš jų avansines įmokas. Sklypą, kuris buvo pelkėtoje vietovėje, kaltinamieji įvertino daugiau nei 1,5 mln. eurų. Jis vienu metu siūlytas pirkti daugeliui asmenų. Tokiu būdu kaltinamieji susirinko ir pasisavino apie 50 tūkst. eurų.

Kaip  BNS sakė Vilniaus apskrities Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos 2-ojo skyriaus viršininkas Sigitas Šemis, asmenų grupei vadovavo Kauno policijos pareigūnams žinomas asmuo A. R., jis šiuo metu suimtas. 

„Organizatoriai buvo ne tik vyrai, bet ir moterys, jie vykdė sukčiavimus. Vienas iš faktų – kai įtariamieji dalyvavo sandoryje, kai buvo parduodamas labai brangus nekilnojamas turtas, senyvo amžiaus pardavėja rasta negyva. Surinkome įrodymų, kad ji galėjo būti nužudyta“, – sakė S. Šemis.

Jis patvirtino, kad pernai sulaikius asmenį ir jo sutuoktinę, į policiją kreipėsi dešimtys nukentėjusiųjų. 

Teisėsauga įtaria, kad organizuotai grupei vadovavo anksčiau už vagystes, plėšimus, sukčiavimą teistas Andrius Raziūnas.

Šioje byloje nukentėjusiaisiais pripažinti 38 asmenys patyrė daugiau nei 600 tūkst. eurų turtinę žalą. Anot S. Šemio, nusikaltimai vykdyti visoje Lietuvoje.

Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorams ir kriminalinės policijos atstovams pavyko rasti ir apriboti nuosavybės teises į nekilnojamąjį turtą, kurio vertė sudaro apie 300 tūkst. eurų.

Iš teismui perduotos baudžiamosios bylos atskirtas ikiteisminis tyrimas dėl juridinio asmens galimai padarytų nusikaltimų.

Vilnius, birželio 26 d. (BNS). 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode