Teismas atsisakė suimti keleivę pražudžiusį neblaivų vairuotoją

Vilniaus miesto apylinkės teismas nusprendė nesuimti neblaivaus vairuotojo, sekmadienio paryčiais avarijoje pražudžiusio merginą. Šioje avarijoje dar du žmonės buvo sužeisti.

Prokuratūra įtariamąjį Raimundą Savukyną prašė suimti dviem mėnesiams.

Teisėjas Miroslavas Gvozdovičius paskyrė 5 tūkstančių eurų užstatą, taip pat nusprendė, kad įtariamasis mažiausiai du mėnesius turi dėvėti apykoję. Teisėjas mano, kad nėra pagrindo taikyti griežčiausią kardomąją priemonę. 

Prokuratūra sako, kad dar nėra apsisprendusi, ar nutartį dėl suėmimo netaikymo skųs Vilniaus apygardos teismui. 

„Nėra užkietėjęs Kelių eismo taisyklių pažeidėjas. Jis prisipažįsta ir gailisi. Anksčiau nebuvo baustas (už vairavimą neblaiviam – BNS), baustas tik už greičio viršijimą. Jis turi darbą, šeimą, nuolatinę gyvenamąją vietą, jis neteistas“, – žurnalistams sakė prokurorė Oksana Leontjeva.

Prokurorė sakė, kad suėmimo paprašė, nes įtariamajam gresia vienintelė bausmė – laisvės atėmimas nuo 3 iki 10 metų. Atsižvelgta ir į tai, kad jis vairavo apsvaigęs nuo alkoholio, gresia civiliniai ieškiniai.

„Visos šios aplinkybės turėtų būti įvertintos, nes asmuo gali bėgti ir slėptis nuo teismo“, – mano O. Leontjeva.

Sulaikytasis prašė neskirti jam suėmimo. Jo advokatas žurnalistams sakė, kad jo ginamasis davė išsamius parodymus, atsakė į visus tyrėjus klausimus.

„Jis nurodė, kad visomis įmanomomis pastangomis sieks atsiprašyti nukentėjusiųjų, žuvusiųjų artimųjų, atlygins žalą, kiek leis pastangos“, – sakė advokatas Augustinas Vaičiūnas.

26 metų žuvusioji K. G. vyko taksi automobiliu. Pasak policijos, avarijos kaltininkas – neblaivus kito automobilio vairuotojas. 

Nelaimė įvyko 4.17 val. Laisvės prospekto ir T. Narbuto gatvių sankryžoje. Čia susidūrė per „City Bee“ sistemą nuomotas „Volkswagen“ ir taksi automobilis „Toyota“. Per avariją taip pat apgadintas BMW automobilis. Manoma, kad „Volkswagen“ vairuotojas stipriai viršijo leistiną greitį. 

Kaip pranešė policija, „Volkswagen“ 54 metų vairuotojui R. Savukynui nustatytas 1,51 promilės girtumas. Jis buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę. Į teismą jis buvo atvestas su antrankiais. Į žurnalistų užduodamus klausimus jis neatsakinėjo.

R. Savukynas nebuvo žinomas kaip nuolatinis Kelių eismo taisyklių pažeidėjas – kartą buvo baustas už greičio viršijimą, buvo patekęs į neįskaitinius eismo įvykius.

Vyras dirba direktoriaus pavaduotoju įmonėje „Spaudos kontūrai“. Ji skelbia, kad yra viena iš didžiausių spaustuvių Baltijos šalyse ir Centrinėje Europoje.  

Po skaudžių neblaivių vairuotojų sukeltų avarijų susisiekimo ministras Rokas Masiulis sako, kad svarstomos galimybės įdiegti nuomojamuose automobiliuose vadinamuosius alkoblokus, viešinti pagautų neblaivių vairuotojų pavardes.

Anot jo, kol kas svarstomi galimi įpareigojimai alkoblokus, kurie neleistų užvesti automobilio neblaiviems asmenims, įdiegti automobilių dalijimosi paslaugas teikiančioms įmonėms, tačiau svarstoma ir kitų priemonių.

„Buvo diskusijų, kad galbūt būtų galima net išgėrusių žmonių, pagautų už vairo, pavardes viešinti. Reikia įvertinti teisines pasekmes šio sprendimo, bet turime ieškoti naujų būdų, nes vien bausmės – net galima ir į kalėjimą pakliūti – panašu, žmones nelabai atbaido“, – žurnalistams pirmadienį sakė ministras.

Ministras pabrėžė, kad pakeitimai būtų taikomi ne vienai „City Bee“, bet ir kitoms panašias paslaugas teikiančioms įmonėms. Jis neabejoja, kad naujos priemonės nepabrangintų pačios paslaugos.

R. Masiulis antradienį kviečiasi „City Bee“ atstovus aptarti pasiūlymą dėl alkoblokų.

„Diskutuosime, kaip galima būtų tuos alkoblokus įdiegti, ar tam reikia keisti įstatymus. Jeigu reikia keisti, siūlysime įstatymų keitimą. Nes alkoblokai yra techninė priemonė, kuri gali užkardyti fiziškai, kad žmogus tiesiog neužvestų automobilio“, – sakė jis.

Autorė: Ingrida Steniulienė, Ignas Jačauskas

Vilnius, balandžio 23 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode