Tris dviratininkus sužalojusį motociklininką Kaune prašoma suimti mėnesiui

 

Kauno apylinkės teisme antradienį sprendžiama dėl suėmimo skyrimo motociklininkui, kuris sekmadienį Kaune neblaivus sužalojo tris dviratininkus.

Kadangi asmuo neseniai jau buvo sulaikytas vairuojantis neblaivus, jam prašoma skirti suėmimą.

„Asmuo yra įtariamas padaręs ne pirmą tokio pobūdžio nusikaltimą: jis kovo 27 dieną yra sulaikytas už vairo taip pat išgėręs, tuomet jam nustatytas virš pusantros promilės girtumas. Kadangi tai pasikartoja pakankamai dažnai, stengdamasis išvengti, kad šis asmuo ateityje darytų panašaus pobūdžio nusikalstamas veikas, kreipiausi į teismą prašydamas jam skirti kardomąją priemonę – suėmimą“, – žurnalistams sakė Kauno apylinkės prokuroras Mindaugas Šukys.

Vyras „Volkswagen“ automobilį tuomet vairavo taip pat neturėdamas teisės vairuoti. Dėl vairavimo neblaiviam jis jau baustas ir prieš kelerius metus.

„Šis asmuo kuo toliau, tuo darosi labiau pavojingas, jo nusikaltimai darosi pavojingesni, vis labiau paveikiantys visuomenę“, – apie tai, kodėl norima vyrą suimti, sakė prokuroras.

Jis pernai nuteistas dėl disponavimo narkotinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti. Tuomet jis gavo baudą.

Kelių policijos duomenimis, sekmadienį 14.35 val. Raudondvario plente 31-erių metų neblaivus, teisės vairuoti neturintis vyras važiavo neįregistruotu motociklu KTM.

Ties šviesoforu reguliuojama pėsčiųjų perėja nesuvaldytas motociklas užvažiavo ant šaligatvio ir kliudė čia su dviračiais stovėjusius tris šeimos narius. Įvykio metu be vairuotojo taip pat nukentėjo 35-erių metų vyras, 30-ties metų moteris ir 7-erių metų mergaitė.

Pasak prokuroro, vyras į teismą antradienį atvestas su motociklininko apranga, jis smarkesnių sužalojimų nepatyrė.

Vienam iš šeimos narių, preliminariais duomenimis, gali būti nustatytas nesunkus sveikatos sutrikdymas. 

Jei vyras bus baudžiamas tik už vairavimą neblaiviam, jam gresia iki vienerių metų nelaisvės. Tačiau jei paaiškės, kad jis sužalojo vieną iš nukentėjusiųjų, jam grėstų laisvės atėmimas iki trejų metų.

Pasak M. Šukio, vyras gailisi dėl įvykusios eismo nelaimės.

„Dėl motociklo įvykio, jis neneigia, teigia, kad išgėrė ir tiesiog važiavo, nesuvaldė motociklo ir partrenkė šeimą. Dėl automobilio, kai jis vairavo būdamas apsvaigęs, jis savo kaltę neigia“, – sakė prokuroras.

Visi po įvykio nuvežti į Kauno klinikas, kur gydytojai suteikė medicinos pagalbą.

Motociklą vairavusiam vyrui nustatytas sunkus 3,16 promilės girtumas.

Vyras šeimos neturi, turi darbą, tačiau teigia, kad rūpinasi sergančiu tėvu. 

Autorė: Austėja Masiokaitė

Vilnius, balandžio 10 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode